• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
presmješna situacija je s kategorijom 4 , koliko realno ima takvih uzgajivača , 4 možda 5 u hrvatskoj ....kaj oni mogu i kako smetati bilo kome ?-nikako .
Ali evo , nije da se ne može i tako .. dozvoljeno je i to ..šprica i spužva....pastir i ograda je tu trebala biti i prije , .haha
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,467
Vele da su najvekši ekstremisti prepoznati u onima kaj su rezali špeka i pekli kobasice. Navodno da su svakome pronašli džepne nožiće vu hlačama i nekakve šifrirane poruke na rupčekima za brisanje šmrklji. Plenki to dobro zna prepoznati, a ima i dobrog savjetnika Sovu koji ima veliko znanje po tom pitanju.
 
Posljednje uređivanje:
  • Tužno
Reactions: ZJ

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Naišao sam danas na članak koji opisuje nekakvo i nečije "drugo mišljenje":

copy paste:
Ako sam za nešto kompetentna,onda sam za svinjogojstvo,jer osim srednje veterinarske i faksa, imam dugogodišnje iskustvo uzgoja svinja,jer se moja obitelj bavila i tovom i proizvodnjom prasadi.

završetak copy paste.


Jel ova gospođa bila na kuri bunuke kod onog šamana iz Like..
Da se pravi lićani ne uvrijede
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ne bi uletavao s izjavama , rečeno je da neki sami sebi proglease ASK da potuku svinje i dobe lovu -reko je marinko bolje štruca u hladu nego dvije na suncu .
Pustimo da se zaavrti do kraja , baš ne vidim neke aktivne rasprave na forumu oko svinja ..uglavnom komnetiraju oni koji su kategorija "0"
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Pa vjerujem da ima i toga. Al koja im je alternativa? Svinje su zdrave a nesmiješ ih prodati ili klati. Svinje ti imaju 150kg i jedu svaki dan, debljaju se, konverzija im je sve lošija a ti ih moraš hraniti. Neznaš kad bude dopušten promet, a ti svaki dan trošiš na njih i gubiš. Nek recimo dopuste promet i klanje za mjesec dana. Imale budu 200 kila, nitko ti ih neće kupiti ili ti nudi neku smješnu cijenu jer su prevelike. I kaj bi sad napravil?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
osobno nemam svinje, ali ako potraje ta kriza, vidim se kao uzgajivač...ogradu imam, pastira imam, plastenik im složim za zaštitu od kiše i sunca...i eto mene u 4. kategoriji... prodajna cijena, bar 10 eura kila žive vage...:cool:

Pa vjerujem da ima i toga. Al koja im je alternativa? Svinje su zdrave a nesmiješ ih prodati ili klati. Svinje ti imaju 150kg i jedu svaki dan, debljaju se, konverzija im je sve lošija a ti ih moraš hraniti. Neznaš kad bude dopušten promet, a ti svaki dan trošiš na njih i gubiš. Nek recimo dopuste promet i klanje za mjesec dana. Imale budu 200 kila, nitko ti ih neće kupiti ili ti nudi neku smješnu cijenu jer su prevelike. I kaj bi sad napravil?
meni samo nije jasno zakaj bi svinja od 150 morala imat jednu cijenu, a veća nižu...pa to je sve na svinji, nede to ekstra...
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
402
Ja sam platio svinju od 220 kg po 4€. I nema nikakve krize sa svinjama koliko god tko hoće.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Stvar kategorija po meni more bit,ali da mi netko brani da zakoljem za sebe što sam uhranio nije mi normalno.El normalno da zbog 10 svinja se pokolje 570.zasto?
Da bi mi vlada rekla da će mi dat 600eura da kupim polovice iz ne provjerenih izvora.
Zašto nam bi bi ujutro umjesto bureka iz naše pekare di sami uzimamo dali burek koji oni hoće jer je taj zdrav i siguran.?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Uz radio, jutarnju kavu i domači pelinkovec, čitam na mobitelu svašta, između ostalog vidim da pitku vodu koriste za hlađenje kompjutora koji su nešto kao umjetna inteligencija, pa onih za "bitikonj" bogataš itd.

Odmah mi je na pamet došel Čehok. Ne samo da je kao gradonačelnik zajedno s Gradskim vijećem izravno odgovoran za varaždinsko smeće u balama u Brezju, na "vodonosniku, iznad pitke vode". I nije mu dosta ludila, on i njegov poltron Cepanec, za kojeg ne kužim od kad je izgubil zdravu pamet, jer ga osobno znam godinama i pamtim donekle normalnog, u novom nastupu ludila nisu podržali uklanjanje tih nebrojenih tona i bala smeća iz predgrađa Varaždina i iznad vodonosnika pitke vode. Sad nemaju niti razlog da to VŽ mora platiti, ako nema dosta novaca, Vlada bude platila, ali ovo dvoje ne podržava da se smeće makne iznad pitke vode... Može li gore, pa na toj temi teško da može gore. I oni i dalje bez srama hodaju po svijetu, među ljudima kojima su zagadili živote i žele da to traje i dalje. Profesor etike i njegov sljedbenik 😖🤕, zlo naših dana...
Screenshot_20231208_082644_com.android.chrome.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A gdje bi ti postavio te bale a da nisu iznad vode..u naselju..blizu plastenika i opčenito poljoprivrednog zemljista?

ODnosno grad je za te bale dobi pare..a iz tih para je financiraan špancirfest..izrađeni su nogostupi po kojima tvoji unuci sigurnije ide do škole itd..

Nitko ne voli smeče kod sebe..ni ja..ja često dajem primjer mobitel..svi bi dobar signal a nitko ne želi repetitor na krovu..

Nitko ne želi ljude obrazovati da ne proizvode smeče..jer na tom smeču jedna skupina ljudi zarađuje od proizvodnje,transporta..do bala..zapravo izbora je malo..ja bi npr. .plastičnu vrečicu naplačivao 10 e..zato pazite ako glasate za mene.
još jedan primjer su autodjelovi..ti mater nekad tak nisu bile pakirane ni napolitanke..i sad bale..ma čudo je da ih nema više
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
@vlč.puknuti jasno je meni da ti ne poznaš cijelu problematiku, pa zato malo krivo razmišljaš. Grad VŽ ne dobiva financijski ništa od tih bala, narod dobiva smrad, što dalje to više.
Pitao si me a kamo bi ja maknuo te bale, jer negdje bi morale biti. Da slažem se s tobom, a imam i svoj stav od prve sekunde. Još je PPUG predvidio nekoliko lokacija za "privremeno odlaganje". Jedna nije iznad vodonosnika, ali su njoj najbliži stanovnici izlobirali, uz pomoć tadašnjih par funkcionera u Gradu, da to tamo ne bude. Sudba je hudba, pa se dogodio obrat i bale su "smještene" dalje od tih ljudi, ali gotovo pred prozore tih funkcionera. Poslije su naglo ali prekasno progledali, uživaju zajedno sa svima nama blagodati emisija iz bala smeća.
Da glupost bude veća odjednom je tu stizalo i smeće iz drugih općina, koje imaju puno svojih prostora, ali su radije odvozili u Brezje.
Izgradio je privatni poduzetnik i "objekt s opremom" za obradu tog smeća, ali su gradonačelnici i svita sve opstruirali, a na obradu se isplatilo dovoziti čak iz južnog jadrana.
Istovremeno su se pripovijedale bajke o regionalnim odlagalištima tipa Piškornica itd., od kojih ništa. Za njih su valjda nadležne i županije i Vlada, ali ništa od svega.

Dakle za mnogo bolja rješenja je sada jako prekasno, jer zlo je napravljeno, sad dok ga treba ukloniti bjelodano je kakvi smo ne ljudi.
Čim je to ostavlheno da pod moraš moraju riješiti lokalni šerifi, na HR način, loše nam i dalje bude. Stavljamo iznad pitke vode a ima širo. HR toliko vukohebina, bogu iza nogu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemreš moje dvorište nazivati vukojebima koliko god bilo zatrpano i neuredno na svojem uzgajati engleski travnjak..to nie dobar stav.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Nemreš moje dvorište nazivati vukojebima koliko god bilo zatrpano i neuredno na svojem uzgajati engleski travnjak..to nie dobar stav.
Glupost, gdje ja spominjem nečije dvorište, a kamoli tvoje. Razmisli malo ponovo, koliko ima gudura, daleko od pitke vode i civilizacije, pa ako neznamo izgraditi moderne spalionice, onda barem smeće deponirati "u beskorisnu vukojebinu". Ili bolje ovak, kak je sad u ZG...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,467
Zbog čega nemremo izgraditi moderne spalionice? Čak imamo i viška plina po jedan cent kaj neznamo kaj bi z njime. Ima da sve zgori samo tak. Zagreb je moral imati najbolju spalionicu u Evropi. Koliko spalionica je samo pojel Dinamo i stadion? Koliko spalionica su pokrali u Holdingu? Milanče i njegova ekipa. I još bi da mu nije ona plavojka došla glave. Tamo gdje se smeće proizvodi bi se trebalo i zbrinjavati, a ne vozati ga drugima u dvorište. To je moje mišljenje. Zbrinjavanje otpada mora postati prioritet. Drugi od toga znaju napraviti biznis, ali mi ne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemre kod nas biti spalionica jer ona u beču ne bi imala posla..mislim da gore uz grijanje vrti i turbina za strjju.

@plus ,nisam mislio konkretno u moje dvoriste ,a dakako mislim da kod nas vukojevine nema..nismo mi kazahstn..a da i jesmo do vukojebine treba cesta ..možda tunel..struju..vodu..prevoz smeča itd.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Od mene nije nitko, nikad ćuda sam protiv da svaka jedinica lokalne samouprave, sama "zbrinjava" svoje smeće. Ja sam za, ali:
- ja sam protiv da se to organizira iznad pitke vode,
- ja sam protiv da se to radi na šarlatanski način kao u ZG ili u VŽ,
- ako se Država ubacila s bezbroj regulativa i zakona onda neka sprovede svoje odluke u djela, a ne da imamo pravila koje nitko ne poštuje,
- ja sam za da se u VŽ izgradi spalionica kakve su po svijetu, rješava smeće i još proizvodi energiju.
@lijeskakc Piškornicu nisu "osmislili i ozakonili" stanovnici VŽ županije nego Državne institucije, na nama bi kao legalnim građanima bilo samo da to poštujemo. Ali što, mrtva slova na papiru, koja je napisala beskorisna družina zakonadavaca u saboru. Štancaju zakone, koje oni prvi ne poštuju a kamoli mi koji ih niti ne razumijemo u večini...
 

Najnoviji postovi

Na vrh