• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Jednostavno rešenje. Jednom im očitate sa 10000 više kw, dodje račun i platite kao i do tada, bez obzira na iznos računa. Drugi put, opet lupate neku cifru. Treći put za 10000 manje od potrošenog. Sva tri računa uzmete, sačiniti dopis ministarstvu energetike sa molbom da neko izađe i izvrši pravilno očitavanje, jer dostavljaju pogrešno, račune sa ogromnim greškama. Vi nemate pravo na očitavanje, to vrše ovlašćena lica koji vrše očitavanje i nadzor mjernog mjesta od zloupotrebs, ali ne izlaze na teren i neće vas niko više zvati. Bar sam ja riješio tako, nekim prijateljima dopisom elektroprivredi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
@plus
To je onda druga priča, ako se ne vidi brojčanik onda je to neispravno brojilo.
Treba ih natjerati da to isprave i stave staklo (ili pleksiglas) samo da se vidi stanje brojila.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,450
Ne bi to meni bio problem nego rutina i zadovoljstvo, ali
Vrag je u detaljima, ugradili su mi prije godinu dana novi ormarić i brojilo, naravno ima bravicu. Kroz prozorček nema šanse očitati, jer je plastika neprozirna, žuta i mat, za godinu dana. Nečije smeće od proizvoda. Ako obijem bravicu, ne smijem, a što nek napravim, a vidim da su fulali s čekovima i šefa i stanicu. Poslali su mi nove mjesečne rate, po 3 EUR-a, a znam da sam cijelo ljeto imao u pogonu hlađenje vina. Baš si mislim kako ih sad dobiti da sam na poslu, nestane struje i direkor me zove i pita što se događa, si pitao HEP. Imao sam 24 godine službe sve njihove telefone, od dežurne službe, dispečara, očitanja itd.,, sve su ih te brojeve tel. ukinuli, samo govorni automat, užas jedan, teško da može gore. Izolirali su se od naroda.
Nama su po goricama prije nekih 5 let ugradili vure s daljinskim očitanje(to doma nemam)i svaki mjesec dobim račun kolko sam prošli potrošil. Samo ja spadam pod Osijek,elektra Kc. A oko 3 km zračne linije smo udaljeni ,mislim naše gorice

@plus
To je onda druga priča, ako se ne vidi brojčanik onda je to neispravno brojilo.
Treba ih natjerati da to isprave i stave staklo (ili pleksiglas) samo da se vidi stanje brojila.
Pa nije njega briga kak bu lik z elektre očital brojilo. To je njihov posel
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
@plus
To je onda druga priča, ako se ne vidi brojčanik onda je to neispravno brojilo.
Treba ih natjerati da to isprave i stave staklo (ili pleksiglas) samo da se vidi stanje brojila.
Krivo, staklo ormarića je neprozirno, sve sam jasno opisao prije, nadam se 🙃
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Bome i kod mene je očitanje brojila nemoguća misija, od kada imam digitalno brojilo, plastika isto požutila.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,524
Već sam jednom....
Zatvaram dvorišna vrata i dolazi tip
- Ja bi kod vas očital brojilo!
- Ne može!
- Onda vi očitajte, evo vam dopisnica!
- Neču!
Onda mu pokažem, ni metar, od njega ormarić u ogradi. Ali nije mogao očitati upravo zbog mutne plastike, a nije imao ključa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj sad dramite oko nečega a znate da to rade inkasatori koji nisu elektra..ne prolaze obuku na terenu..nisu sve redom pozñati astro fizičari ili članovi mense .

A konačno nisu vas došli poklat nego očitati brojilo ..i zamislite sad činjenicu da nisu oni krivi za cijenu kilovata a ni sve druge nelogičnosti koje su nama svakom pojedinačno nelogične.
A ponajmanje su došli slušati naše jadikovke ...jer nisu ni psihijatri. garant.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
750
Imam digitalno brojilo doma. Trofazno, dvotarifno. Ne znam jel mogu daljinski očitavat, tj ne znam jel ima sim karticu i internet...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
A kaj sad dramite oko nečega a znate da to rade inkasatori koji nisu elektra..ne prolaze obuku na terenu..nisu sve redom pozñati astro fizičari ili članovi mense .

A konačno nisu vas došli poklat nego očitati brojilo ..i zamislite sad činjenicu da nisu oni krivi za cijenu kilovata a ni sve druge nelogičnosti koje su nama svakom pojedinačno nelogične.
A ponajmanje su došli slušati naše jadikovke ...jer nisu ni psihijatri. garant.
Nemoj baš sve potackati, nema smisla. Ja prvi bi im "u ovome jako rado pomogao" ali nema šanse.
Evo sad dok ti tipkam me nazvao službenik HEP-a. Gospon ja sam to sad riješil, bil sam u prolazu z Greščevine, pa to je meni poznato 🙂🙃🤣. I tak sad je očitao i videl je da ga nisam bez veze "uznemiraval" 😈🍾.
Nisam se ja žalil da mi je preveč neg premalo očitano, a i briga me ko za njih čita, plaćaju ga i nek dela svoj posel. 🥂
Ti da bi dobil plaću moraš nekaj napraviti, tak i nek oni delaju, očitavaju a ne procjenjuju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja nisam citirao tebe nego govorim opčenito..Ako da si ti u svom radnom vjeku radio baš sve "po špagi " ne vjerujem..jer poznam mentalitet, da jesi sad bi bio u popovači.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Jučer sam malo dotaknul ovu problematiku i gle čuda, u današnjem Večernjem se dotakli iste, očito bolne nam teme:
Screenshot_20231122_105047_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20231122_105107_com.android.chrome.jpg Screenshot_20231122_105143_com.android.chrome.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da se ljudi plate kako treba dosnili bi ti pismo na njivu kao nekad ..amen.

Opet je oštrica mača pogodila krivi vrat.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Ja ne znam, ako ti znaš napiši, kolike su njihove plaće i kakve škole poštari imaju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prije par tjedana je bilo da filipinci nose poštu...naj se delati grbav..zašto poštar ne bi imao plaču 2ooo e
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,450
zašto poštar ne bi imao plaču 2ooo e
Za radno vrijeme od 8 do 13? Tak bar moj dela. V 8 dojde na posel i v 13 je doma. I još penzičima zaokružuje na niže. Npr,ak cifra završava na 5.98, njemu je to 5. Nabere se na broj penzića pošto većini starih na selu nosi poštar doma.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo kazem da ne treba podcjenjivati tudi posel..čovjeka koga poznajem je baba stara cura starija od njega 40 let prijavila da ju je silovao jer joj se eto tak htjelo..bilo je jesno o čemu se radi ali se nahodao po sudu i tim nekim razgovorima...Skolovani poštar ,zaradio je penziju u pošti..nema tko ga ne pozna i pozdravlja....još dan danas..taj publicitet mu sad smeta jer nemre ni s pesom u polje da ima malo mira.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Prije par tjedana je bilo da filipinci nose poštu...naj se delati grbav..zašto poštar ne bi imao plaču 2ooo e
Točno. Dakle (Filipinac) Nepalac svejedno, jedva da raspoznaje naša slova i brojeve i snađe se, nađe nas, pozdravi i preda nam na vrijeme. Sigurno nema završenu srednju strukovnu školu, poštarski smjer, ili gimnaziju u domovini ili u HR.
Drugi je jako loši moment kod naših poštara, samo ostavljanje cedulja, obavijesti, da nije mogao predati poštu, laž, laž, laž... Jedan dan sam čekao poštara i papire, skrenuo pažnju na minut dva i evo je, osvanula je cedulja... Ma bolje ziti z krčme van, vrnuti se natrag vu garažu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh