• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
"Uzorni i primjeran" građanih Hrvatske, pa kako se to moglo njemu dogoditi 🙃 tolikima je udijelio savjet i posolio pamet, a vidi ga sad, bijeda i jad...
Screenshot_20231102_101210_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20231102_101259_com.android.chrome.jpg
I kaj sad, da mi plaćamo naše građanske obaveze ili ne?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ne treba imati imovinu i ne treba imati račun u banci, mogu te povuć za onu stvar u toj situaciji.

Dakle, ne plaćati ako si spreman ne imati ništa na sebi sem firme iz koje izvlačiš lovu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
O pa zanimljivo zborite 🤔
Kud plovi ovaj brod, kud ljude odnosi 🎶🎶
Znači da je Bujanac za nad nešto kao uzoriti... Je, je kak i Grlić...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Nitko to ne tvrdi.
Ako je dobar novinar, ne znači nužno da je i dobar poslovni čovjek. On je nešto i radil...za razliku od drugo spominjanoga, koje je zaradil milijune na tuđoj propasti i pogrešnim odlukama vlade. (uostalom, poslušajte kaj je govoril otpušteni veterinar u emisiji V.B.-a: 30.10.2023. Dr. Tomislav Bedeković: Otkaz veterinaru zbog ISTINE O AFRIČKOJ SVINJSKOJ KUGI)

Meni oni nisu niti slični, a kamoli isti. No, da je g. V.B. simpatizer ljevice, takvog članka ne bi bilo. TO je problem, a ne njegov propali poduzetnički pothvat...a kladim se da ima puno većih gubitaša od njega.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Pa sad... Šta država radi od građana, ne treba se srditi na onoga tko je za*ebao sistem.

Kako je jedan profesor na faksu rekao, svi smo mi kivni na političare, samo zato jer nismo u mogućnosti ukrasti kao oni.

A objasnio je to na vrlo jednostavan način:

 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Uvijek bu takvih slučajeva bilo dok se to omogučuje. Tih 102.000 kn sigurno nije jedna propuštena uplata. PU ima sve podatke o poreznim obveznicima. Zakaj ne reagiraju odmah po neplaćanju jednog dospjelog potraživanja? Ne vjerujem da bi jednako reagirali u slučaju nekog običnog smrtnika. To da se potraživanje nema od kuda naplatiti jasno ukazuje namjeru. Obično se stvari pokrenu kad neki povlašteni prestane biti koristan onima koji odlučuju. :(
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Najte tak. V.B. je velki Hrvat, desničar i vjernik. I plaća kur… kokainom. To Vam obično ide u paketu… 🤭
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Dragi svi evo prigode da Vam predložim, najte Coca Colu piti, radije kupicu običnoga, domačega vina, od zdruzganoga grozdja, pa makar i veseli i pijani bili, ali zapopevajte si pijani, onak, kak da Vas nišće ne posluša, niti čuje, jer vidite da dok spijete HR Coca Colu ili njihovu vodicu, skuri vam jednjak i pjevalicu, a Martinje je tak blizu. Veli ministar zdravstva da su neki jeli i slane štapiće, odmah zvlečite pouku i grickajte rajše slane čvarke. 😈🤗🙃🥂
Screenshot_20231108_113006_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20231108_112948_com.android.chrome.jpg
IMG-20231105-WA0001.jpg
A morete si doma složiti i speči i ovak finoga i "grdoga" kruha, ak to moreju moj sin i sneha "intelektualci" onda je to za svakoga domaćina "nikaj več". Oni si vu ZG sami umijesiju i spečeju ovakvi kruh, a kaj mi na selu delamo, čekamo kombija z pekare da nam na vuličnu lesu dofura štrucu kruha, sako jutro. Eto tak smo se prešaltali.

Ne vino, koktu ili Coca Colu, ne čvarke neg slane štapiće, ne domači grdu kruh, nek finu štrucu z kombija pred ulazom na grunt.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Nekad je mama pekla sličan kruhek na plehu u rolju od štednjaka. Danas ja pečem, ali u pekaču. Mora se priznati da je mamin bil bolji, ali i ovaj iz pekača je za nekoliko koplja bolji od kupljene štruce. Smjesa od krušnog, glatkog, oštrog, raženog i bučinog brašna, cukor, sol, kvas i voda. Ostalo odradi pekač.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Interesantno, ovo što se događa s pićima koje coca-cola hrvatska puni i distribuira.

Prije cca. tjedan dana sam visio u kafanama zbog nekih poslovnih divana i pio Irish i Coca-Colu, u istom danu 3 puta tako. Inače nisam neki kafendžija, kavu uopće ne pijem, a ove sraćkalice rojetko do nikako. Ali taj dan sam vozio kamion pa sam se odlučio na to.

Nakon kakvih sat vremena od konzumacije prvog, imao sam osjećaj kao da mi trne jezik i baš taj dio gdje počinje jednjak/završavaju krajnici. I tako popijem to gov*o 3 puta, osjećaj se nije znatno mijenjao, ali je ostao prisutan do sutra popodne dok ga nisam saprao s ljutom i pivom kada sam tovario neka drva bagerom pa me gazda počastio.

Još kontam, desilo mi se već to ranije, takav osjećaj, ali nisam odmah povezivao s colom, već s hladnim pićem, a priča o "trovanju" pićima kruži već mjesec dana minimalno.

Tako da, ljudi čuvajte se, nije zajebancija, jer ne koriste se kiseline u dezinfekciji, nego lužine, a one su još gore kada se radi o nagrizanju organizma.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Ja bas kupio hrpu tih cuda u nadi da cu pod jedan bit na bolovanju neko vrijeme. Pod dva, sudjelovat u kolektivnoj tuzbi i izkamcit lovu. Zasad samo proljev i prazan racun. Naravno, crni humor. Onakve ozljede jednjaka bi se trebale kvalificirat kao trajni invaliditet. Nikad vise sluznica nece bit kao prije. Mene smeta pristup nasih agencija i drzave. Coca cola je medu 5 najvecih igraca na svijetu, nase je vjerojatno strah da im ne ukinu licencu za punjenje. Bez obzira sto se ona voda puni u Austriji. Mozda je neki poremeceni skladistar isto odgovoran. Medutim, pobili su svinje, doveli hrpu zakona i zabranu od godinu dana uzgoja na zarazenim gospodarstvima, neka me ispravi netko tko je upoznat, a to meso nije opasno za ljude. Od gaziranog bezalkoholnog, samo jamnicu konzumiram, al mislim da cu i to prestat jer nema smisla. Gemist ne pijem.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Danas smo ja i supruga bili na VŽ stočnom sajmu (u Biškupcu, pokraj Vž). Nekad je to bio pravi stočni sajam na kojem se trgovalo s kravama, odojcima, svinjama, danas sam ja bio valjda največa domača životinja 😥. Trguje se poljoprivrednim proizvodima, nešto malo ima peradi i kunića, cvijeća, puno je štandova s trapericama itd. Ima i kineske tehničke sitne robe, ima ljudi - ali "sve je manje prijatelja, 🎶".
Supruga i ja smo naletjeli na nekadašnjeg pravnika iz firme, u kojoj smo radili, on je nas prvi vidio i dozivao. Progovorimo mi par rečenica, skuplja se ekipa poznanika. I priča jedan, došao mi dopis, nekakva opomena, prijavili ste zemljište za poticaj, kontrola je našla nepravilnost. Vi ste napisali da ste tu posijali kuruzu, a to je vinograd. Veli pa ja sam vinograd pocijepao i posijao kuruzu. Pričao je dalje da su mu rekli ali niste napravili prenamjenu zemljišta itd. I sad nek naš poznanik pravnik, da dobar savjet kako to "zahebati", otišao sam dalje... Nisam htio slušati te razgovore...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Upravo pročitah 😵🤕
Screenshot_20231110_150048_com.android.chrome.jpg
Ja to vidim ovak:
8.000.000 HRK / 365 dana = 21.917,8 HRK/na dan. Ne želim dijeliti sa 7,5345 na Eure, nepotrebno je...
Znači gospoda meneđeri svaki dan snesu po jedno nojevo zlatno jaje...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
Interesantno, ovo što se događa s pićima koje coca-cola hrvatska puni i distribuira.

Prije cca. tjedan dana sam visio u kafanama zbog nekih poslovnih divana i pio Irish i Coca-Colu, u istom danu 3 puta tako. Inače nisam neki kafendžija, kavu uopće ne pijem, a ove sraćkalice rojetko do nikako. Ali taj dan sam vozio kamion pa sam se odlučio na to.

Nakon kakvih sat vremena od konzumacije prvog, imao sam osjećaj kao da mi trne jezik i baš taj dio gdje počinje jednjak/završavaju krajnici. I tako popijem to gov*o 3 puta, osjećaj se nije znatno mijenjao, ali je ostao prisutan do sutra popodne dok ga nisam saprao s ljutom i pivom kada sam tovario neka drva bagerom pa me gazda počastio.

Još kontam, desilo mi se već to ranije, takav osjećaj, ali nisam odmah povezivao s colom, već s hladnim pićem, a priča o "trovanju" pićima kruži već mjesec dana minimalno.

Tako da, ljudi čuvajte se, nije zajebancija, jer ne koriste se kiseline u dezinfekciji, nego lužine, a one su još gore kada se radi o nagrizanju organizma.
ljeto, vrućina, nategnem karlovčaku iz flašice...mrzlu....kad ono koda je netko ostavio pol flašice Tipsa (Jara, Čarlija...)...
uglavnom, meni više piva u flašici nije dobra...nijedna...
jesu me zaje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh