• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Imam doma jedan stari kameni mlin i bio sam dao kod jednog klesara da mi kamene nabrusi, sad ga još moram presložit i onda ću i sam moći isto takvo brašno mljeti u kućnoj radinosti.
Imaš kameni mlin? Pogon je na vodu, struju? Ili će biti na parni pogon ili kardan od traktora :mrgreen:

Od moje "bolje polovice" obitelj u Rastoke nose svoj kukuruz pa im uslužno izmelju u brašno za žgance pa i ja često idem gledati. Da sam znao mogao sam sam ti uzeti koju kilu brašna ali sad kad imaš svoj mlin onda ništa.
Za žgance,,,,,,rakija mi je poznata.....:rolfer::rolfer::rolfer:
Mislim da osim recepta za kuhanje tu i brašno za žgance ima važnu ulogu: domaća stara sorta ili hibrid, priprema kukuruze za mljevenje, način mljevenja... :scratch
Neka me mane ispravi ako griješim:roll:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,743
Da mlin je kameni i ima pogon na struju, inače je kupljen nov negdje 60-tih godina prošlog stoljeća i služio je jako dobro sve do unazad 10 god. kad je jednostavno zbog starosti i male potrebe stavljen van funkcije. Mi smo sa njime sasvim normalno radili to brašno za žgance do tada. Sad smo ga malo uredili i ponovo će ići u funkciju.
Brašno po potrebi nabavi brat jer radi u HV-u u Slunju pa naruči kad na zatreba jedino kaj tada mora sa svojim autom ić jer mu bus baš i neće tu stat samo za njega.

Recept neki univerzalni baš i ne postoji, puno ovisi o brašnu o samoj posudi gdje se kuha i na kakvoj vatri se kuha. Meni je sad teško reć kako i šta jer mi to stara kuha. Ja sam jednom prije probao al baš nije ispalo kak bi trebalo tako da to onda prepuštam njoj.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Da mlin je kameni i ima pogon na struju

To je neki mali mlin, kakav motor to pokreće?

Buraz sigurno radi na poligonu? Možda sam ga i vidil u busu :mrgreen:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,743
A čuj sad jel mali ili nije otom potom, promjer kamena je nekih 60 cm možda malo više trebal bi izmjerit. Motor je monofazni 2kw ako se ne varam

On putuje sa busom koji vojska unajmljuje, nije to redovna linija ak na to misliš.
 
B

BAGERISTA

Guest
mane; kaže:
Da mlin je kameni i ima pogon na struju, inače je kupljen nov negdje 60-tih godina prošlog stoljeća i služio je jako dobro sve do unazad 10 god. kad je jednostavno zbog starosti i male potrebe stavljen van funkcije. Mi smo sa njime sasvim normalno radili to brašno za žgance do tada. Sad smo ga malo uredili i ponovo će ići u funkciju.
Brašno po potrebi nabavi brat jer radi u HV-u u Slunju pa naruči kad na zatreba jedino kaj tada mora sa svojim autom ić jer mu bus baš i neće tu stat samo za njega.

Recept neki univerzalni baš i ne postoji, puno ovisi o brašnu o samoj posudi gdje se kuha i na kakvoj vatri se kuha. Meni je sad teško reć kako i šta jer mi to stara kuha. Ja sam jednom prije probao al baš nije ispalo kak bi trebalo tako da to onda prepuštam njoj.

Znači kako smo krenuli,,,prvo trriban naj ki prodaje mlin,,,i nakon tega moran kupit mlin(stariji od 500g):rolfer::rolfer:i nakon toga se ide u nabavu bagera,,,i moram iskopat,,,od pule,,,do mene,,,jeno 4km,,,,kanala.,....s time da moram naj i punpe,,,jer sam viši od razinemora....:blackeye:blackeye,,,i kad to sve načinin,,,,ča nije problem,,,,onda je najteže ostalo,,,,,,,.....Doj poli nikega od vas i naj ki če mi dat trukinje(kukuruza):mrgreen::lol:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,743
Znači kako smo krenuli,,,prvo trriban naj ki prodaje mlin,,,i nakon tega moran kupit mlin(stariji od 500g):rolfer::rolfer:i nakon toga se ide u nabavu bagera,,,i moram iskopat,,,od pule,,,do mene,,,jeno 4km,,,,kanala.,....s time da moram naj i punpe,,,jer sam viši od razinemora....:blackeye:blackeye,,,i kad to sve načinin,,,,ča nije problem,,,,onda je najteže ostalo,,,,,,,.....Doj poli nikega od vas i naj ki če mi dat trukinje(kukuruza):mrgreen::lol:

ak sam ja tu kaj razumio:confused::weedman:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ja imam kameni mlin kojeg pokreće elektromotor od 3 kw i imam sito za odvajati brašno od mekinja za samliti prekrupu trba mu najviše neki 10 min za verću , a sa njim sam i mlio pšenicu za brašno a ovih dana ću mliti kukuruz domaći ( ne hibrid) za bodulske krvavice
 
H

Hrvach

Guest
Obavio sam svoju građansku dužnost,ali nemam neke prevelike nade. Nama mladima će biti samo teže bez obzira ko dođe na vlast.
Seljaci moji, evo jedne skoro zaboravljene pjesme koja se pjevala na prosvjedima,ali poruka je uvijek ista..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TTlc4HpMj_g[/YT]
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
A čuj sad jel mali ili nije otom potom, promjer kamena je nekih 60 cm možda malo više trebal bi izmjerit. Motor je monofazni 2kw ako se ne varam

On putuje sa busom koji vojska unajmljuje, nije to redovna linija ak na to misliš.

Samo me zanimalo koliki je, znači stane u manju prostoriju, ne treba mu npr. cijela hala.

Znam da HV ima posebne linije buseva, ne mogu ih preticati kad su u konvoju :evil:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,743
ma kakva hala, vanjske dimenzije su mu 1.5x1m i visine oko metar
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
šta je ljudi pa kako se glasalo glasalo ne treba očajavati,moji još nisu ni jedanput pobjedili pa nisam rezo žile,đurđa daj svima pit dragi bog če platiti,jedna prigodna nakon izbora[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bDTs9YeYPuw[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dok je srca bit če i Hrvatske[YT]http://www.youtube.com/watch?v=AdHUvj7SNrU[/YT]
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
jedna prigodna pjesmica[YT]http://www.youtube.com/watch?v=04TJoR7Nn0c&feature=related[/YT]
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
svi postavi vezani za izbore, političkih opredjeljenja i sl.
uklonjeni. molim bez političkih razjašnjavanja.!!
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jel ovo poljobirtija?

Jel fino pise u postu prvom:

Dobro veče, pošto vidim da nema chata na stranici, a ni bilo kakvog chat topica - otvaram ja jedan. Dobro će doći za kvalitetnije druženje i bolje upoznavanje. Može poslužiti i za diskusije o kojima vam se neda otvarati posebna tema, već "u hodu" želite saznati nešto ili popričati o nečemu. Evo i malo hledne pive, živjeli.

Sta to briga tebe ili nekog drugog o cemu ce se pisati na chat temi.
Bitno da se ne vrijeda.

jbt na sto je ovo spalo,strasno :toimonster:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
svaka rasprava vodi do prepiranja na ovom forumu nažalost,

izborna prepiranja smo rekli da ne dozvoljavamo na ovom forumu već nekoliko puta,što to treba dodatno objašnjavati???
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ma daj,pa i sam vidis da nije bilo prepiranja.
Bila je sprdnja samo na racun nekih stranaka.

Provokacije i svade nije bilo ni izbliza,ali ajde neka ti bude.
 
B

Bobo

Guest
Da se zna citati sve, a ne samo ono sto pojedincima pase vidjeli bi da u opisu podforuma svastara pise slijedece:

"Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike"

Dakle, molim lijepo. KOme je do politicarenja, nek trazi neki politicki forum, i tamo ce naci puno kompetentnije sugovornike i podrske za ovakve teme, ali ovaj forum takve prepirke i teme uopce ne tolerira.

Kako bi se reklo: "Kome smeta, nek okrene ledja"

kraj rasprave.
 

Najnoviji postovi

Na vrh