• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Veoma interesantno. Vodeći hrvatski proizvođač oružja: Problem je napraviti metak, evo zašto
Procitao sam komentar, veli da se metci kupuju u Srbiji, jeft8ni, a dovoljno dobri, da su u EU preskupi radi raznih nameta i uvjeta za proizvodnju i skladistenje baruta te gotove municije. Inace, ta firma sada trazi 30 ljudi. https://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_Ispis.aspx?WebSifra=141134287 Navodno pocetna placa, ovisno o pogonu i broju strojeva na kojima operater radi je sa naknadom za jelo i prijevozom, od 1000 do 1200 eura mjesecno. Rad u 3 smjene. Subota ujutro gotovo uvijek. Dosta cesto i popodne. Takvu informaciju sam dobio. To je bez gableca i prijevoza cca 850 do 1000 eura neto place. S obzirom da pojedem hrane za bar 400 eura mjesecno i ono sto imam doma, ali ne racunam...
 
Posljednje uređivanje:

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Ne, to je budžet za hranu koju doma pojedemo. Moj trošak hrane. Uglavnom, pola te njihove plaće...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,580
A to je onda druga stvar, ja mislio da je to samo za gablec.
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Novinarska naklapanja. Ak ćemo o problemima, kaj ćemo s plastikom i mikroplastikom u morima i svemu oko nas? Kaj ćemo s 300 milijardi maski bezpotrebno potrošenih i bačenih svakam?
Dakle, ima i većih problema.

Priče o vjetroelektranama, pticama i šišmišima su priče. Ta su se bića vrlo brzo prilagodila. Ak se i koji zaleti u turbinu, možda i pogine. I ljudi ginu na razne načine, pa se nitko ne sekira...

Svaki energetski objekt ima utjecaj na okoliš, svaki ima problem s krajem životnog vijeka. Nisu obnovljivi izvori toliki problem, koliko se to potencira. Kaj je s termoelektranama i emisijama? Kaj je s pepelom i (radioaktivnom) šljakom?
Kakav li su tek problem nuklearne elektrane za dekomisiju?

Svi bi htjeli klimatizirane urede, jeftinu energiju... a to ne ide bez, više ili manje, prljave tehnologije.
Jedino se slažem s ovim da su veliki energetski objekti trebali biti u vlasništvu HEP-a, a ne nekakvih mutikaša i prevaranata...ali to je neka druga priča.
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Bio sam nedavno u Francuskoj, između ostalog sam vidio enorman broj vjetroelektrana.. Uz moj upit kako to ide, dali se isplati i da li su ljudi zadovoljni.. Dobio sam odgovor da se seljaci počeli organizirati i tražiti da se sruše zbog njihovog negativnog uticaja na laktaciju kod krava i kako kažu da smatraju da su i oni zdravstveno ugroženi zbog enormnog elektromagnetnog zračenja.. Nisam se dalje udubljivao u temu.. Ako nekog zanima neka si googla - možda to nije puna istina..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Pričaju gluposti, vjeruj, pogotovo ovo o zračenju, jer svaka selska trafostanica, koja je par desetaka metri od kuće ili čak u stambenoj zgradi i svakom šoping centru, a nedaj bože dalekovod, ima veće EM zračenje nego trafo u turbini.
Može im smetati na polju, mogu im smetati sjene i treperenje svjetla/sjen ili pak djelomično buka (recimo po noći), ali to je, više manje, sve (i to se da regulirati: shadow control i/ili noise reduction funkcije).

Puno tu ima interesa i ljede se huška s raznim "prijetnjama". Ajdmo onda živjet u pećinu, pa nam svega toga ne treba...a i onda bude nekima smetal dim u očima...

EDIT:
Da me ne shvatiš krivo, nisam zagovornik "zelene" energije, smatram to prijevarom, ne vjerujem u ova sranja o kružnoj ekonomiji i klimatskim promjenama, a pogotovo ne ovim pričama o emisiji ugljičnog dioksida. Sve je to velika prijevara da se narodu uvećaju nameti, da bi se bogati još više bogatili na račun svih nas.
Ovo gore napisano je vezano uz struku i pobliže poznavanje tematike ;)
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,028
Mali i ja s teleskopom 4m danas orezali sve drveće po međi i rubovima što mi smetaju za kabinu za čas.
IMG-20240310-WA0020.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20240306_133425.jpg
    IMG_20240306_133425.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 6

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Red je v birtiji malo na tapetu deti i nogomet.
Zakaj suci ne mahnu (ne signaliziraju) ofsajd, zaleđe, odmah čim se dogodilo, nego se još odigra hrpa poteza, dodavanja, fauliranja i onda krene analiza. Nekad vrate akciju jedan korak u nazad, drugi put nekoliko koraka, pa do kraja prvenstva valjda budu vratili i na zadnjih par minuta. 🤕😖🤔
Izmislili su puštanje akcije da bi svađali svekoliku javnost...
Ovo sam skinuo s Indexa, naslov, sliku i jedan od komentara tog članka:
Screenshot_20240311_090135_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20240311_090120_com.android.chrome.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh