• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poljostroj balirka

B

bosanac

Guest
namjeravao sam kupiti novu balirku marke poljostroj pvp-351 pa molim za pomc sve one koji nesto vise znaju o toj balirki ili koji su posjedovali taj model nisam zainteresovan za lifamovu posto je ta tvornica trenutno na tenderu i nezna se njena buducnost a ove poljostoj rade po klasovoj licenci
 
Č

Čugi

Guest
Kao što rekoh nedavno, Poljostroj je "nežna" balirka i nije za kukurzovinu i za mnogo tvrde bale, pucaju vezači, cena nove je oko 6200 eura, ostalo je ok. Lifam je inače pukao pre nekoliko godina i sad se prodaju delovi fabrike za neku sasvim drugu namenu, nikad više balirke neće raditi.
 
B

bosanac

Guest
hvala vam na pomoci ja sam namjeravao kupiti novu a nemislim sa njom svakako balirati kukurozovinu pa ako jos neko ima nekakvih savjeta ili informacija dobro ce mi doci
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Eto,to je područje gdje mogu reći da sam stručan,pa ću ti pomoći...Ako već misliš dati tolike pare,onda bolje uzmi neku polovnu balirku zapadne proizvodnje,za 3000 eura možeš naći oćeš claas,welger,new holland,deutz-fahr.. Mi smo kupili welger ap 45 za 2500 eura,evo već tri godine radio po 12-13 000 bala godišnje bez problema,uz redovan servis naravno...

Dobit ćeš puno puno kvalitetniji i brži stroj...
 
B

bosanac

Guest
hvala svima koji su se javili na ovu temu puno mi znace vasi savjeti koje uvazavam ali sam dobio informaciju da te poljostroj balirke rade po klasovoj licenci ali vjerovatno da odstupaju od kvaliteta ,ako neko ima na podrucju BiH da prodaje Welger balirku ali u dobrom stanju nek mi se javi .
 
B

bosanac

Guest
Evo napokon kupio sam balirku Welger AP-52 uvezena iz Njemacke skoro , neznam koje je godiste nigdje nisam mogao pronaci na njoj bilo kakve podatke .Platio sam je 4100 eura jako je u dobrom stanju odmah smo je probali izbalirali oko 300 bala u mjestu dobro radi i dobro nabija bale ima i hidraulicni pickup uredjaj koji je ispravan koristio sam neku slovensku spagu plave boje tip 500 i nije bilo nikakvih problema. Mozda je skupa ali nisam imao nekog velikog izbora nudio mi je jednu i AP-45 za 2500 eura isto uvezena iz Njemacke ali sam se odlucio za ovu .Posto do sada nisam posjedovo balirku i ovo mi je prva pa molim sve one koji posjeduju ovu balirku ili su je posjedovali prije da mi daju koji savjet oko rada sa njom i da mi pomognete oko odabira spage koja je najbolja jer nemam nikakvog iskustva oko toga . A ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su mi i prije pomogli oko odabira balirke.
 
Č

Čugi

Guest
I ja mislim da je mnogo, pogotovo za te iz uvoza koje su se naraaaaadile!
 
B

bosanac

Guest
I ja mislim da je skupa jer gledo sam takve iste na oglasima u Njemackoj su oko 2500 eura u extra stanju . Puno ovi nasi dileri uzimaju. Ali kad drze monopol i jednostavno nema nekog izbora. I oni to znaju i onda nas ucjenjuju i formiraju cijene kako oni hoce jer nema velike konkurencije. Konkurencija obara cijene.
 
B

balirka

Guest
Novo je novo_Ovaj stroj sam kupio polovan, star deset godina. Kod mene je radio još deset i s ulaganjima od petstotina maraka jednostavno se pripremi za sezonu.Dnevno se može izbalirati dvije - tri tisuće bala dužine devedeset centimetara što i jest optimalna dužina i dobro se slažu bale.Što se tiče brzine 82 otkucaja klipa u minuti mogu se povećati na 90 promjenom centralne vodilice gdje se L profil zamjeni kadratnim 25 mm uz neznatne korekcije na klipu.Moje kolege su promjenili i po dvije zapadne, a ja u isto vrijeme po dvije vodilice.Pisati bi mogao o ovom srtoju danima pa ako nekog interesuje desetgodišnje iskustvo da sažme u nekoliko minuta i sve u vezi s kompaktibilnosti s klasom i što treba napraviti da se smanje zastoj nek se javi. Pvp351 je stoj za pažljive i trijezne glave.Žestoko piće isključiti kad se radi s ovim strojem.Povoljno se mogu nabaviti rezervni dijelovi,lako se vrše podešavanja (cijeli stroj se ugodi za sat vremena)jednostavna je izmjena dijelova,a neki se mogu napraviti u kućnoj radinosti dok se nabave orginalni dijelovi.U svakom slučaju palac gore.
 
S

sahbaz

Guest
e

Kod mene se najbolje pokazala slovenska plava motvoz tornado extra spaga. I ko je koristi sam se uvjerio u kvalitet. Svima preporučujem da probaju tu špagu, sigurno se neće pokajati. Ako kome treba evo broj od uvoznika 061-158-557.
 
Posljednje uređivanje:

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Novo je novo_Ovaj stroj sam kupio polovan, star deset godina. Kod mene je radio još deset i s ulaganjima od petstotina maraka jednostavno se pripremi za sezonu.Dnevno se može izbalirati dvije - tri tisuće bala dužine devedeset centimetara što i jest optimalna dužina i dobro se slažu bale.Što se tiče brzine 82 otkucaja klipa u minuti mogu se povećati na 90 promjenom centralne vodilice gdje se L profil zamjeni kadratnim 25 mm uz neznatne korekcije na klipu.Moje kolege su promjenili i po dvije zapadne, a ja u isto vrijeme po dvije vodilice.Pisati bi mogao o ovom srtoju danima pa ako nekog interesuje desetgodišnje iskustvo da sažme u nekoliko minuta i sve u vezi s kompaktibilnosti s klasom i što treba napraviti da se smanje zastoj nek se javi. Pvp351 je stoj za pažljive i trijezne glave.Žestoko piće isključiti kad se radi s ovim strojem.Povoljno se mogu nabaviti rezervni dijelovi,lako se vrše podešavanja (cijeli stroj se ugodi za sat vremena)jednostavna je izmjena dijelova,a neki se mogu napraviti u kućnoj radinosti dok se nabave orginalni dijelovi.U svakom slučaju palac gore.

Samo gledam ovih 2-3 tisuće bala dnevno... Molim ne laprdati gluposti.. Radio sam s balirkom od 1983 do 1991, i poslije postao serviser... Životni vijek (nakon toga je potreban ozbiljan servis) balirke je od 20-50 tisuća bala. Ti bi znači za godinu dana uništio novu, recimo JD 336?
Dnevno možeš napraviti do 1,700 bala i to na tabli od 20-tak Ha.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Samo gledam ovih 2-3 tisuće bala dnevno... Molim ne laprdati gluposti.. Radio sam s balirkom od 1983 do 1991, i poslije postao serviser... Životni vijek (nakon toga je potreban ozbiljan servis) balirke je od 20-50 tisuća bala. Ti bi znači za godinu dana uništio novu, recimo JD 336?
Dnevno možeš napraviti do 1,700 bala i to na tabli od 20-tak Ha.

je ali koja je dužina bale hehehe...moj ujak ima claas markant 50 i constant i rekel je sa markanticom 36ooo bala godišnje je bilo...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Samo gledam ovih 2-3 tisuće bala dnevno... Molim ne laprdati gluposti.. Radio sam s balirkom od 1983 do 1991, i poslije postao serviser... Životni vijek (nakon toga je potreban ozbiljan servis) balirke je od 20-50 tisuća bala. Ti bi znači za godinu dana uništio novu, recimo JD 336?
Dnevno možeš napraviti do 1,700 bala i to na tabli od 20-tak Ha.

1700 bala sam ja napravio u danu sa svojom poljakinjom i to na tablama max površine 2 rali s tim da sam se vozao po desetak km od jedne do druge......
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
1700 bala sam ja napravio u danu sa svojom poljakinjom i to na tablama max površine 2 rali s tim da sam se vozao po desetak km od jedne do druge......

Ako se ne varam dužina bale je pisala: 900 mm (možda u drugom postu:?), cijelo moje iskustvo se veže na Z-332 (FAHR HD 400), bala težine cca 18 kg., i ono mi kaže da bez vozanja od desetak km 1,7 tisuća bala je nemoguća misija...
Nisam na ovom forumu da se prepirem, spamam, ili nešto takovo, već da pomognem (ako ima ljudi kojima je pomoć potrebna) :partyman:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Samo gledam ovih 2-3 tisuće bala dnevno... Molim ne laprdati gluposti.. Radio sam s balirkom od 1983 do 1991, i poslije postao serviser... Životni vijek (nakon toga je potreban ozbiljan servis) balirke je od 20-50 tisuća bala. Ti bi znači za godinu dana uništio novu, recimo JD 336?
Dnevno možeš napraviti do 1,700 bala i to na tabli od 20-tak Ha.

Ako netko laprda gluposti,onda si to ti topran!Molim te,po ovome što si napisao ja bih rekao da si balirku vidio samo na videu.Pa u dobroj masi se može napravit i po 400 bala na jutru zemlje,a po tome izađe 800 bala na hektar,cca.Znači sa 3 hektara se može napraviti debelo preko 2000 (dvije tisuće) bala.I to po meni,za jednu smjenu ako je balirka ispravna i nema kvarova.I ova teza da je vijek balirke 20-50 t bala.. :D :supz: Moš' mislit.Naša welgerica ap 45 radi godišnje od kad je kod nas minimalno 12000 (12 tisuća) bala.Po tebi bi ja svake druge godine morao kupiti drugu balirku i to novu...E moj serviser,ako ti misliš da ćeš pomoć ovakvim glupostima.... :rolfer:
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Ako netko laprda gluposti,onda si to ti topran!Molim te,po ovome što si napisao ja bih rekao da si balirku vidio samo na videu.Pa u dobroj masi se može napravit i po 400 bala na jutru zemlje,a po tome izađe 800 bala na hektar,cca.Znači sa 3 hektara se može napraviti debelo preko 2000 (dvije tisuće) bala.I to po meni,za jednu smjenu ako je balirka ispravna i nema kvarova.I ova teza da je vijek balirke 20-50 t bala.. :D :supz: Moš' mislit.Naša welgerica ap 45 radi godišnje od kad je kod nas minimalno 12000 (12 tisuća) bala.Po tebi bi ja svake druge godine morao kupiti drugu balirku i to novu...E moj serviser,ako ti misliš da ćeš pomoć ovakvim glupostima.... :rolfer:

Oprosti, zadnja namijera mi je bila nekoga uvrijediti, ali te molim da uzmeš neki poljoprivredni savjetnik, pogledaš koliko možeš dobiti tona DTS-a po ha...
Po tebi suhog sijena po ha, u jednom otkosu ima cca 14,4 tona? (800 bala po 18 kg)
Mani se tog što već trošiš..

Netko već ima Fahr HD 400 (Poljakinju), najmoćniju prešu na 10-11 rolkica, klipom najtežim kojeg sam vidio, i težom par sto kg. od konkurencije, pa nek na tabli napravi preko 40 t. sijena. (Pet šlepera nametanih sa sedam redova, da na knap ne zapinje za žice od struje/telefona)?
HD 400, i Poljakinja to mogu... AP 45, nemoj me nasmijavati...
Ako si tu AP 45 kupio novu, ili rabljenu, trebao si dobiti priručnik za rukovanje i održavanje, pa mi pročitaj koji joj je životni vijek (bez ozbiljnog remonta)?

I naravno množenjem hektara i bala, možeš napraviti 100,000 ako odradiš i treću smijenu...

Koje vražje smijene, balirati se može samo po suncu, ili i to samo gledam na videu?
 
Posljednje uređivanje:

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Kod mene se najbolje pokazala slovenska plava motvoz tornado extra spaga. I ko je koristi sam se uvjerio u kvalitet. Svima preporučujem da probaju tu špagu, sigurno se neće pokajati. Ako kome treba evo broj od uvoznika 061-158-557.

Potpisujem...
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
je ali koja je dužina bale hehehe...moj ujak ima claas markant 50 i constant i rekel je sa markanticom 36ooo bala godišnje je bilo...

CLAAS je balirka van konkurencije, dok veže nema bolje!

Ako može samo jedno pitanje; koliko koštaju dijelovi, i na kojim mijestima je možeš "štelati"? (da sad ne tražim broj AGRO-GROM-a) pa pitaj..

OT; ako može admin provijeriti:
Vidim mnogo pravopisnih pogrešaka, prvo sam pomislio da griješim u tipkanju, ali provjerom sam utvrdio da pritisnem jedno slovo a pojavi se sasvim deseto...
Naravno svi postovi su takvi, ne samo moji.
Manje vremena mi treba da napišem post, nego da provijerim i ispravim napisano.
Thx
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh