• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljski putevi..

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Poreže, rasporedi ravnomjerno, a višak se prenosi dok ga ne rasipa na niže dijelove puta. Ako je pitanje da li poskoči; ne, ne poskoči. Ima 800 kg, a noževi ga još pritišću u tlo. Materijal se konstantno rasipa s desna na lijevo prema sredini puta tako da se dobije onaj lagani nagib u sredini da bi voda što bolje otjecala na stranu u jarak.
Ajd daj neke slika u radu tog stroja,znači kad ide po putu kak stoje one motičice naprijed i kak se te grede moraju poravnat..?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ajd daj neke slika u radu tog stroja,znači kad ide po putu kak stoje one motičice naprijed i kak se te grede moraju poravnat..?

Pa sve ove slike su ti slike u radu.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Ako ti nije tesko kad imas vremena daj, malo detaljnije slike, nozeva, skija sa svih strana. Pa da vidimo dali bi mogli nesto slicno zbubati, a a za patent i zastitu da ti nekeko refundiramo pa makar u :drinkers:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ako ti nije tesko kad imas vremena daj, malo detaljnije slike, nozeva, skija sa svih strana. Pa da vidimo dali bi mogli nesto slicno zbubati, a a za patent i zastitu da ti nekeko refundiramo pa makar u :drinkers:

Eh, to ne može. Od svih ideja, ovu definitivno ne namjeravam poklanjati
 
I

ihorzic

Guest
a j....a šta si ga ti patentirao pa da ne daš - ajde budi kolegijalan ja ga neću raditi , ali je stvarno interesantno te bi volio vidjeti sve
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ja mislim da se nebi trebali ljutiti zato jer ne želi pokazati patent, jer onda svi naprave, a on jadan prodaje taj greder po 2 godine i opet od svoje ideje nema ništa. komu je toliko potreban neka spremi pare i kupi.
 
I

ihorzic

Guest
ja mislim da se nebi trebali ljutiti zato jer ne želi pokazati patent, jer onda svi naprave, a on jadan prodaje taj greder po 2 godine i opet od svoje ideje nema ništa. komu je toliko potreban neka spremi pare i kupi.

ako je njegov neka ga izloži u Gudovcu - nisam smatrao da je njegov
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
a j....a šta si ga ti patentirao pa da ne daš - ajde budi kolegijalan ja ga neću raditi , ali je stvarno interesantno te bi volio vidjeti sve

Slike pokazuju dovoljno. Nisam ga još patentirao, ali hoću sasvim sigurno. U čemu je problem ako detalje neke ideje želim zadržati za sebe? Potrošio sam jako puno vremena i novaca da razradim ovaj stroj i ne osjećam potrebu da sad to samo serviram; i ne, nisam uopće sebičan :p. U principu su mi sve ostale ideje potpuno javne, prolistaj malo forum, imam dojam da ga uopće nisi prolistao...
 
I

ihorzic

Guest
Slike pokazuju dovoljno. Nisam ga još patentirao, ali hoću sasvim sigurno. U čemu je problem ako detalje neke ideje želim zadržati za sebe? Potrošio sam jako puno vremena i novaca da razradim ovaj stroj i ne osjećam potrebu da sad to samo serviram; i ne, nisam uopće sebičan :p. U principu su mi sve ostale ideje potpuno javne, prolistaj malo forum, imam dojam da ga uopće nisi prolistao...

ajde reci npr šta da prelistam na forumu.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
ajde reci npr šta da prelistam na forumu.

Svatko čita ono što ga zanima. Kažem da sam podijelio dovoljno ideja u detalje i da ovu neću tako detaljno i što je tu problem?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
uzeo je brat neku zemlju u zakup. nekih 500tinjak metara od ceste, ali put je ovakav:

29012011028800x600.jpg


29012011024800x600.jpg


29012011027800x600.jpg

gornje slike su iz 1.mj prosle godine. u medjuvremenu se cesta malo poravnala.
zatim je netko pametan isao rupe zatrpavat oklascima. to je gore nego da nista nije dirao.
nedavno si je netko dao truda pa naorao najgori dio puta. svaka cast. i sve bi to bilo dobro da se nije nasao netko tko je poslije kise morao proci tuda.
i opet smo na pocetku..

 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ima. i to poprilicna. ali ne vrijedi. nema puno polja na tom putu pa se slabo odrzava.
a kolotecine ostavljaju uglavnom majstori sto se drvima bave..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,257
ima. i to poprilicna. ali ne vrijedi. nema puno polja na tom putu pa se slabo odrzava.
a kolotecine ostavljaju uglavnom majstori sto se drvima bave..

pa stavi rampu xD
moj stari je stavio rampu na put do vinograda
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije moje polje a ni put pa nema potrebe za tim. a i nije mi to nekakvo rjesenje..
ima 100m prije mjesta gdje je ovo slikano odvojak na livadu sa rampom.
i meni su na putu u "vinograd", kojim se sluzimo od kako pamtim postavili rampu.
u selu je bila postavljena na putu u livade, otvorena dok je suho, zatvorena dok su kise. ali je nekome smetala pa ju je iscupao :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh