• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polomljeno priključno vratilo kardana IMT 560

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
lijepo urađeno nema šta nego nam samo reci jeli to žena slikala ili su to tvoje crocsice
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Kolega sliko...punica mu poklonola za 8. mart...a koliko će imati okretaja to sad pojma nemam, vajda postoji neki sistem da se to izmjeri...a valjda cu vidjeti u radu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sad jos na te drzace spanera navari jednu precku da mozes koristiti taj dio za toplink.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kolega sliko...punica mu poklonola za 8. mart...a koliko će imati okretaja to sad pojma nemam, vajda postoji neki sistem da se to izmjeri...a valjda cu vidjeti u radu.

To se da vrlo lako izračunati ;)

Ako si sačuvao sve ove dijelove što su višak :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Kolega dobro odrađeno,,,i da bude delalo bez greške,,,,,,:supz::supz:,,,,,,nadam se da ti neče past na pamet stavljat kojekave kardane gore više....

A uvezi da ide teško ,,,na bušilicu stavi četku,,,,,i dobro isčisti,,kanale,,,a i na kardanu iščetkaj,,,,jer bude malo na početku teže,iša tako je bilo i kod mene,........
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
@Emy
Jesi očistio kardan kako je to kolega Bagerista rekao?
Jesi probao raditi sa kardanom, kako ide, kako ti se čini, jeli sve u redu?
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Čim se ne javlja,,,,,,,,,,,nači sigurno dela,,,,bez greške..;);)
Nadam se da je sve uredno..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Javio bih se ranije ali me kompjuter zeza, evo već je drugi put u 4 dana na servisu...

Sto se tiče prorađenosti kardana, trebalo je samo imati turpiju i malo prerađenog ulja, izlaz kardana se namaže a kad se stavi vaj od npr. grabilice on ide dokle ide i kad se skine, ostane trag od ulje gdjeje zapeo, tu obrišem, naturpijam malo i opet ponovo isti postupak, za pola sata kardan klizi ko mačak niz oluk...:D...

Ali pazi sad belaja...ovaj kardan sto mi je pri radu ostao na samoutovarnoj ne ide van...htio sam zamjeniti kardan od samoutovarne u potpunosti...međutim ne ide van...juče sam se i s njim zafrkavao...morao sam bolcne bušiti s bornjem za čelik pa sam ih izvadio mislio sam da su od sile one se okrenule ali nista, one čiste ko suza...

E onda sam morao rasjeći kardan i niti to ne ide, i sad ga bušim centimetar po centimetar i otkidam komad po komad da bih ga skinuo s prikolice...juče sam zvao 5-6 ljudi da mi pomognu i snagom i rješenjima ali nije bilo fajde...

Kad smo odšpicali onda sam kardan svezao traktorom i da povučem ali ni makac...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Mora da je do svega došlo u nekoj veszi s a zabijenom travom u utovarki.

Pa je prlikom udara, koji je slomio vratilo na traktoru, bar malo savilo i vratilo na utovarki. I sad je to s kardanom sabijeno da ne možeš rasklopiti.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ovo je taj problem




Uploaded with ImageShack.us


A ovo je koliko svega iziđe vani...ne pomaže nikakvo podmazivanje niti nabijanje niti lupanje čekićem...nemam ja ovdje prostora ne mogu prići, idem probati naći neke čelične kajle pa s njima...




Uploaded with ImageShack.us
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
bušim milimetar po milimetar...bušilica još jedino može prići...fleksarica evo samo ovo sto je na slici to je i napravila...dalje ne ide, smeta mi ruda.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
E baš te je krenulo... Samo problemi :madmana:
Pokušaj ovo svući radapcigerom. Al stvarno nemam ideju šta bi moglo biti da ne ide dolje. Vjerovatno je uzrok svemu onaj udar kad ti se propeo traktor od čega ti je puklo i samo vratilo na traktoru. Sad dal se ovo na prikolici iskrivilo ili usukalo, il' koji mu je .!. stvarno neznam...!? :scratch :confused:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Probaj ga povuc prema van kolko moze pa onda nekim jacim radapcigerom svuc ili ako bas nikako nece skini redutor i odnesi ga nekom pod presu da ga ispresa.
Mene vise zanima kako ti se cini raditi sa vecim brojem okretaja, probaj bilo sta drugo zakopcit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ovo je taj problem




Uploaded with ImageShack.us


A ovo je koliko svega iziđe vani...ne pomaže nikakvo podmazivanje niti nabijanje niti lupanje čekićem...nemam ja ovdje prostora ne mogu prići, idem probati naći neke čelične kajle pa s njima...




Uploaded with ImageShack.us
A da probaš sa švas aparatom?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sjeba tako jak kardan.Da ti probas zvati "majstora" za te poslove izaci ce te jeftinije.
 
B

BAGERISTA

Guest
E i ti kolega imaš sreče,,,,,,,,,,,,stvarno,,,:twisted::twisted:,pa kad čovijeka krene,,,,,,,,,,,,,,,,,,nikad dosta..Nadajmo se da če popustit pametniji..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
E baš ga je krenulo :twisted: Nadam se da je uspio srediti kardan i da je sad sve u redu.
@Emy jesi otkrio šta je bio razlog da se kardan nije dao skinuti sa prikolice?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Da, konačno sam ga izvadio...i nije bilo sanse da ga se izvadi neoštećenog...jedino da sam skinuo kompletnu glavu s prikolice i njen izvodak kardana i nosio na presu...ali to nema smisla...jer mi je ovaj stari i dotrajali kardan vjerovatno i prouzrocio sve ove probleme

Dakle uzrok sljedeći...

špice koje osiguravaju kardan da se ne svuče bile su od neke sile potisnute nazad te su na izlaznom kardanu same prikolice napravile uzvišenje po 2 milimetra s obje strane...ali su to odradile tako da su to uzvišenje nabile u unutrašnjosti ovog kardana kojeg sam sjekao komad po komad...nije bilo sanse da se tome priđe i da se obrusi...ici cu uslikati za koji pola sata...

Ne znam dečki evo platio sam tu prikolicu oko 3 500 maraka, i ove budalaštine i lomovi iziđoše jos oko 600 i sad mi treba drugi kardan i on ti je oko 100- 200 pored prikolice moro izdvojiti jos 400 za rolo bale...doista ne nalazim s ove tačke gledista nikakav smisao u njenoj kupovini, nikakvu ekonomsku računicu niti računicu spasavanja leđa od rada...mada me i član Tine uvjerava da će ona doći na svoje, da će ona pokazati svoju vrijednost...ovako mi se čini da sam je kupio samo da mi crpi pare i živce...

Doista se čudim i Cawboyu i onom njegovom kolegi sto je kupio kako da tako oni mogu raditi slatko i bez problema s samoutovarnom...tačno bih došao na tečaj da ste bliži...ne znam...nemam rješenja nikako...eto.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Evo ga vani je...



Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ovdje bi špica trebala biti...



Uploaded with ImageShack.us

A ovdje je bila...



Uploaded with ImageShack.us

I usljed tog njenog pomicanja je "gurala" ovaj kroner...koji se "uzvisio"...i onda je bilo džaba sto sam špicu izvadio kad nisam mogao doći do tog kronera da ga isturpijam ili sinem feksom dok nisam oslobodio kardan a to nisam opet mogo dok ga nisam rascvjetao...

Čak i kad sam skinuo desnu polovinu kardana lijeva je još uvjek držala kao da nisam nista uradio...tako i da je s lijevom bilo opet patnje...ali sam skinuo sve...



Uploaded with ImageShack.us

Kupiću na rate u jednoj prodavnici nov kardan i platiti u 3-4 puta ( tu mi radi kolega koji mi je ponudio da to uradim kod njega)...

E sad sta mislite jel puno oštećeno ovaj izlazni kardan na prikolici...??? Ja ću njega turpijom lagano dovesti u red...i gledati kad budem kopčo novi da mi špice ne dođu na isto mjesto gdje je su bile ove stare od ovog starog kardana...ali onako opće stanje ja mislim da je u redu...???
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh