• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polomljeno priključno vratilo kardana IMT 560

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja mislim da je tebi kardan bil predugačak :scratch
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja mislim da je tebi kardan bil predugačak :scratch

Kardan je bio na knap...ali nisam imao drugi nego taj...znači nisam prvo zakačio prikolicu pa kopčao kardan nego sam istovremeno "nailazio" traktorom na kardan ( kardan drzo kolega i centrirao na trakotr) a ja istovremeno centrirao rudu u pufer.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja mislim da je tebi kardan bil predugačak :scratch

Drugo nema sta bit. To ga je natiskalo na izlazu iz reduktora i izbacilo iz centra na traktoru. Kardan je mozda naiso dobro kako kazes istovremeno ste ga zakopcali kad i rudo ali na prvoj vecoj neravnini umjesto da se uvlaci jedan u drugi on je poceo gurat sve oko sebe...

Jesi li uopce probao bilo sta radit s kardanom sad dok je spojen u traktoru na direktno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kardan je bio na knap...ali nisam imao drugi nego taj...znači nisam prvo zakačio prikolicu pa kopčao kardan nego sam istovremeno "nailazio" traktorom na kardan ( kardan drzo kolega i centrirao na trakotr) a ja istovremeno centrirao rudu u pufer.
A brusilice nije bilo u blizini ..........:scratch
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ne znam dečki evo platio sam tu prikolicu oko 3 500 maraka, i ove budalaštine i lomovi iziđoše jos oko 600 i sad mi treba drugi kardan i on ti je oko 100- 200 pored prikolice moro izdvojiti jos 400 za rolo bale...doista ne nalazim s ove tačke gledista nikakav smisao u njenoj kupovini, nikakvu ekonomsku računicu niti računicu spasavanja leđa od rada...mada me i član Tine uvjerava da će ona doći na svoje, da će ona pokazati svoju vrijednost...ovako mi se čini da sam je kupio samo da mi crpi pare i živce...

Doista se čudim i Cawboyu i onom njegovom kolegi sto je kupio kako da tako oni mogu raditi slatko i bez problema s samoutovarnom...tačno bih došao na tečaj da ste bliži...ne znam...nemam rješenja nikako...eto.

Kardan je bio na knap...ali nisam imao drugi nego taj...znači nisam prvo zakačio prikolicu pa kopčao kardan nego sam istovremeno "nailazio" traktorom na kardan ( kardan drzo kolega i centrirao na trakotr) a ja istovremeno centrirao rudu u pufer.
Pa na ovo ti nemam šta reći osim da si dobro prošao koje greške praviš :shock: :shock:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
A da sam mogo kupiti nov novcat s lamelama mogo sam...hebi ga dečki...ako je to stvaran uzrok, znam da sam od početka ja kriv jer niko nije radio i vozio traktor nego ja, ali da sam ikad razmišljao da ce razlog biti taj...nisam...

Ovaj kardan sam koristio za silokombajn i onda sam kupio kardanske cijevi, platio je oko 50-60 maraka i odnio komšiji da zavari, izmjerio duzinu i povukao mu crtu...čovjek je zavario, doduše nije centrirao ali eto da je centrirao najbolje sto je mogao kad to nije bio problem nego knap kardan...

Sto je još gore nisam našao dovoljno jedne kardanske cijevi nego 3 različite tako da je i sam kardan bio ne iz 2 nego 3 nastavka...

Išao sam na krpljažu...al eto...

Mozete se i nasmijati ali nikom nije gore nego meni i niko tu grešku nije platio nego ja...a da je glupo glupo je... do kraja...e ***** ga ja.

Na ovu temu može katanac.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Kardanske cijevi se kupuju na metar i rezu na potrebnu duzinu! Bolje da ima 5-10 cm lufta nek da je na knap.... ja kad mi je to got moguce obrnem kardan da je deblja cijev na prikljcku a tanja na traktoru tak da vidim kaj se desava s njim.... spekel sam se i ja tak kad sam jenput posudil frezu..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
A da sam mogo kupiti nov novcat s lamelama mogo sam...hebi ga dečki...ako je to stvaran uzrok, znam da sam od početka ja kriv jer niko nije radio i vozio traktor nego ja, ali da sam ikad razmišljao da ce razlog biti taj...nisam...

Ovaj kardan sam koristio za silokombajn i onda sam kupio kardanske cijevi, platio je oko 50-60 maraka i odnio komšiji da zavari, izmjerio duzinu i povukao mu crtu...čovjek je zavario, doduše nije centrirao ali eto da je centrirao najbolje sto je mogao kad to nije bio problem nego knap kardan...

Sto je još gore nisam našao dovoljno jedne kardanske cijevi nego 3 različite tako da je i sam kardan bio ne iz 2 nego 3 nastavka...

Išao sam na krpljažu...al eto...

Mozete se i nasmijati ali nikom nije gore nego meni i niko tu grešku nije platio nego ja...a da je glupo glupo je... do kraja...e ***** ga ja.

Na ovu temu može katanac.
Nema veze ko je vozio traktor, nema veze ni to iz koliko je komada kardan samo ako se da normalno skupljati i rastezati. Greška je bila u tome što je kardan na knap! Čim si krenuo sa traktorom odmah je počelo savijati kardan i nabijati ga na izvod iz prikolice. Preko svake međe, jarka, uzvišenja... bilo se sve gore i gore... Kažem dobro si prošao jer je lako mogao stradati reduktor na prikolici. A on bi te vjerovatno koštao puno više i para i vremena i živaca...
Svi mi ponekad krpimo i nastojimo proći nešto jeftinije a na kraju izađe puno skuplje. Svakome se potkrade greška, jer znaš kako kažu: "ko radi taj i griješi". Onome ko sjedi cio dan pred seoskom trgovinom i pije pivo, ovako nešto se neće desiti. Al taj i nema ništa i nikad neće ni imati. Zato prijatelju glavu gore, nabavi kardan za prikolicu i silokombajn i kreni u nove radne pobjede! Sirak će za koji dan biti za košnju a ubrzo i za silažu. Kravice ga jedva čekaju, biće mlijeka a i para, samo naprijed, glavu gore!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Baš tako kolega,,,,,nema neče se desit onima koji niš ne delaju,,,,,desit če se nama,,,koji smo na njivama u štalama,,,na traktorima kombajnima i svemu s čim se dela...
E poslje čita i :supris::supris:gledam,,,,nači kardan bio na knap,,,,,,,,,,,,,dobro da nije slomija i reduktor,,,,,pa onda sra....a,a pored toga i ovako ga je guralo,,,,pa je pitanje koliko su dobili lkežajevi po nosu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nek ga polako pusti u pogon,,,,,,,,,,da nebi i on zdrobija,,,,,,,,,,,,,,,,,nadam se da neče...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh