• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
@MUHA, pitaj nekog kovača šta je vruće turpijanje, pa nek ti kaže jel brže na vruće ili na hladno
Nikad čul nisam za taj postupak, ali probal bum.
Znam da se brusiti s brusilicom (ako je crveno) neda.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpironja,

hvala na odgovoru :drink: iako nekaj ne kužim. Ako se hauba podiže na prednjoj strani, zakaj onda skidaš filter? Izgleda da ostane još nekaj da ne možeš akumulator prvo potegnuti prema naprijed, a tek onda podići. Jel kod skidanja filtera treba odspojiti senzor na filteru ili imaš neku svoju varijantu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ugrijem antifriz i moj kreše topli sada kad se rali ili ide u šumu.
To prvo paljenje je najgore.
A ako nejde drugačije i neče upalit,pitaš susjeda jel njegov pali pa ti on doveze ili izrali dvorište,dok tvoj spava do proljeća.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Moj Fiatagri palim svaki dan i nije jos zakazao. Upali lagano i odradi par minuta i odem po balu sijena, jedino kad je ono ispod -15 malo se teze mota volan zbog gustog ulja i to samo par puta i onda je sve ok , bolje da se traktor trosi a ne moja kicma ipak sam ja njega kupio ane on mene.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Nikad čul nisam za taj postupak, ali probal bum.
Znam da se brusiti s brusilicom (ako je crveno) neda.

Vidiš ja imam potpuno drukčija iskustva, ležaj kaljen na 60 hrc stijenka vanjskog prstena 20 mm, i isti ležaj na nekih 600-700 °C, velika brusilica kroz zagrijani skoro proleti, dok kroz nezagrijani treba dosta dok prereže
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Eto ja bas onako kako se nesmije, ccc,,,

Al kad mu sa grijacem treba minut vrtnje a sa sprejom 2 sekunde,,,:(emo):

Muha ajd jedan savjet, zasto moj 539 hladan tesko upali i kad upali ugasi ga drugi put kresne na zub i svaki drugi puta tako na zub a samo prvi puta kadi bijelo je*aci,,,
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Isti slučaj i kod mene na hladno neće ni da čuje bez grijača a kad upali kasnije na zub kresne ,ja mislim da je zrel za generalku ipak ima7500 rs ,susjedu prošle godine radili generalku i pali na minusu bez grijanja:(y):. Zato ja imam i vladimirca koji pali bez grijača bez obzira na temperaturu:icon_anal:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bjeli dim- nema kopresije
znači u cilindru nema dovoljno temperature da bi došlo do samozapaljenja
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,324
Ja inače traktor nepalim u ovim ekstremnim uslovima, al juče sam moro, nestalo samljevenog kukuruza,,
elem traktor je uvijek van, te ga ja očistim od snijega, vidim do pola čašice je parafin, uzmem veći najlon, fino ga zamotam, onda lijepo vatricu pod njega naložim, nekih 20 min, i na druker malo, i kresnu on ono pravo ko momak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
U potpunosti se slažem s kolegom zamjenikom oko bijelog dima i temperature potrebne za opaljenje :icon_wink::icon_wink:

@Bobi, provjeriti dali grijač radi pravilno, provjeriti ispravnost magle diza na hladno, provjeriti ventile i po potrebi skinuti i urediti glavu, provjeriti da nije pukla od spreja, a usput se bu vidlo kaj buš još unutra se našlo pa se lakše pripremiš za neku drugu godinu.
Ili jednostavno nastavi dalje pa dok traje. Sprej svakak pokušavaj izbječi ako možeš. Ili mu daj baklju ili rukom začepi usis pa ga na prevaru probaj kresnuti.

Ložiti vatru pod IMT nemoj jer ...... i ptice na grani znaju zakaj ne pa bumo rekli da ga je šteta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Al ima vunenih, pa pod njega pod paliti :icon_keel:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
U potpunosti se slažem s kolegom zamjenikom oko bijelog dima i temperature potrebne za opaljenje :icon_wink::icon_wink:

@Bobi, provjeriti dali grijač radi pravilno, provjeriti ispravnost magle diza na hladno, provjeriti ventile i po potrebi skinuti i urediti glavu, provjeriti da nije pukla od spreja, a usput se bu vidlo kaj buš još unutra se našlo pa se lakše pripremiš za neku drugu godinu.
Ili jednostavno nastavi dalje pa dok traje. Sprej svakak pokušavaj izbječi ako možeš. Ili mu daj baklju ili rukom začepi usis pa ga na prevaru probaj kresnuti.

Taman za koji dan krenut ce sat opet od nule, a ko momak je jos,,,:(rofl):
Zapravo on je sad doslovno u penziji, sad samo banzek vrti onako lagano u miru i sa zadovoljstvom,,,
Prije nekih 3-4 godine napravljena generalka na njemu ali od tad se nije pravo stopio jer taj si je kod nas zasluzio da do kraja svog radnog vijeka samo lagano kaska,,,
Ne palim ja njega dugo na sprej samo sad od kako su ti debeli minusi a sirotinji pofalilo drva pa se mora,,,
Nije da on nece upaliti na grijac ali duuugo mu treba pa reko da ga ne je*em bez veze lakse mu sa sprejom,,,
Sprej dodam nakon sto pokrenem alnaser i to onoliko koliko najmanje mogu,,,
Bilo je u planu skinuti rezervar i dizne odnijeti na kontrolu a usput i ventile prekontrolirati kad vec nema rezervara da smeta, al' jbga taman kad bi mogo to odraditi previse je goriva u njemu (ajmeee koji izgovor imam),,,

Nego sad jedna opaska i pitanje, teze mi pali odkad je umjesto uloska dizne stavljeno kompetno kuciste sa diznom za 533 pa sad ima 2 dize od 539 a jedna od 533,,,
Moze li to biti razlog tezem paljenju?
jer uvijek kad upali na tu jednu malo drugacije radi (samo dok je hladan)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Moguče, ulošci za 533 i 539 nisu isti.
Veliš generalka je bila, e sad, na kolko su klipovi ostavljeni, kak je glava uređena. Sve te sitnice su kod njega bitne za hladna paljenja.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
E sad za klipove me puno pitas jer je stari dogovaral detalje sa majstorom buduci da je to bio njegov poslovni partner,,,:(rofl):
Znam samo da je glava uređivana u Bjelovaru kod Vujnovića (mislim da se tako preziva),,,

Buduci da je sad jos uvijek zetva (citaj sezona radova) kod ginekologa cemo ga voditi kad malo zatopli i bude vise vremena,,,
Imam u planu i pumpu nositi na stol da vidimo i u kakvom je ona stanju,,,
Buduci da imam neku vezu mozda je odnesem u Štaglinec, ima li netko saznanja kakav je to majstor jer nisam cuo bas neke pohvale za njega,,,:icon_scratch:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Taj u Štaglincu je dosta dobar, samo ju nemoj nositi onomu u Ferdinandovac, moja pumpa je bila uvijek suha ko barut, kak je bila kod njega, pusta valjda na svaki oring koji ima na sebi..
Dok nadem drugo kuciste razvoda za svoj (ovo je savinjeno), skidam pumpu i nosim je u Staglinec nek ju predihta cijelu, a ovaj lopov je valjda stavil nove elemente i to kaj je trebalo u nju..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Štaglinec, pa solidan mešter. Kaj je naj bitnije hoče saslušati i prihvača reklamaciju. A ne ko neki drugi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Muhač meni je čak vratil 100 kn jer pumpa nije bila gotova u dogovoreno vrijeme . Rekel sem da mi je dolazak usput (tj nemam troškova) ali ipak mi vratil 100 kn jer kao treba biti majstor od riječi;:icon_super:.
 

Najnoviji postovi

Na vrh