• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak hladnjaka

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
Dakle, procurio mi je hladnjak na traktoru i sad bih trebao majstora koji će ga rastavit i popravit pa bi trebao preporuku za nekog.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Svaki majstor koji radi oluke moze ti to srediti.]
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
Svaki majstor koji radi oluke moze ti to srediti.]
jaro gdje je procurio jeli celija neka pusta akoje to nije problem sam mozes popraviti ako je tu imam jednostavno rjesenje jersam ija to uradio i godinama nepusta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
jaro gdje je procurio jeli celija neka pusta akoje to nije problem sam mozes popraviti ako je tu imam jednostavno rjesenje jersam ija to uradio i godinama nepusta

Da čujemo i mi ostali riješenje
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
jasam sa svojim prijateljima skido kolijevku i onda malo zavalili pajserom a on omakne i op probije hladnjak i od strog majstora cujem kako rjasiti znaci skines hladnjaki polozis ga na jednu stranu a dole stavis papir i komad daske daje ravno pa zamjesas u kantici malo cimenta da bude rjatko mislim sam ciment i onda sipas po hladnjaku i sacekas dase ukruti i nikeda vise tu nebude pustio kap vode kod mene drzi vecgodinama a celije mu sluze kao vezivo toliko od mene dragomije ako kome pomogne jer hladnjak je skup a i majstori nezaletuju dobro pa opet pusta poz
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
O Kolega pa ti ko MacGyver, to je rijesenje za gradzevinara.
A hladnjak brate nije ni skup da se komplez projeni i to treba
1 u zivotu traktora uraditi
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
O Kolega pa ti ko MacGyver, to je rijesenje za gradzevinara.
A hladnjak brate nije ni skup da se komplez projeni i to treba
1 u zivotu traktora uraditi
kod nas dodz 300 km a toje na ovom vremenu puno a ovo stosam ja uradio 100% FUNKCIONISE
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tako mozes zapusiti vise celija pa smanjiti protok. kad je u pitanju manji broj uspevao sam tecnim metalom . tu gde je procurilo malo povecam otvor i zamesam tecni metal i ubacim u spric i utisnem unutra. moze i hermetik posto je malo redji pa lakse ide. ako je veci broj celija bolje promeni hladnjak.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
tako mozes zapusiti vise celija pa smanjiti protok. kad je u pitanju manji broj uspevao sam tecnim metalom . tu gde je procurilo malo povecam otvor i zamesam tecni metal i ubacim u spric i utisnem unutra. moze i hermetik posto je malo redji pa lakse ide. ako je veci broj celija bolje promeni hladnjak.
u mene je pajser probio i sipo cimentno mlijeko i nije se grijo niti pusto vodu a ciment je jevtiniji od tecnog metala irjedzi da moze svagdje zaci i zatvoriti
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
Stvar je u tome što se ne vidi gdje je rupa kroz koju curi, trebalo bi ga rastavit da se nađe gdje je procurio i onda krpat ili mijenjat, zato mi i teba majstor baš za hladnjake jer ga ne mislim pajserom rastavljat.
Da se nije potrefilo da treba mijenjat lamelu na traktoru i još par stvari (usput i registrirat auto), onda bi možda i mogao stavit novi, ali ovako. . . .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa neces ga ni rastavljati. ako je toliko neuocljiva rupa i malo curenje imas u prodavniciauto delova sredstvo [prah ili tecnost ]za zatvaranje sitnih rupa. ali prilikom zamene tecnosti i sipanja druge propusti ponovo. to je da kazem privremeno resenje. ja ih obicno napunim vodom i zatvorim izlaze za creva i naduvam pod malim pritiskom i pokaze gde je. ovako sto rekao lisnik majstor za oluke ti je jedina pomoc i jos ako hoce prihvatiti posao. kod nas retko to ko hoce prihvatiti jer treba ocistiti prvo od kamenca i necistoca da bi se moglo zaletovati kalajem.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja hladnjake lemim pasta i zica za varenje cijevi od centralnog grijanja.Dosta lakse i bolji var nego kalaj.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,065
A najlakše se očisti onim malim pištoljem za pjeskarenje , od toga nema bolje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Betonirani hladnjak :icon_eek:
Kaj buš, na kojekakve ideje čoveka sila natera.

Tekučinu za krpanje hladnjaka nebi preporučil nikako jer ona krpa i tam gde netreba :icon_wink:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Betonirani hladnjak :icon_eek:
Kaj buš, na kojekakve ideje čoveka sila natera.

Tekučinu za krpanje hladnjaka nebi preporučil nikako jer ona krpa i tam gde netreba :icon_wink:

Bravo.

Ajde da je to nekome jasno, inaće se vode teške borbe oko tog dokazivanja da se to smeće ne ulijeva u sustav (može začepiti u glavi kanal ili, kako kažeš, tamo gdje i ne treba), jel "on" je kupio od Valvoline-a ili LM aditiv, i to mora biti dobro, i piše da je amriečki patent...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja to sredstvo koristim za aluminijumske hladnjake vec vise od 10 god i nisam primetio nista od nus pojava. kad ljudi nemaju novaca trenutno za nov ili dobar polovan druge nema. jedino ako se dosipa ili menja tecnost u sistemu treba opet usuti sredstvo i ide normalno. cuo sam i sam za mnoge price ali ja nisam primetio neku nus pojavu do sada.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Točno, ali ovdje je rječ o traktoru i hladnjaku kroz koji je proteklo više vode nego Savom i Dunavom skupa :icon_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
onda mora traziti ko ce okrpiti. da smo blize ja bi mu fraj okrpio nije mi ni prvi a ni poslednji.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi smo na kamionskom kileru krpali sa nekom smjesom ...to je bilo baš za krpanje hladnjaka i bilo je u dvije šprice(kak kod doktora) koje su bile spojene zajedno..dok si to pomješal i za par minuta se posušilo i nikad više nije puštalo...a kak se zove neznam..samo si očistil dobro mjesto gdje je puštalo i namazal z tim i gotovo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh