• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kućanskih aparata

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
A jel se mogu od crnog alata puniti baterije na punjač od zelenog🤔
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Napravio sam od cd plejera za auto, muziku za u radionicu. Medjutim , kad pojačam preko 40 vol, jednostavno zvuk se izgubi, kao da prekine sve, smanjim na 35 posle pet sek se vrati sve normalno, ali preko 40 trika nema da moze. Šta je problem, da nije adapter? Stavio sam adapter od 12v 2ah?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,013
problem ti je u napajanju,nemože adapter dati struje koliko muzika povuče,ako budeš forsirao pregorjet će ti adapter
Naznam kakav je adapter od 2ah,možda je na njemu oznaka 2A
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Jesu isti al ova jača baterija ne ide na punjač od bušilice,ima neku plastiku ko zaštitu. Jel smeta ako nije ista voltaža?
IMG_20220204_123553.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
To ti je punjač za x16 a ne X20V.
Naponi nisu isti pa je logično da nemreš puniti baterije većeg nazivnog napona nego kaj punjač može dati.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Samo da istresem frustraciju. :)

Nakon što sam kupika onaj Ariete parni čistač koji je bio proizveden u polovici 2016. godina i vratila ga - povrat novaca je sretno prošao, tu se požaliti ne mogu, ali sam se iživcirala malo, odlučila sam uzeti drugu marku i odlučila se za Kercher sc trojku, malo švrljala netom dok nisam našla dobru cijenu.
Savjet za Kercherov dućan u Varaždinu je dobro došao, i nakon drugog posjeta dućanu - u subotu sam bila ali oni subotom ne rade, pa smo muž moj i ja otišli danas i uzela ja tu trojku, tamo smo ga raspakirali i tražili datum proizvodnje - nema ga, barem ga nigdje nismo našli, i ja se ipak odlučim uzeti ga i bez vidljivog datuma, ipak je to poznata marka, a i proizveden je u Njemačkoj a ne u Kini.
I sada navečer ja njega izvučem van i gledam, ima sve što po svoim slikama treba imati osim krpe za čišćenje poda. Onu manju ima, ali najveća četka za pranje poda i prozora nema - krpe. NEMA.
I onda meni sine nešto u glavi - ono pitanje trgovke u dućanu upućeno mi dok sam sa ushićenjem gledala u kutiju moga toliko željenog parnog - nećete si kupiti krpe?
Nisam ništa odgovorila, mislim si ja u mislima svojim, kaj budem kupovala rezervne krpe, dok mi se istroše budem onda kupila druge.
I tako ja sve iz kutije malo prije povadim , a krpe za podni nastavak - NEMA.

E koja para je meni na uši izbila.
Ako netko želi vidjeti kako izgleda lud čovjek, mogao me prije uru vremena pogledati.
Ujutro u pet do osam bum im pred vratima i letjelo bude perje.
Sa parnim - ili budu dali krpu, ili budu dali mojh 1250 kuna natrag a ja njima parni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Nema srece s tim parnim čistačom za tebe 🤭
Ali, sutra ujutro bi rado prisustvoval razgovoru u dučanu
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne soli.

Baš sam maločas rekla mužu - puna sam bijesa, a bijes vodi u frustraciju.,
Zamisli, oni su meni prodali četku za pranje poda bez onoga što pod pere - krpe.
To ti je isto ko da kupiš novi auto i dobiješ auto sa felgama bez guma.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ma do jutra se budeš ohladila,mislim od bjesa
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jutro je.
Nisam.
Ljuti me to što više ništa ne možeš kupiti a da si siguran da si dobio što si platio.
Evo, ja već dvije godine ne kupujem med zbog ovih patvorina što samo imaju boju meda.
Pa reci mi p. ti m. daj mi sto kuna za teglu meda, dati ću ti, ali daj mi čisti, pravi med.
Med od sada kupujem samo ako mogu doći kada se vrca i odmah mi se u tegle nalije direktno izvrcan. Deset tegli za cijelu sezonu, platiti ću koliko se traži, ali samo ono što na svoje oči vidim.

Ih, popijemo kapućino i polako ću se spremiti za teški boj. :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Ljutiš se na ono što podržavaš i proklamiraš, znači na samu sebe! :LOL:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Brgud, v meglu si vritnul. ;)

Ali ne bih ovdje širila tvoju političku konotaciju, a mogla bih svačega reći na tu temu.

Uglavnom, krpu sam svoju dobila na miroljubiv način i ugodan ton - ugodan ton početno prakticiram uvijek pa tek ako ne ide prelazim u ofanzivni - uz ispriku i sitan poklončić u vidu kemijske i strugača za smrznuto staklo, bila je ispala iz kutije dok smo pregledavali hoće li se gdje vidjeti datum proizvodnje aparata.
Inače, trošak krpe nije beznačajan - dvije u paketu koštaju 170 kuna, što je naravno nadrealno precjenjeno ako cijeli aparat košta i sa tim krpama i raznim mlaznicama 1250 - 1300 kuna, ali tako to ide - na potrošnom materijalu se zarađuje.

Dobro je, popodne bude se parni isprobao, a možda i ne, sada dok je doma spreman više to parno čišćernje najednom i nije tolko hitno. :)
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
743
Prije nego kreneš, provjeri da ti dragi slučajno nije ugravirao pravi datum proizvodnje... :D
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Lako je sada mene zezati. :)
Glavno da sam ja jedan problem riješila.

Sada idemo na drugi - ima li prijedlog za jedan izvrstan usisavač - ne štapni, na kabel - koji bude imao jaki usis, tako da povuče svu dubinsku prašinu iz madraca i sjedače garniture. Ali ono, baš ful dobar usis.
Muhač veli da ma neki Philips i da je dobar, ali bude valjda još pojasnio koji je tip i kolko dobro vuče. Bilo bi dobro da je kombiniran mokro - suho, da nema vrećicu i da ima kabel čim duži.
Ako ima ideja, iskustva, molila bih savjet.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Mi imamo Rovus usisavač sa vodenim filterom,za sada je opravdao cijenu
IMG_20220209_190015.jpg IMG_20220209_190305.jpg IMG_20220209_190316.jpg

IMG_20220209_190340.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Muhač veli da ma neki Philips i da je dobar, ali bude valjda još pojasnio koji je tip i kolko dobro vuče.
Tip moram pročitati na njemu, a taj dan kad gospa gore usisava ja podrum ne čistim ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
Hoćeš li ovak nešto? Upravo ga kompletirao. Ima 3 motora isti kao obični i moraš paziti da mu nisi ublizini :hahah:
IMG_20220116_152757.jpg
 
Na vrh