• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kućanskih aparata

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Šta se usisavača tiče, odluka je pala na Kercher SE 4002 čistač za dubinsko čišćenje tepiha i tkanina, cijena oko 2500 kn, sada na sniženju za 1950 kn, a budem još pogledala hoće li se naći za koju stotku niže.

Nego, imam jedan drugi problem.

Wirphulova pećnica me muči. Ta kada nešto ispeče počne hladiti pečeno. Uključi joj se ventilator i dobrih pet minuta puše i hladi i pećnicu i ono što je ispečeno, a ja onda poludim. Često mi je u interesu da ispečeno ostane u pećnici vruće - toplo - jer se ne ide odmah jesti, a ono šipak - to raspuše i ohladi na za odmah u usta staviti.
E, sada, moj muž meni veli to ti tak mora biti. Zapravo mu se ne da pogledati, pročitati, postoji li mogućnost isključiti ventilator nakon pečenja. Inače, ventilator pećnica korist i u nekim programima pečenja za strujanje zraka po cijeloj pećnici.
Ima li tko Wirphulovku i zna li može li se taj ventilator isključiti da se ne uključuje nakon što je pečnica isključena - pečenje je završeno.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
516
Pečnice imaju ventilator za bolje pečenje i ventilator za hlađenje pečnice. Taj za hlađenje pečnice hladi oklop pečnice izvana, i nebi trebal hladiti iznutra, odnosno na mojoj Beko se ne ohladi sigurno vuru vremena.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bah, ajde, možda sam malo pretjerala da baš do kraja rashladi pečeno, ali rashladi nešto.
Osim toga, kada puše nakon završetka pečenja taj vrući zrak izlazi kroz otvore na gornjem dijelu pećnice i tu nastaje zapravo glavni problem - kuhinjski namještaj kao završnu fazu obrade ima foliju na vanjskim vratima namještaja koja namještaju daje sjaj, tvorničku naravno, je da je to ona debela folija, ali je to naljepljena folija na frontu. Pećnica se nalazi ispod ormarića i sada taj vrući zrak ide u zonu vratiju jer su rupe za izlazeći vrući zrak na vrhu pećnice i primjetila sam da se folija na ormariču iznad pećnice na donjem djelu vratiju počela odvajati zbog topline.
Onda ja - od kako sam to spazila - trčim otvoriti vrata ormarića širom dok pečenje završi tako da vrući zrak ne dohvaća vrata i ne odljepljuje foliju.
Zato mi je glavna briga i konačna namjera isključiti taj ventilator koji hladi - kaj god hladi - nakon što je pečenje završeno.
Je li to moguće napraviti?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
516
Jedino serviser jer je to zaštita pečnice. Moja pečnica je u razini radne plohe, pod nju sam stavil dve letvice tak da ima mjesto za uzimanje zraka, a iznad nje je mikrovalna, iza koje je rešetka urezana u dasku ispod mikrovalne, tak da tud struji zrak koji hladi pečnicu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod prelaska na DVBT2 emitiranje kupil sam prijemnik jer TV to nije podržaval. Onada prioblemi s dva daljinska. Nakon malo mozganja pokušal sam na daljinski ugasiti samo prijemnik, a nakon toga prekidom strujnog kruga oba uređaja. Ponovnom uspostavom strujnog kruga TV se upali na kanalu na kojem je bil ugašen. Koristim samo daljinski od prijemnika.

To je samo opis kak se neki put određeni problemi daju riješiti jednostavnim prekidom strujnog kruga. Možda bi, u slučaju ako se ne more riješiti programiranjem, pomoglo i u slučaju vemtilatora u pećnici. :unsure:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ili napraviti roštilj na otvorenome!
I nemaš nikakvih problema sa grijanjem - hlađenjem.🤌
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Ajde pokusaj pogoditi pravu temu za postaviti pitanje @Zetorovac i procitaj malo pravila foruma prije nego ista odlucis napisati.
Hvala
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
744
Kod prelaska na DVBT2 emitiranje kupil sam prijemnik jer TV to nije podržaval. Onada prioblemi s dva daljinska. Nakon malo mozganja pokušal sam na daljinski ugasiti samo prijemnik, a nakon toga prekidom strujnog kruga oba uređaja. Ponovnom uspostavom strujnog kruga TV se upali na kanalu na kojem je bil ugašen. Koristim samo daljinski od prijemnika.

To je samo opis kak se neki put određeni problemi daju riješiti jednostavnim prekidom strujnog kruga. Možda bi, u slučaju ako se ne more riješiti programiranjem, pomoglo i u slučaju vemtilatora u pećnici. :unsure:
Bolje uključi HDMI-CEC pa ne trebaš dva daljinska, sve radiš preko ovog daljinskog od receivera.

Bah, ajde, možda sam malo pretjerala da baš do kraja rashladi pečeno, ali rashladi nešto.
Osim toga, kada puše nakon završetka pečenja taj vrući zrak izlazi kroz otvore na gornjem dijelu pećnice i tu nastaje zapravo glavni problem - kuhinjski namještaj kao završnu fazu obrade ima foliju na vanjskim vratima namještaja koja namještaju daje sjaj, tvorničku naravno, je da je to ona debela folija, ali je to naljepljena folija na frontu. Pećnica se nalazi ispod ormarića i sada taj vrući zrak ide u zonu vratiju jer su rupe za izlazeći vrući zrak na vrhu pećnice i primjetila sam da se folija na ormariču iznad pećnice na donjem djelu vratiju počela odvajati zbog topline.
Onda ja - od kako sam to spazila - trčim otvoriti vrata ormarića širom dok pečenje završi tako da vrući zrak ne dohvaća vrata i ne odljepljuje foliju.
Zato mi je glavna briga i konačna namjera isključiti taj ventilator koji hladi - kaj god hladi - nakon što je pečenje završeno.
Je li to moguće napraviti?
A s rernom nisi dobila zaštitni lim koji se stavi na vrh rerne baš da preusmjeri taj vreli zrak dalje od elemenata? Moja je kupljena prije 20-25 godina i dobio sam to u paketu. Kod mene u kući su isto po završetku pečenja držali rernu otvorenom pa se istopila fronta od mašine za suđe s desne strane. Nakon što sam to vidio, zatvaramo rernu i čekamo da ventilator polako taj vrući zrak istjera gore. Kad padne na cca 100°C, ventilator se isključi.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kaj se tiče ugradbene pećnice i ugradnenog frižidera,nisu krivi aparati. Greška se događa kad se postavljaju na mjesta gdje nisu predviđeni. Znači navedeni uređaji moraju biti instalirani u pravilne elemente,to znači da element nesmije imati zadnju stranu i još se po potrebi mogu dodati ventilacijski otvori sa rozetama. Između grijačeg uređaja i na primjer frižidera mora biti jedan element, isto važi i za perilicu posuđa. Plinske ploče obavezno odvajaju od zidova i drugih uređaja s bočne strane. Danas se kuhinje dizajniraju prema želji i nitko ne pita dali je to u redu,bitno je da se proda. Većinom je tu kriv kupac, jer je bitno da je to u trendu, a to da može doći do požara nitko se i ne pita.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bolje uključi HDMI-CEC pa ne trebaš dva daljinska, sve radiš preko ovog daljinskog od receivera.


A s rernom nisi dobila zaštitni lim koji se stavi na vrh rerne baš da preusmjeri taj vreli zrak dalje od elemenata? Moja je kupljena prije 20-25 godina i dobio sam to u paketu. Kod mene u kući su isto po završetku pečenja držali rernu otvorenom pa se istopila fronta od mašine za suđe s desne strane. Nakon što sam to vidio, zatvaramo rernu i čekamo da ventilator polako taj vrući zrak istjera gore. Kad padne na cca 100°C, ventilator se isključi.
Taj zaštitni lim je imala prijašnja pećnica koja je imala klasični ražanj, onaj što na šipku natakneš pile pa se vrti, i štednjak koji sam imala prije nje. Tu su vrata pećnice morala biti malo otvorena dok se ražanj vrtio. Ova to nema. Da mi se sada sjetiti kamo sam ja metnula taj lim.....vjerojatno u smeće.

Budem probala nazvati sutra servis i pitala budem može li se to ventiliranje nakon pečenja isključiti. Pročitala sam još jednom cijelo uputstvo upotrebe i nema niti riječi o dva ventilatora, niti opisno, niti na slikama.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
744
Pusti to tako, ne bih ga ja isključivao, onda elektronika trpi veću temperaturu, element kuha iznutra, a i ploča za kuhanje ako je imaš iznad. Imaš jedan aksijalni ventilator koji je za strujanje zraka oko hrane i drugi centrifugalni koji je obično sakriven iza prednje maske i tjera zrak iz/oko kućišta rerne prema van. Njega kontrolira termostat ili vremenski relej.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A vidjeti ću još.
Svi aparati su mi razmješteni dobro, razmaknuti jedni od drugih razmješteni na tri zida bez bliskog međusobnog dodira. Samo me ta ispuhana toplina pećnice gnjavi i tome ću nekako morati doskočiti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pojavil se problem na Vailant protočnom plinskom bojleru. Prestal je uključivati grijač.
Bojler je kupljen 2013 i do sad nije servisiran. Jedino sa čime nisam bil zadovoljan je da je za uključivanje grijača trebal veći protok vode.
Razmišljajući kaj bi moglo, osim elektronike biti uzrok, pada mi na pamet mogućnost smanjenja protoka (tvrda voda - kamenac) u bojleru i posljedično neuključivanje grijača.
Srećom imam drugi bojler koji se grije preko centralnog pa ne moram odmah juruti po servisera.
Moja zahvala svakom tko ima volju pomoći u pronalasku i otklanjanju kvara. Za sad nisam ništa otvaral, ali kad bu trebalo, bum otvoril i poslikal. Čak ni ne znam koji je točno model - treba najti papire od prije 9 godina.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Uključuje ga tzv. diferencijalni presostat! Najveća mogućnost je potrošeni kontakti.
Dok mi nisu uvalili limitator imao sam ga od 12kW, 3F!
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
Moja topla preporuka, ne rastavljaj sam bojler. Neznam kakva je voda kod tebe,ali za te godine imaš sigurno kamenca ko u priči. Pozovi servisera da ti to očisti i poservisira jer mora promjeniti sve do jedne brtve. Tak da to nije baš za uradi sam princip. Ja obavezno svake 2 godine zovem servisera. Bojler je star 30 godina i šljaka ko i prvi dan
 

Najnoviji postovi

Na vrh