• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kućanskih aparata

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Haier i ne bude sjedio u kaputu, osim ako si tako naštela termostat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
ali ako ti treba za grijanje ...
Jedna od najboljih, a jeftinija od razvikanih, klima po mojem iskustvu je GREE. Treba samo kupiti srednji (a ne početni) model (dakle, Lomo Regular) i bit ćeš zadovoljan. Ima WiFi, možeš daljinski upravljati itd...

Koje su one torture pretrpile (vanjske jedinice zametane snijegom iledom, otapane čekićem i vrelom vodom...), a imamo ih 10-tak na poslu, i ja jednu ok 5,5kW doma, i godinama besprijekorno rade.

... Podaju se i pod mnogim drugim imenima (ARGO npr.):
argo_naslovna.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Je, je...a kaj bi ti žena rekla?
Rekla bi: klimu zadrži, a s ovom na Njuškalo 🤭 :hahah:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Pa normalno da ne valja.!
Imam ga kojih 20tak godina i stalno radi i grije i hladi :unsure:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Što im ne valja, navedi nešto?
Imaju tast i punica, stalno na 30 stupnjeva, u sobi uvijek zima, bio serviser, par puta kaže sve ok, ali nikad ne zagrije prostor, ja imam mitsub. Za 20 min možeš biti u kratkim rukavima, prilikom kupnje im je haier bio 1500 kn jeftiniji, a sad bi dali i više od toga da se mogu grijati, govorio sam im prije kupnje, ali nisu htjeli slušati, a i unutarnje su bile već par puta na popravku unutar garantnog roka

Je, je...a kaj bi ti žena rekla?
Rekla bi: klimu zadrži, a s ovom na Njuškalo 🤭 :hahah:
Stavila bi mene na njuškalo;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Imaju tast i punica, stalno na 30 stupnjeva, u sobi uvijek zima, bio serviser, par puta kaže sve ok, ali nikad ne zagrije prostor,............
A da nisu možda preveliki gubici za tu snagu klime?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Nebih rekao jer je split sistem i svaka unutarnja je u jednoj sobi od 16 m2, a klime su 3 ili 3,5 kw, a zidovi su debeli kameni i pvc prozori, dakle nije problem što ne može doseći 30 nego nemože ni 20

Ma nije to sad ni bitno, takvo je kakvo je, samo kažem da nisu zadovoljni i da je nebih preporučio
To je samo moje mišljenje i iskustvo, a svatko nek radi kako misli da je njemu najbolje, ne kažem da se možda nekom nisu dobro pokazale, ali u mojem slučaju je tako
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Ma nije to sad ni bitno, takvo je kakvo je, samo kažem da nisu zadovoljni i da je nebih preporučio
To je samo moje mišljenje i iskustvo, a svatko nek radi kako misli da je njemu najbolje, ne kažem da se možda nekom nisu dobro pokazale, ali u mojem slučaju je tako
Naše su dvije klime napunile 5 godina, bez ijednog kvara. Koristimo ih jednu za dnevni boravak, a drugu za kuhinju i blagovaonu.
Ovo je vanjska jedinica za dnevnu sobu:
IMG_20220527_185631.jpg
A ova za kuhinju i blagovaonu:
IMG_20220527_185546.jpg
A ovo je potrošnja struje unazad 5 godina, klime u dnevnoj sobi. Koliko laže ovaj mjerač toliko i ja. Može se reči da je ista potrošnja i u kuhinji. Dakle koristimo ih i po ljeti i po zimi. Po zimi postavim grijanje na 25 a supruga popizdi i smanjuje, jer je pre toplo 🙃😂.
IMG_20220527_185826.jpg
Koliko ti struje potrošiš za svoju klimu?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Mi smo imali na poslu 2 Hajer klime,em su pucketale a i rondale. Sad imamo Toshibine,preporod.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Mi smo imali na poslu 2 Hajer klime,em su pucketale a i rondale. Sad imamo Toshibine,preporod.
Ja ne mogu tvrditi da te Vaše nisu imale probleme, ali tvrdim da ove naše niti proizvode zvukove niti se kvare. Iza nas je i moj pokojni tast i njima kupio i dao ugraditi jednake dvije klime jer su mu se naše dopale u radu, dakle razlika mjesec dana, ali i one su prešle 5 godina bez kvara, ili problema koje Vi ovdje navodite.

(Po pitanju posla imao sam deset godina, na popisu i u nadležnosti/obavezi organizacije održavanja, na dvije lokacije, oko 60 kom klima uređaja, svih vrsta. Na tih šezdesetak komada klima uređaja znao je biti problem "a gdje je nestao moj daljinski, jučer sam ga tu ostavio, ostavila".
Jedino je kao iznimka trebalo dva tri puta godišnje servisirati - "čistiti" klima uređaj za skladište praha za plastifikaciju.)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Ne znam koliko troše, ali ja svoje mits. stare 12 god koristim većinom po ljeti za hlađenje, a zimi za grijanje samo na tajmer dok ne dođem doma i naložim vatru, ali zagriju odmah, imam osjećaj da ispuhuje puno topliji zrak od haiera
Možda je subjektivno, ali to je moje iskustvo, znam i da su prilikom montaže mjerili i da su mits. Imale višu temp. Ispuhivanja i to dosta višu, koliko, više se ne sjećam točno, ali bila je razlika oko 10 stupnjeva, da se razumijemo nisu ni bazni modeli mits. Bogzna što, koliko para tolko muzike
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Mene ti je sve to uvijek zanimalo, oni koji su mi "šefovali" na poslu su me godinama jako dobro znali i svega vraga na održavanje su mi utrpali, tako i sve te spomenute klime...

Svoje sam klime odabrao nakon jako puno, ma za druge ljude i previše analiza i usporedbi. Obišao sam puno trgovina i trgovaca, a mnogi od njih su nastojali samnom razgovarati kao sa zadnjim lajbekom, a onda nisu znali niti 30% odgovora na moja pitanja o aparatima koje mi nude, takav sam, kakav sam.)

(Jednako tako smo si supruga i ja našu kuhinju prebacili na indukcijska kuhala, pa na novi frižider i ledenicu, pa naše solarno i došli kontrolori iz Elektre, ja ih čak profesionalno poznajem. Je Vi ste jako smanjili potrošnju struje moramo sve pogledati. Ja sam se smijao kao lud, samo naprijed ljudi, od tavana do podruma. Pita me jedan od njih, pa kaj se tak smiješ? Pa zakaj se ne bi, ne grijem više vodu na struju nego na solarno, ne kuham na plin, ili klasični elektro štednjak, nego na indukciju, umirovili smo rasipni frižider i ledenicu, kupili štedljivi, klime nisu s glupom elektronikom, obje nam perilice rade dok je jeftina struja, sve žarulje su LED i štedne, osim one za grijanje piceka, pa zakaj se ne bi smijao :hahah: 🙃, a Vi samo i dalje kontrolirajte.)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ja ne mogu tvrditi da te Vaše nisu imale probleme, ali tvrdim da ove naše niti proizvode zvukove niti se kvare. I
Ni naše nisu proizvodile zvukove prvih godina,a servis je rađen redovito. Naše se doslovno nisu gasile cijele godine jer moraju održavat temp. i vlagu zbog alata i mjernih uređaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh