• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Skoro niti jedan taj punjač nema peglanje uzlaznog napona jer se smatra da to akumulatoru ne treba, ali direktno na radio to je švajsanje CO2!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
On ga misli spojiti direkt na punjač
Zato sam i pital kak misli puniti akumulator, jer samo s punjačem ne radi ;)

Eto, kolega @plus je dal detaljniji odgovor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moze li mi neko reci koliko v i ah je dovoljno da nadjem neki adapter za autoradio koje bih stavio u radionici da svira dok raduckam neke stvari? Moze li punjac od aku busilice 12 v 5-6ah?
Ako si spretan s tim stvarima ATX napajanje od starog kupjutera je odliča prilika..naravo ako ne misliš frljiti bas da pucaju stakla..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Uključi pored jednog radio prijemnika kineski punjač za e-bicikl ili e-skuter pa slušaj što proizvodi zvučnik - šššššuuuummmm.
Jel ko doskočil tom problemu kakvog i sam imam kad upalim led lampe?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jesi probal s izjednačavanjem potencijala tj .uzemljenjem.

Ljudi su protiv nulovanja a ono ima svoje prednosti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam kakve lampe imaš ..kkaavi radio ..ja bi probal uzemljiti drajver LEDa.nekad i zamjena faze i nule može popraviti stvar
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ali se i takve stvari događaju i na radiju na traktoru tko ima led svijetla, tamo je malo problem uzemljiti. Nisam gledao da li ima kakvih filtera za kupiti po netu već gotovih.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam u navali dosade radil pojačalo s nekim TDA krugom..brujalo je toliko da cijeli forum te tematike, (da ga ne reklamiram ).nije spaval par dana..Ne od brujanja nego od brige...Mjwnjal sam izvore..mjenjal sam ulazni signal...ništa..Kad smo svi odustali ja lemim 1k gdje god je bilo mjesta.

Na kraju je 1k na ulazu ubio brujanje...dečki mi nisu vjerovali ni kad sam snimil film.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Baš se moram spojiti s analizatorom i vidjeti kakve smetnje proizvode led svijetla.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Pa traktorska led svjetla nemaju na sebi napajanje, druga stvar je kućna rasvjeta.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Onda ih ja na traktorskim nisam našao. Tamo su serijskim vezama riješili neke stvari koliko sam rastavljao ove jeftinije lampe i led bar svoj. Nisam se toliko s nima zamarao, mi radimo drajvere za industriju pa su tamo malo drugačije stvari a i cijena.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
To je istina, ali i oni svašta pišu. Možda i ove skuplje imaju, makar sam radio neku kemiju i spojio sam jednu led od 12v na 18v bateriju od bušilice i svijetli puno jače nego na traktoru, ako ima neku regulaciju to se ne bi smjelo dogoditi a bila je lampa za 150 kn, znači nije baš čisti šrot.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ja sam ga prikljucio na adapter od kucnog telefona. Radi, ali kad se pojaca na max gubi se kontakt. Je li to do adaptera ili...?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Adapter je preslab .malo ampera ..kad je preopterečen veli nedam vise na izlaz..ima zaštitu od preopterečenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh