• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

Razinekop

Član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
330
Vjerovatno si u pravu-(naziv ti nije bitan ) probaj pročitati oznaku na njemu.Ovdje piše da je "relej" a po meni je bimetalna zaštita.Valjda je to ono što ti treba ,a vjerovatno je problem nastao da se spoj odlabavio od trešnje i tu je nastalo "iskrenje".
 

Prilozi

  • Bimetalni relej.jpg
    Bimetalni relej.jpg
    14.6 KB · Pregleda: 2
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Probaj odgonetnuti na koliko je ampera bil namješten, a onda traži. To je prastari BBC, kakvih više nema.
Savjetujem ti da kupiš i novi sklopnik, jer su se i na njemu grijali spojevi. Osim toga, bimetalni termički releji nisu univerzalni, već obično pašu samo na određenu familiju iste marke sklopnika.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Crveni proizvod za države u ratu ;)
Ma star je jedno 5-6 godina možda i koju godinu više. Zadovoljan sam jer ima potrošnog materijala za njega itd.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,841
Meni se gasi pećnica kad se upali ventilator kaj bi to bilo u šlusu? Gorenje je u pitanju. Evo kaj sam našel na netu za mogući kvar, kaj je od toga najprije?
Vaša pećnica se stalno isključuje iz jednog od sljedećih razloga: Oštećen termostat Loša ventilacija Loše ožičenje Pokvareni prekidači Stari elementi za kuhanje Problemi s ventilatorom za hlađenje Problemi s upravljačkom pločom Kvarovi plina
 
Posljednje uređivanje:

Razinekop

Član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
330
Ne znam što si po struci, i jesi li sposoban to riješiti. Kao što navodiš moguće je svašta. Probaj dati to majstoru jer nitko ne kupuje diplomu električara te radi tvoje i ženine sigurnosti promisli o navedenom. Ako baš imaš volje čačkati javi se ali vodi računa da nisam na forumu često.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,581
Prekjučer smo posjetili prijatelje u njihovoj vikendici. Gospođa ide s terase u kuhinju po čaj, a suprug se dere, viče za njom, ne pali svjetlo ako je voda prekipjela i ugasila plin. Ja pitam pa koji vrag. Je ak voda prekipi, plamen se ugasi ali plin nam i dalje izlazi, nema na novom kuhalu takve zaštite. Eto to su svakodnevne zamke, gdje nestručni i neiskusni ne bi smjeli pokušavati biti majstori. Čak niti uz pomoć foruma.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Dobio sam mali frizider, neispravan, kad sam otvorio vidio sam otkinute dvije zice koje vjerovatno idu na ovaj termostat. Pitanje za znalce na kojim pinovima od ova tri idu zice?
 

Prilozi

  • IMG_20230419_182937.jpg
    IMG_20230419_182937.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20230419_182923.jpg
    IMG_20230419_182923.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 32

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Izmjeri radi li uopće taj potenciometar. Između vanjskih pinova bi trebao imati neki veliki otpor, a kombinacija sa srednjim ovisi kako ga okrećeš. Kako vrtiš na jednu stranu, tako otpor između ta dva pina prema kojima vrtiš pada. Prema tome onda i spajaš, ovisno o smjeru vrtnje.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Ja sam izmjerio , potenc je ok. Ali po meni na ova dva pina sa strane idu ove dvije zice, mislim da nema veze koja ce na koju stranu. Srednji je spojen sa lijevim pinom
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,714
Ja sam izmjerio , potenc je ok. Ali po meni na ova dva pina sa strane idu ove dvije zice, mislim da nema veze koja ce na koju stranu. Srednji je spojen sa lijevim pinom
Jedan par pinova služi za spajanje kontakta, a drugi za prekid!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pot može biti u kombinaciji s NTC pa ispadne termostat ...ali to je onda andriod frižider.

Ako je brike na potu spajaš na vanjski i briku
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Pot može biti u kombinaciji s NTC pa ispadne termostat ...ali to je onda andriod frižider.

Ako je brike na potu spajaš na vanjski i briku
Jes da razumijem hrvatski, ali ovo brike na potu bas i ne kapiram 😁😁😵‍💫😵‍💫
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Jes da razumijem hrvatski, ali ovo brike na potu bas i ne kapiram 😁😁😵‍💫😵‍💫
nije baš ni jako bitno,jer nema veze sa tvojim upitom,inače brike su ti premoštenje između dva kontakta, a potu je skraćeni potenciometar
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,581
Jes da razumijem hrvatski, ali ovo brike na potu bas i ne kapiram 😁😁😵‍💫😵‍💫
Poštovani kolega, hajde da postavimo "ovu problematiku" na realne temelje.
Nisu dobra pitanja uz jedva vidljivu sliku u stilu "kamo ide koja žica". Da pojasnim. Ja nemam pojma o stotinama tipova frižidera na tržištu, ali istovremeno ja znam kako radi termostat za frižider. Dakle frižiderom upravlja termostat, a potenciometar služi na primjer za pojačati zvuk na radio aparatu, nisu po ničemu isti.
Vratimo se termostatima za frižider, nije bitan njegov izgled, ali funkcija mu je uvijek ista, on pali i gasi kompresor koji hladi. Tu nastupaju "majstori" moraju znati ispitati koji je srednji kontakt, koji otvoreni i koji zatvoreni, teoretski je to tako. Nisu bitne ni boje žica, osim žuto zelene, bitno je znati princip rada onoga što želimo popraviti. Teško je očekivati drugo i prava je slučajnost da dobiješ bolji odgovor. Mora svatko od nas imati predznanje i ne treba očekivati gotova rješenja, može se, ali jako rijetko.
Da i mi malo zeznemo komunikaciju korištenjem lokalnih naziva, te koje kakvih starih "pojmova" slabo koristimo književni jezik i pravopis, za to jesmo krivi, ja prvi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh