• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Vjerojatno nema u elektronici kondenzatora, osim možda u ulaznom filteru, ako ga ima!
Kondenzatori nakon 7 godina nisu više nazivnog kapacitete, pa čak i oni na skladištu (ako nisu kratko spojeni)!
Kod tog usisivača će problem biti rezervni dio!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako si kupila nrek neta, obavijesti ih pismeno da vraćaš dok nije prošlo 14 dana. Ne trebaš nikakav razlog. U svakom slučaju najprije prouči njihove uvjete prodaje i jednostranog raskida ugovora. Bolje evantualno izgubiti 40-ak kn za dostavljača, nego imati stari priozvod. No ako si baš jako zadovoljna sa svime osim godinom proizvodnje, ne znam kaj bi preporučil. Ja npr. imam fen koji je kupljen početkom 80-ih i još funkcionira (motor je bez četkica).
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I ja mislim vratiti, javili su se i preko mejla danas.
To je kineski proizvod koliko vidim, zapravo sam htjela skuplji Kercher 3 ali ga više nije bilo u ponudi, pa sam se odlučila za Ariete.
Budem vidjela šta će reći nakon što im pošaljemo - to traže - poslikan serijski broj i datum na kutiji.
Nervira me sve ovo - mislila sam kupiti jednostavno bez obilaska dućana a zakomliciralo mi se ko zadnjem bedaku.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A to je podni i ručni u istoj cijeni?
Ne razumijem se u snagu usisavanja, meni treba nešto jako da izvuče prašinu iz madraca kreveta i sjedače garniture.
Bi li to bilo dobro? - znači, mora odraditi dosta teški posao, iako rijetko - nisam od onih koji svaki tjedan usisavaju madrace i sjedaču, prije bi to bilo tri - četiri puta godišnje onako, baš za pravo.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172

Kuci imamo na vodu, proizvodjac ne znam stvarno...al znam da ima 2400w, sa njim kad usisas, tepih bude kao opran, i dusu mu "izvuce", mada ukucanima je tesko da posle usisivanja bace vodu, operu.....pa se koristi neki zanussi na filtere, koji ne moze ni da prismrdi ovome na vodu. Gledaj samo jacinu, garanciju i tjt. Sretno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
........ meni treba nešto jako da izvuče prašinu iz madraca kreveta i sjedače garniture.
Ako ništa, probaj posuditi onaj za usisavanje pepela iz peći, i onda ćeš vidjeti odgovara li ti snaga!
A snaga!
1642949537011.png
U sebi ima tri motora normalnih usisivača! fifi 45, visina 80 i kad bi sa njim jednom usisala više nemaš problema! :hahah:
 
Posljednje uređivanje:

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ovaj iz Lidla sigurno nema snage za neka dubinska čišćenja, mada mislim da za 100€ ni nema takvih usisavača..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ih, a ne daje mi se previše novaca za svu tu kućnu aparaturu.
Iako, i ovo za malo para je ako ne radi kako treba bačen novac.
Onda bolje dati više pa kupiti dobro.
Samo, što je zapravo dobro?
Forwerk je bio dobar, ali sada je staro kljuse i trebalo bi ga popravljati, ako uopće već i ima djelova za njega,
Zapravo, niti se nisam raspitala ima li gdje servis za Forwerke.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
A to je podni i ručni u istoj cijeni?
Ne razumijem se u snagu usisavanja, meni treba nešto jako da izvuče prašinu iz madraca kreveta i sjedače garniture.
Bi li to bilo dobro? - znači, mora odraditi dosta teški posao, iako rijetko - nisam od onih koji svaki tjedan usisavaju madrace i sjedaču, prije bi to bilo tri - četiri puta godišnje onako, baš za pravo.

Pa najjeftinije ti je da zoves sluzbu...jbg ne znam strucan naziv.... sestri su dosli kuci, hemijski odradili ugaonu sa nekim aparatima, nesto sitno platila i tjt.Cisto, miri, fleke uklonjene.... Ti kod sestre sto su bili- rade usluzno pranje tepiha, pa imaju sve te masine, usisavace itd....


- da ne bacas pare da kupujes, ovo ti je nekako najjeftinija varijanta, dodju, odrade i kraj.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Za dobar odgovor moraš uvijek postaviti "svima jasno pitanje". Dakle kakva trošila misliš napajati iz te dodatno izrađene električne instalacije, do koje maksimalne snage u W ili KW?
Upravu si. Dakle do kutije ide kabl 3x2.5. ja sam htio da ga produžim do još jedne razvodnekutije iz koje bih sproveo 2-3 uticnice i nekoliko led reflektora. E sad, potrošnja ne bi bila velika tu bi se po nekad palila busilica, brusilica, šlajferica, lemilica, radio, punjac akumulatora... Potrošnja ne bi def bila velika jer ja sam hobista. I kad koristim aparat to su svega 10-tak elektroda najvise u sat vremena, pa odmor itd. Meni je bitnije ovo objašnjenje. Da li bih ja umjesto u razvodnoj kutiji, mogao da novi kabl uključujem u utičnicu (da ne bi sad spajao u razvodnoj)?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,581
OK, ukoliko nema velike potrebe postavljati električnu instalaciju po zidovima, normalno je koristiti produžni kabel. Za električnu instalaciju prema utičnicama nije normalno ispod 2,5 kvadrata presjeka bakra - ne aluminija.
Ukoliko budeš koristio produžne kablove, izradi ih sam, od kabla 2,5 kvadrata, kako bi imao što manji pad napona na njima.
Jedino večina ljudi zanemaruje činjenicu da su obični šuko utikači i utičnice na tržištu do 16A, ali i ja nemam drugog izbora pa i ja tako koristim. Složi si sam kvalitetne produžne kablove, bude te ispalo puno jeftinije i puno kvalitetnije.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Tako ću i uraditi jer mi se ne otvara razvodna kutija kad mogu ovako. Ruku na srce nijesam nikada spajao na razvodnim iako nije neki problem ali ipak ne bih to dirao jer dok skinem izolaciju, oa zavrnem pa opet vratim posla koliko oćeš, a ovako je jednostavnije, kad treba ukljucim u uticnicu i kraj.
Interesuje me još ovo, da li preporučujete da na ovom " produžnom" stavim neki auto. Osogurac?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravu si. Dakle do kutije ide kabl 3x2.5. ja sam htio da ga produžim do još jedne razvodnekutije iz koje bih sproveo 2-3 uticnice i nekoliko led reflektora. E sad, potrošnja ne bi bila velika tu bi se po nekad palila busilica, brusilica, šlajferica, lemilica, radio, punjac akumulatora... Potrošnja ne bi def bila velika jer ja sam hobista. I kad koristim aparat to su svega 10-tak elektroda najvise u sat vremena, pa odmor itd. Meni je bitnije ovo objašnjenje. Da li bih ja umjesto u razvodnoj kutiji, mogao da novi kabl uključujem u utičnicu (da ne bi sad spajao u razvodnoj)?

@plus,​

sve si super odgovoril, ali ja sam shvatil da kolega ima ideju da ne nastavlja kabel u razvodnoj kutiji, nego u utičnici do koje je potegnut 3x2,5 (boldano).
Dakle novi kabel bi išel od utičnice do utičnice u nizu.
Iako je ispravno spajati u razvodnoj kutiji, moje skromno znanje i iskustvo mi govori da bi moglo i tako jer sam iz napisanog shvatil da se više utičnica ne bu koristilo istovremeno.
Ako sam kolegu @vocarcg krivo razumjel, nek me ispravi, a ako stručno griješim, molim za ispravak kolegu @plus.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,581
Interesuje me još ovo, da li preporučujete da na ovom " produžnom" stavim neki auto. Osogurac?
Ne, tim više jer svi moramo imati ispravno dimenzionirane osigurače na razvodnoj ploči pokraj brojila, dakle i ti. Ne treba ti od osiguračevog, osigurača, osigurač - kaj god...

@plus,​

sve si super odgovoril, ali ja sam shvatil da kolega ima ideju da ne nastavlja kabel u razvodnoj kutiji, nego u utičnici do koje je potegnut 3x2,5 (boldano).
Dakle novi kabel bi išel od utičnice do utičnice u nizu.
Iako je ispravno spajati u razvodnoj kutiji, moje skromno znanje i iskustvo mi govori da bi moglo i tako jer sam iz napisanog shvatil da se više utičnica ne bu koristilo istovremeno.
Ako sam kolegu @vocarcg krivo razumjel, nek me ispravi, a ako stručno griješim, molim za ispravak kolegu @plus.
Zašto spajati ispod utičnice, ako možeš upiknuti u nju šteker s produžnim kablom, s dvije tri utičnice na njemu? Ne vidim ni potrebu niti smisao takve rabote.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
I treba napomenuti ako se koristi produžni kabel veće dužine tj. oni na motalicama po 20+ metara, obavezno ga razmotati prije upotrebe sa jačim trošilima jer će se u protivnom grijati.
 
Na vrh