• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893

@plus,​

sve si super odgovoril, ali ja sam shvatil da kolega ima ideju da ne nastavlja kabel u razvodnoj kutiji, nego u utičnici do koje je potegnut 3x2,5 (boldano).
Dakle novi kabel bi išel od utičnice do utičnice u nizu.
Iako je ispravno spajati u razvodnoj kutiji, moje skromno znanje i iskustvo mi govori da bi moglo i tako jer sam iz napisanog shvatil da se više utičnica ne bu koristilo istovremeno.
Ako sam kolegu @vocarcg krivo razumjel, nek me ispravi, a ako stručno griješim, molim za ispravak kolegu @plus.
Uradiću što kaže kolega @plus dakle razvesti i kad mi treba samo utaknem u utičnicu produžni kabal na kojem ce biti nekoliko utičnica i par led reflektora...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,580
vocarcg
OK baš me nisi razumio. Ja sam spomenuo baš prenosivi produžni kabel s par utičnica na sebi. Čini mi se da ti budeš potegnuo kabel po zidu, fiksirao ga, na par utičnica, a na njegov početak budeš stavio utikač. Ja na takvo što nisam mislio, ali dobro, radi kako ti je drago. Može to biti i na taj način funkcionalno, ali ima opet taj vražji ali, zašto tako? Ili si složi normalnu električnu instalaciju, ili koristi kvalitetan produžni kabel. Ovo treče je hibrid, koji ti ne smijem javno preporučiti, ali može funkcionirati 🙃😏
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Epilog zavrzlame sa mojim parnim čistačem:
Nakon nekoliko mail prepiski sa e - kupi i mojeg insistiranja na vraćanju aparata oni su me još uvijek ostavili na čekanju i vele da provjeravaju moju reklamaciju o starosti aparata.
Starost aparata sam ja utvrdila po otisnutom datumu na kutiji u koju je upakiran - da ponovim, datum je polovica 2016.
Nikakvog drugog datuma na ambalaži a niti na aparatu nema.
Meni logika govori da je na ambalaži otisnut datum pakiranja aparata a ne datum proizvodnje ambalaže - nema logike da bi se na ambalažu tiskao datum proizvodnje ambalaže, to nigdje nikada nisam vidjela - na ambalaži je apsolutno uvijek otisnut ili datum proiizvodnje ili datum do kojega se proizvod može koristiti.
Što da napravim dalje - u zadnjem mailu sam insistirala na povratu, spomenula udrugu za zaštitu potrošača, medijsku i internetsku negativnu reklamu, nakon kojega su poslali povratni mail u smislu neka se još malo strpim, oni provjeravaju.
Ima li tko kakvu ideju kako da dobijem povrat svojih 750 kn, a njima vratim aparat - da postanem neugodna ili još čekam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Ako lično odeš tam uspjeh je zagarantiran ;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa i mogla bih.
Ali ne sada, dok malo utopli pa da usput odem u MBM.
Sada čekam do pol deset - ako se ne jave šaljem novi mail, malo oštriji - iako, oštrinu sam već pokazala.
Nemam iskustva sa ovakvim problemom, do sada je ono što smo naručivali preko neta stizalo u očekivanoj kvaliteti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,580
Uglavnom je uvijek tako, naši trgovci masno lažu svoje kupce. Imaš im pravo vratiti robu, jer nisu nigdje upozorili na njezinu starost, ili možda jesu, a ti si to previdjela. Svejedno imaš pravo odustati od te kupovine uz jednostavno obrazloženjem, nisam zadovoljna s isporučenim proizvodom, vračam ga, tražim povrat novca, troškove povrata ti plačaš. Tako nekako je razumno bez dubljih pojašnjenja i svađa s njima.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovo bi i ja volio znati, zakonske regule i kad se i kak može vratiti... I sam sam bio žrtva trgovaca na razne načine... naravno u manjini recimo 90% ok i 10% veliko sranje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo, upravo su se telefonski javili, sve bu - nadam se - ok.
Vele nek spakiram aparat i da će za neki dan doći HP po njega, a nama će na račun vratiti novac.

E, sada idem u kupovinu Kerchera 3, ali u dućan - kolko košta - košta.
Čim mi ga u skladištu predaju, prije nego ga stavim u auto raspakirala bum kutiju i pogledala koliko je star.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nastoj kupiti kod Koerchera
Ima negdje u Međimurju Kerherov servis, kupili smo nekada kod njih minivaš ali od tada nismo bili kod njih, moram provjeriti da li još uvijek posluju.
Inače, kod servisera se, barem mislim, može dobiti najtočnija informacija o mogućnostima i kvaliteti aparata.

Sva sreća da ona stvar nije kod muških sa starijim datumom kad otpakiraš :)
Nešto mi sad tu nije jasno kaj se starosti tiče.
Normalno je da se sve što visi s vremenom istegne i postane duže.
Zakaj to kod muških nije tak? :)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,580
Imaš novi specijalizirani dučan kerher proizvoda u VŽ, otvoren nedavno, u bivšem restoranu "Barbara" 😏🙃
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Baš gledam to u Vž na netu, na Optujskoj - je li to to?, otvorila sam njihovu stranicu, ali nema ničega konkretnoga o njihovom asortimanu ili ja ne mogu naći.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Našla sam nekaj.
Zamisli, stekla sam i novo saznanje - postoji i automatska metla!
Izgleda ko kosilica, a dvije okrugle četke metu i usisava se smeće.
To mi bude izvrsno za staze od ograde do kuće i do iza kuće! :)
Za samo oko tisuću kuna - sad bum si to odmah kupila, imam staza oko 40 metara popločane, ma sa ispred staklene stijene 50, a mogu sa tim i cijelo asfaltirano dvorište ako se ukaže potreba iako kaj se asfalta tiče, tu čekam da grune kišurina i opere ga, nisam baš zgrabna kaj se nepotrebnih poslova tiče...ali za popločano.....kupiti ću metlu u zum momentu! :)

Sada me još samo buni taj parni čistač trojka - ima neki običan, pa još neki trojka pa trojka premium - naravno, premium je najskuplji.
I sad moram skužiti u čemu je među njima kvaka.

Ne žmukljaj, počasti se peticom. Raspakiraj vreču jer ionak ju budu miši načelii 🤭
navodno je puno bolji stroj
Svim bum miševima skuhala kapućino, hehe.....:)
A za resto para si bum radije griotice kupila.
He, he isto. :)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,712
Nešto mi sad tu nije jasno kaj se starosti tiče.
Normalno je da se sve što visi s vremenom istegne i postane duže.
Zakaj to kod muških nije tak? :)
Kak misliš ovo čađavo? :unsure: Ak se upotrebljava onda se i troši, kao.....olovka ili .... kobasa!:p
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Za nepovjerovati kako su sada bili brzi - prije uru vremena su došli po paket i otpeljali moj nesuđeni parni čistač.
Sada sam u isčekivanju kada mi budu vratili mojih 750 kuna.

Ne buda valjda ispalo na sveto nigdarjevo, a niti onda. :)
 
Na vrh