• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POTICAJI U STOČARSTVU

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ma dobro je nama i ovak jer na kraju bomo zapali u još veča govna :blackeye :blackeye
 
B

brundalo

Guest
mario kaže:
Branimir 105 s kaže:
mario kaže:
Aha, imo buš pomoč, duplo skuplje gorivo, nema više plavog........... :evil: :evil:

Pa kaj englezi nemaju crveno gorivo, ekvivalent našem plavom :?:

Čujem da u sloveniji nemaju.

Talijani jos uvik imaju plavi dizel i nedaju ga bogu. Ja iman tamo rodbine, cujemo se svakih toliko i rekli su da se i u njih suskalo o ukidanju plavog...ali su izasli na ulice i izborili se da ostane. Danas niko ni ne pomislja na njegovo ukidanje
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ako budemo šutili,hodat ćemo pokrpanih gaća... pa ko voli nek izvoli.
 
S

seljaček

Guest
abrkili kaže:
ako budemo šutili,hodat ćemo pokrpanih gaća... pa ko voli nek izvoli.
poderanih nečemo imat čime krpat .
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
jel možda ko dobio kakve poticaje za bikove,ja sam predao papire pred nekih mjesec dana i rekli mi u selekciji da bi kroz mjesec dana trebalo doći a oni još uvijek ništ :scratch ,jasno mi je da se treba strpiti al reko možda je ko dobil ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam prijavil i predal za 6 komada, al se ne nadam novcima tak brzo!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja sam prijavil i predal za 6 komada, al se ne nadam novcima tak brzo!
:mrgreen: ne nadam se ni ja ali rekoh sam sebi bil je božić pa možda ko dobil :lol: :lol: :lol:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Uopče ne kužim kak oni misle nadoknadit poticaj za mlijeko, pa ima i onih koji imaju krave(moj referent ima jednog takvog) a uopče nemaju puno zemlje-kak bu on onda na istom kak veli naš ministar da se bu to kompenziralo s drugim poticajima za biljne kulture :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
gmiža kaže:
Uopče ne kužim kak oni misle nadoknadit poticaj za mlijeko, pa ima i onih koji imaju krave(moj referent ima jednog takvog) a uopče nemaju puno zemlje-kak bu on onda na istom kak veli naš ministar da se bu to kompenziralo s drugim poticajima za biljne kulture :scratch


e mili moj rođo, to če bit rusvaj gorji neg černobil :evil:

pazi ovo umjesto premije za mlijeko bit če po broju grla i po hektarima, MOŠ MISLIT KAK ČE TO BIT ISTO, znači da bi meni po obečanju dali isti iznos trebali bi mi dat 15000 kn po kravi, ovako ja mislim , ma ne mislim, znam da če moje krave izjednačit sa kravama koje daju 20 litara dnevno, to je meni čisti gubitak i jednostavno kolko god ja imao čak najjeftiniju proizvodnju ta ista bude neisplativa, a kamoli oni koji kupuju smjesu i super.
premija po litri mlijeka je bila najčišča za seljaka, što si proizveo to si dobio, možda i jedini pošteni poticaj s čim su ljudi mogli računat i nešto stvarat.
ja kad sam kupovao ovu svu mehanizaciju moja računica je bila pola premije a to je 9000kn mi ide na otplatu kredita, a sad pazi ovo neče bit premije, ono što če dat neče bit ni za ratu a kamoli pola da mi ostane za druge investicije.
ovo su mudro izveli, stočari se nemogu natezat kad uzimaju zemlju u zakup oko poticaja jer im zemlja treba, i znači stočare može ucjenjivat ko god se sjeti.kod nas nema državne zemlje ni metra
ti uzmeš zemlju jer ti treba a poticaj uzima vlasnik i on če pokupit onaj dio koji se odnosi po hektaru, a ti moraš šutit jer če ti taj isti zemlju uzet a krave ne zanima to, one hoče jesti.
tako da če bar 40%ovih novaca otiči na one koji su vlasnici zemlje a ne oni koji proizvode jer znaju da stočari se ne mogu igrat sa proizvodnjom jer krave jedu svaki dan, u mojoj županiji je to problem broj 1. ako hočeš zemlju radit radi i plati ali nema poticaja, s tim se jako pu no stočara bori i tu gube odmah novac.
drugo ako se to i dogodi ljudi če prestat ulagat jer več sad prestaju (zanemarite ove sve kakti uspješne po novinama, svaka priča ima dvije strane a ona druga u večini slučajeva je jača od one glamurozne)
treče ima jako puno stočara čak i sa lauf stajama koji imaju dvije rali zemlje i 50 krava, svu hranu kupuju, a kako sad taj dio namirit iz djela za hektare, samo pozivom prekupcima da odvezu stoku, oni su se pokrivali premijom za mlijeko i kupovali od sjenaže silaže i sve drugo, a kak dalje.

ovo vuče sad i ratarstvo, posebice kukuruz, jer je on stočna žitarica koju prvenstveno uzimaju tvornice stočne hrane, ko če to kupovat ako ne dobiju dio koji se odnosi na hektare, polovie para nema, nema love za kupovinu, nema ni trunke isplativosti za ratare.
ratarima output nula, a stočarima bude preskup.
zanimljivo je kolko trabunjaju o razvoju stočarstva (sad sam i ja šokiran) , rate kredita sve preko 20000kn mjesečno, a ukinu premiju, i kolko god se oni kunili da čemo dobiti jednako, NEČEMO, bit če manje, pogotovo onima koji su imali veliku proizvodnju po grlu oni koji su uložili novac, a bez njega če ostat.
pazi ovo, onaj sa 5 litara po kravi če dobit isto ko i ja sa 50 u vrhu laktacije, on če zaradit a ja izgubit, i to dovodi do toga da ja smanjujem ulaganja i lagano nestajem jer gubim a onaj loši dobiva jer jedan komad se jadnako broji kod njaga u štali i kod mene, jedan je jedan

vele kak je kod nas cjena mlijeka največa sad u europi, da ali su kod nas i nejveča ulaganja u zadnje dvije tri godine, stvarno se ulaže, ali sve ja na kredit i svi su u dugovima, nitko ne uspjeva ni sjetvu sam izfinancirat a kamoli nešto drugo

evo moje razmišljanje oko tog ukidanja premije iliti poticaja po litri mlijeka
vidjet čemo, ako ja koji imam skoro najmanji input u litri mlijeka nebudem mogao izdržat, te kakti njihove promjene onda kak budu drugi izdržali
sve če vrijeme pokazat :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja se samo nadam da če im doći iz guzice u glavu več jednom pa da napokon prestanu srati takve gluposti i nama stočarima i mljekarima kruh uzimat!
meni je premija za mlijeko jako važna kao i svakom drugom stočaru, jer to je novac koji dobijem da pokrijem dugove prema državi (režije) a s ostalim novcem od mlijeka nastavim dalje ulagati u štalu, krave, zemlju, mehanizaciju...
Pa što če nastati ako to ukinu :scratch , nema se to s čime nadoknadit, bogec nam je upravo rekao što nas čeka u skoroj budučnosti, ma što oni rekli i kazali, to se jednostavno ne može nadoknadit i ljudi, ne vjerujte političarima ništ, ama baš ništ što pričaju na tv-u, samo seru i lažu!
Ako nebudemo nešto poduzeli glede našeg mlijeka i ujedinili se i STVARNO krenuli u rat protiv glupih političara svi čemo se nabit na jebeni prosjački kolac!!!! :!: :!: :!: :!: ;)
To je nevjerojatno da su političari tako glupi, guraju se u tu europsku uniju,(da bude samo njima bolje) a nisu svjesni kakva je kriza u hrvatskom stočartvu, al bitno da se oni voze i novim mercedesima i bmweima i seru i lažu!!!!!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
da ne imenujem firme i ljude
bio je sastanak proizvođača te firme i ljudi iz te mljekarske firme, i ljepo je rečeno ljudima, ukidaju se premije ko želi odustati nek to učini sad dok još može pokrpat neke stvari, to je rečeno koperantima.
a sa najviše se problema pokazalo da je največi sa 400 komada, on je sad tek i preblemima jer nema zemlju, a svi ti koperanti su jako dobri proizvođači i svi su spremni sve rasprodat
ako je mogao jedan uzgajivač paprike postat u pola godine stočar sa 100 krava onda če se i svi ovi prebacit na nešto drugo ili potražit posao.
več su srezali tvorničke premije i to fest, ali ok rečeno je da neče dirat samu cjenu mlijeka, ali izgubit u mom slučaju 1,25kn po litri poticaja i svi koji su državna skrb, a očekuje se da ljudi grade štale da ostaju na selu je malo jako idiotski i suludo, ali stočari jako dobro žive kupili su traktore (čitaj bazene i golf igrališta) pa se kurče ko bruno mezenga.

ljudi se več sad jako žale da nema ni mljekare , što sam uvidio da kasne mljekare kad je član paor napisao na drugom forumu, a ja sam mislio da sam meni kasni, a sve dolazi na naplatu

ne želim nikog napadat , sve če vrijeme pokazat, ali mi se čini da je moja štala sve dalje i dalje, sva sreča da imam diplomu pa ču moč nešto drugo pronač, ali novi dan donosi nova sranja, svaki dan nekom

naši jako kopiraju europu, čak doslovce do zadnje riječi i djela,a mi to baš i nismo i nečemo bit, njemci imaju lauf staje koje su več prijašnje ganaracije izgradile, imaju velike traktore, sve imaju, a mi smo to nabubali u godinu dana

čak niti mljekarski list više nije objektivan, čista reklama za nekoga, a u stvarnosti ni 10% nije tako

po statistici u bankama su seljaci najbolji platiše, pa je i to valjda razlog da se treba kresat, a seljaci valjda plačaju jer imaju hipoteke, a ko zna možda imaju svi i tetku u americi

ali nabolje je od svega ovo, naše mlijeko je najviše plačeno u europi, treba se to srezat , druga rečenica kaže- stočari če dobit po grlu u i hektaru isto to pa če dobit isto novaca.
ček malo ko je tu glup treba se srezat ali dobit čete isto, nekak to ne paše, prije ide ono budete dobili šipak, tj skresani šipak bez koštice

čemu mjenjat sistem ako donosi isto, a vjerujte neče bit isto.
to se događalo i u mađarskoj i svuda prvo ajmo svi gradit,a mađar veli nismo dobili ni forinte dvije godine, i sad daju poticaj da pokoljemo krave( sad u poljoprivrednoj u sloveniji ista stvar za vinograde, poticaj da krče i više ne sade na tom mjestu nikad vinograd), na očigled su to svi čuli 4 autobusa koji su bili u posjeti mađarskoj po farmama, oni nemaju ni silažu ni sjenažu, jer nemaju više od kud to izvuč a europska unija su.

sve če vrijeme pokazat, a ustvari znamo več kak to sve završi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uuuuu ***** ti, pa ovo je živo sranje, aj planiram na prolječe pošet štalu gradit :shock: pa kaj da ja sad dalje napravom, ko mi bude to rekel :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: taman sam dobil krvavu volju za složit si 15 krava doma, a kaj da sad delam :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch , da se ubijem il da ubijem one koji ta sranja rade pa da ih odslužim i vratim se na stočarstvo, il kaj :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch :cry: :cry:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
sada ili češ odustat i iči nekam delat za 2000kn ili pa ideš graditi :|
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam, stvarno neznam!!!

A kaj budete vi koji več imate doma farme sa 30+ krava????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
a kaj bumo sada je več gotovo tak moramo trpjeti i čekati bolje dane :twisted:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja se još uvijek nadam da če političari u zadnji tren, prije nego što izbije rat, shvatit što rade i ukinut taj glupi zakon o ukidanju poticaja za mlijeko ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja se još uvijek nadam da če političari u zadnji tren, prije nego što izbije rat, shvatit što rade i ukinut taj glupi zakon o ukidanju poticaja za mlijeko ;)
pozlatile ti se rječi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh