• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

M

MOCO

Guest
Meni je jutros sjeo poticaj za proljetnu sjetvu 2009 ,imam ukupno 3 različite uplate i ne piše za koju kulturu tako da nemogu izračunati koliko je to %, ni neda mi se! Mislim da je suncokret,kukuruz i krmno bilje.
 
N

nina

Guest
jjel si u zg zupaniji meni jos nista nije sjelo,u agenciji su mi kad sam zvala danas rekli da se nada da ce sve zupanije dobiti do kraja mjeseca tako da ne vjerujem u obecanja koje je coban dal
 
N

nina

Guest
jel danas kome sjelo sta,jel zna ko di cemo moc dizat repromatrijal za vaucere ako ih uopce dobijemo nece nam valjda dat u petrokemiji
 
N

nina

Guest
bolje da taj cije je imanje nije dao da mu coban sadi prvu sadnicu jer bi se moglo sve osusiti,jedino ako taj netko nema dobro zalede.ja znam da je nasa poljoprivreda gotova a moji se njom bave vec trecu generaciju
 
M

MOCO

Guest
nina kaže:
bolje da taj cije je imanje nije dao da mu coban sadi prvu sadnicu jer bi se moglo sve osusiti,jedino ako taj netko nema dobro zalede.ja znam da je nasa poljoprivreda gotova a moji se njom bave vec trecu generaciju

Ma ljudi,pa takvi "poljoprivrednici" kod kojih se političari naslikavaju ni nisu onakvi kao mi već su to kojekakvi politički likovi koji su zbog poticaja,muljaža i veza u ministarstvu ušli u poljoprivredu.
Evo vidim tu oko mene od nikud se stvorili neki biznismeni,pokupovali zemlju za keš lovu,oko njih se stalno motaju kojekakvi lokalni političari,policijski načelnici,profesori,oni likovi iz savjetodavne službe i malo-malo pa su u nekim poljoprivrednim novinama. Čudno je to što se o njima piše kao o super primjerima,a očito je da nemaju pojma o zemlji i sami uopće ne rade već plate nadničare dok oni dođu s društvom obići posjed a žive i rade u gradu. Svi su od reda podignuli trajne nasade pa se nadaju kad uđemo u Eu da će dići veliku lovu da ih iskrće.Svi su digli kapitalna i poticaje i sa načelnikom općine su na ti. Sa nama domaćim seljacima uopće ne pričaju ali čim su došli izveli su mjernika i na među udarili žicu pa sad kombajnom nemož proć.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
i šta sad sa tim papirom?? ja sam u EKOLOŠKOj proizvodnji, pa mi gnojivo ne treba!!
 
B

Bobo

Guest
roko kaže:
i šta sad sa tim papirom?? ja sam u EKOLOŠKOj proizvodnji, pa mi gnojivo ne treba!!

Ovo nije vaucer samo za gnojivo, nego za sjeme, herbicide, pesticide, sto god zelis od repromaterijala.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Bobo kaže:
roko kaže:
i šta sad sa tim papirom?? ja sam u EKOLOŠKOj proizvodnji, pa mi gnojivo ne treba!!

Ovo nije vaucer samo za gnojivo, nego za sjeme, herbicide, pesticide, sto god zelis od repromaterijala.

Gdje to piše, ovi moji pojma nemaju što mogu dati na taj vaučer i koga god zovem ne želi još ništa dati na taj papir?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ekolozi -Ministarstvo poljoprivrede počelo je ovih dana i isplatu polovine novca od dogovorenih 60 posto ukupnih poljoprivrednih potpora, a ovih će dana poljoprivrednici za preostalih 40 posto dobiti i vaučere kojima će moći podići repromaterijal za proljetnu sjetvu. Oni koji ne žele podići repromaterijal, ili je riječ o ekološkim proizvođačima, vaučere mogu vratiti, a novac će dobiti krajem kolovoza.
odgovor nini -meni danas stigo vaučer
 
N

nina

Guest
onda cu valjda i ja dobiti,znate sta mi se lani dogodilo sav novac za sjetvu i krave isplatili su mi na pogresan racun tak da sam za sjetvu lani dobila tek u 6 mjesecu dok su nasli gdje je novac nadam se da cu bit bolje srece ove godine.hvala breza javi kad dobis lovu
 
G

gjurostrasni1

Guest
hmm...u svoj ovoj zajebanciji,čeko bi ja i do sredine listopada ali ko mi na kraju opet može garantirati da ću dobit lovu :scratch ,meni repromaterijal ne treba a za kešom neznam kud bi(mirovinsko,zdravstvo,pdv,svadbu kčeri spremam a ja imam vaučer.. :twisted: ..a da ga ponudim svircima :mrgreen:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
meni ne treba ni pesticida,,, ništa od onog nabrojanog gore...
nego, uzet ću ja to sve... i prodati nekome. po malo jeftinijoj cijeni... samo, ja sam dobio 26.6% vrijednosti poticaja

bolje vrabac u ruci, nego golub na grani....

a i ptanje je hoće li šta biti od isplate u kolovozu!!!
 
N

nina

Guest
od isplate u kolovozu nista nisu dali ni za 2008 sta su obecali tak da najbolje iskoristit vaucere jer od love nista a ja kakve sam srece mozda i taj papir posalje nekom bogatunu
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja danas dobio poštom vaučer,iako bi ja više volio keš lovu i ovaj vaučer mi je sada dobro došao.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
josip123 kaže:
ja danas dobio poštom vaučer,iako bi ja više volio keš lovu i ovaj vaučer mi je sada dobro došao.
ja sam svoj več utopio, naručio gnojivo.
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
Vaučer stigao ali mislim da bi i lova trebala sjest do kraja mjeseca tj. danas ili sutra 60% poticaja??? Da li sam u pravu ili ja više neznam što kad gdje i kako!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh