• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Kordunas kaže:
Novi udar na poticaj

Prijedlog
Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državnoj potpori
poljoprivredi i ruralnom razvoju,
s Konačnim prijedlogom Zakona

moze link odakle si to skinio?
zanima me cjelokupni tekst..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
gjurostrasni1 kaže:
šta mislite kolike su šanse da se dobije "keš" ako se vrati vaučer,pa makar i do listopada?? :scratch

Bojim se da neće na dobro ako podbaci turistička sezona, ja sam iskoristio vaučer, a preporučio bi to svima, uzimajte dok ima :)
 
K

Kordunas

Guest
codexnox kaže:
Kordunas kaže:
Novi udar na poticaj

Prijedlog
Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državnoj potpori
poljoprivredi i ruralnom razvoju,
s Konačnim prijedlogom Zakona

moze link odakle si to skinio?
zanima me cjelokupni tekst..
prvi dio što ja imam je samo o ribarstvu
 
G

gjurostrasni1

Guest
čujem da neki trgovci uzimaju vaučere i isplačuju keš uz dobru proviziju?
Prvo je li to zakonski moguče?
Drugo ,nama trebe R-1 zar ne?
Treče šta je sa pdv-om?
Zna li neko nešto o tome?
 
M

mladi gazda

Guest
Ja sam prošle god predo Vučer i nešto nadoplatio do ukupnog iznosa gnoiva nekih 1300 kg i dobio r1 na sve na svu robu tako da to znam da će ić na r1. Ove god tj ovaj vaučer sam predo u drugu poljoprivrednu naravno dije bilo jeftinije gnoivo i trebalo bi biti opet na r1 jer ja drugačije nemogu.............. Samo je gnoivo skuplje jako na vaučer nego na keš................ I ja vas savijetujem da iskoristite to jer para nema u državi kradu svi na sve strane............

.....mladi gazda.............
 
J

jedna mama

Guest
duhanci, a i ostali..........

sjeli su nam novci na račun od duhana (30% od 60%),, dobili smo vaučer, koji ćemo iskoristit i uzeti repromat., sad me zanima, da li će mi sjesti onih ostalih 30% (pola od 60%) do sredine travnja. Naime, meni je ovaj iznos na vaučeru nešto manji nego što mi je sjelo na račun, i sad neki duhanci vele da je ovaj vaučer tih 30%. Ja velim da nije, i da trebamo dobiti 60%, a ostatak na vaučer za repromaterijal. Znači, dobili smo 30% u kešu, vaučer i još treba doći za duhan 30% ?

jel tako?

pitam nebuloze, ali sa ovim našima na vlasti nikad se ne zna

hvala unaprijed
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
recite vi meni ovo u ABM -u pioneer bo8 408kuna za vaučer :twisted:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
a, jebiga, imaj ti trgovinu i zadužuj se da bi se naplatio za pola godine i nemoj usput ništa zaraditi...
 
N

nina

Guest
kod nas u ducanu cijene na vaucer za gnojivo su ista kao i za kes.urea-275kn,15-15-15- 375 kn,kan225kn za sto kg.sad jos da vidimo jel ce bit do 15 drugi dio love.
 
S

Smixy

Guest
Čujem u Vukovarsko-sremskoj krenuli sa isplatom drugih 30%, mašala.
 
G

gjurostrasni1

Guest
Sjelo i meni po ha,još se čeka po kg (duhan),ali kod nas je i vaučer velika stavka,a dilema je i dalje uzmi ili vrati pa čekaj magare da trava naraste.
Usput da kažem danielu2356.....ti vjerojatno imaš ili neko tvoj trgovinu...pa zastupaš takav stav....slažem se da i trgovci riskiraju hoče li naplatiti vaučere,ali kad ih naplate,a vjerujem da hoče,bez trunke znoja zgrnut će par miliona,a kolko nama treba da to okrenemo .....jedan život malo je... :gitarist:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
gjurostrasni1 kaže:
Sjelo i meni po ha,još se čeka po kg (duhan),ali kod nas je i vaučer velika stavka,a dilema je i dalje uzmi ili vrati pa čekaj magare da trava naraste.
Usput da kažem danielu2356.....ti vjerojatno imaš ili neko tvoj trgovinu...pa zastupaš takav stav....slažem se da i trgovci riskiraju hoče li naplatiti vaučere,ali kad ih naplate,a vjerujem da hoče,bez trunke znoja zgrnut će par miliona,a kolko nama treba da to okrenemo .....jedan život malo je... :gitarist:
nemam ni ja ni netko moj trgovinu, samo razumijem trgovce. sami smo si krivi kaj sami nismo otvorili trgovine prije par godina kad se poljoprivreda počela razvijati, lako je sada komentirati kako budu zaradili, a kada je trebalo početi, zadužiti se itd, malo ko je imao muda....

a vaučer sam utopio isti dan kad je došao, i gnojivo stiglo prije par dana, još ga imam i od prošlog vaučera, pa ga budem imal i za jesensku sjetvu.
 
G

gjurostrasni1

Guest
Očito nemamo isto poimanje trgovine no nije ni važno......što se tiče vaučera ja sam ga odlučio vratiti.
Ja proizvodim duhan i taj vaučer mi gotovo ništa ne znači,naime u toj proizvodnji koriste se gnojiva i sredstva kojih nema na našem tržištu(NPK 0-5-30 sa mikroelementima,dušik u nitratnom obliku i sl.)Kod nas su velika stavka energenti(plin,struja za sušare),radna snaga(12-13 radnika dnevno),a to nemogu riješiti vaučerom.Nisam siguran da država
(ministarstvo) nije nešto mogla riješiti sa npr. INA-om,elektrom itd.,no što je tu je ...vračam vaučer a kakve sam sreče do 31. 8. će država bankrotirati...jbg.Pozdrav. :scratch
 
K

korisnik2408

Guest
http://img143.imageshack.us/i/farmag.jpg/

Evo jedne suvremene farme u koju je ulozeno dosta novca. Na njoj nema zivotinja, osim tri psa i vlasnik. Prije dvije godine je bilo na toj farmi dvadesetak krava koje su bile na rubu gladi. Zbog lose ishrane i tretmana njihov broj se smanjivao tako da je vlasnik dosao do sadasnjeg broja od 0 krava.
Sve to ne bi bio problem da je on tu ulozio samo svoj novac. Problem je sto je tu ulozeno dosta drzavnog novca, znaci novca od svih koji placaju porez. Na primjer ono zuto zaokruzeno je trafo stanica koju je drzava sufinancirala u sklopu mjere 8 sa oko 170.000,00 kuna. Zemljiste u sklopu farme nije obradjeno vec par godina jer je vlasniku banka uzela strojeve, a on usluge poljoprivredne mehanizacije nikome ne placa.
Postavlja se jedno logicno pitanje tko i zbog cega potice ovakve "poljoprivrednike"
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
korisnik2408 kaže:
http://img143.imageshack.us/i/farmag.jpg/

Evo jedne suvremene farme u koju je ulozeno dosta novca. Na njoj nema zivotinja, osim tri psa i vlasnik. Prije dvije godine je bilo na toj farmi dvadesetak krava koje su bile na rubu gladi. Zbog lose ishrane i tretmana njihov broj se smanjivao tako da je vlasnik dosao do sadasnjeg broja od 0 krava.
Sve to ne bi bio problem da je on tu ulozio samo svoj novac. Problem je sto je tu ulozeno dosta drzavnog novca, znaci novca od svih koji placaju porez. Na primjer ono zuto zaokruzeno je trafo stanica koju je drzava sufinancirala u sklopu mjere 8 sa oko 170.000,00 kuna. Zemljiste u sklopu farme nije obradjeno vec par godina jer je vlasniku banka uzela strojeve, a on usluge poljoprivredne mehanizacije nikome ne placa.
Postavlja se jedno logicno pitanje tko i zbog cega potice ovakve "poljoprivrednike"

Ima i kod nas takvih slučajeva a tu se isključivo radi o muljaži da se pokupi lova,svi u tom lancu su uzeli svoju pinku a farma ostala hbor-u i državi tj. nama da gledamo kako propada.Kad bi sad netko i preuzeo tu farmu cijena joj je prenapuhana da se ne isplati.Zanima me da li će biti i službenog zatvaranja farmi kao što je bilo otvaranje?
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
Halo ljudi molim vas jel neko dobio poticaj za povrće kao ovi za žitarice ja ništa do sad!!????
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
meni je sjelo sve,,, i sad mi iznosi odgovaraju 100%
uglavnom, arkod nije imao veze, išlo se na isplatu poticaja po prijavljenim površinama,,,tj. nije bilo regulacije od ARKOD sistema...
ah meraka....
 

Najnoviji postovi

Na vrh