• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potrosnja

R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
a zašto se mijenja ulje u hid?jel se potroši,izgubi svojstva ili?mi nismo kolko ja znam nikad na fercu mijenjali...samo provjerim ako treba nadosut katkad.

Aha , ti pričaš o fercu , onda možeš mjenjati ulje na 3000 sati .
Mjenja se jer izgubi viskozitet , grije se i hladi tisučama puta kao i činjenica da trpi veliki pritisak , sve to kad-tad dođe do kraja .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
Piše da koristim ulje API-grade CI-4 odnosno ACEA-grade E7.
Teško pronalazim ovaj zadnji broj E7 , večinom su ulja sa E2,E3,E4, i E5 oznakama .

Ma nači ču nešto dok dođe vrijeme izmjene ulja , nadam se .

Dali vi ljeti stavljate gusce ulje?
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Ratarko kaže:
Piše da koristim ulje API-grade CI-4 odnosno ACEA-grade E7.
Teško pronalazim ovaj zadnji broj E7 , večinom su ulja sa E2,E3,E4, i E5 oznakama .

Ma nači ču nešto dok dođe vrijeme izmjene ulja , nadam se .

Dali vi ljeti stavljate gusce ulje?

Ne .
 
M

marko_18

Guest
najmanji potrošač je deutz-fahr i torpedo nema manjih potrošaća od njih......
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko_18 kaže:
najmanji potrošač je deutz-fahr i torpedo nema manjih potrošaća od njih......
tako je!!! :D
A najveći je JD, Zetor, pa su MF i IMT
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
DF&Torpedo kaže:
[quote="marko_18":1eb7b]najmanji potrošač je deutz-fahr i torpedo nema manjih potrošaća od njih......
tako je!!! :D
A najveći je JD, Zetor, pa su MF i IMT[/quote:1eb7b]

Mnogi su mi rekli da je tako,ali zracni motori se napustaju,ili doslovce izumiru.Kada gledam prospekte o specificnoj potrosnji po kW/h(tobi bio neki rad)onda mi dodje sve jedno te isto,tako i JD je u nekoj istoj klasi kao i ostali,i ne istice se velikom potrosnjom.

Zanimame,dali postoje tablica,ili normativ koji kaze,za hektar priprema za psenicu ti treba,toliko goriva za oranje,pa za usitnjavanje,spricanje ili za kombajniranje plus uporaba stroja i o osoblja i td..
Tobi bi ja volo imati za svaku kulturu da se malo ravnam po tome?Netkomi je rekao da je za oranje jedva 20 litara,stomi dodje nekako jako malo po ovim vasim iskustvima..
Zanimame po kojoj osnovi vi dobivate plavu naftu,dali po hektaru obradjene povrsine ili po kultulturama?
Zanimajuume cijene usluznog oranja,kombajniranja i sl....
 
Č

Čugi

Guest
suljos kaže:
Tobi bi ja volo imati za svaku kulturu da se malo ravnam po tome?Netkomi je rekao da je za oranje jedva 20 litara,stomi dodje nekako jako malo po ovim vasim iskustvima..

Zanimajuume cijene usluznog oranja,kombajniranja i sl....

20l po ha ili jutru? Ako je po ha, malo je, a po jutru mnogo, opet zavisi sa čime se ore, dubina, tip zemlje....Ja sa Zetorom 7011 i dvobrazdnim 14" oko 18l po jutru na 30cm dubine.

Kod meneje uslužno oranje 50 eura/jutro, kombajniranje 50, branje u klipu 70, setva, spremanje, tanjuranje, prskanje, kultiviranje i ostale zajebancije 20 eura/jutro.
 
B

branko

Guest
kako ti je napisao cugi potrosnja je relativna stvar, sve ovisi o stanju samog traktora, kvaliteti goriva, stanje same njive , tip tla itd. jer evo meni je normalna neka potrosnja s fergacom 15-17 litara po jutru oranja (ono prije par godina kad je bila uzasno vlazna jesen popelo se i na preko 20 lit. po jutru), dok npr. jednom u razgovoru s zjoockovim braticem (onaj sto prodaje renault ceresa) njemu je ista kolicina dovoljna za kompletnu obradu zemlje (oranje, priprema za sijanje i sijanje) a razlika u udaljenosti je cca 5-6 km.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Upravo tako 100 stvari tu utjece na potrosnju.Znam ja u selu za jednog ,, pametnog ,, covjeka koji je izracunao da je njegov stari IMT 539 za 2dcl manje trosio goriva od novoga kada ga je kupio
 
R

ROKI

Guest
zvona kaže:
Upravo tako 100 stvari tu utjece na potrosnju.Znam ja u selu za jednog ,, pametnog ,, covjeka koji je izracunao da je njegov stari IMT 539 za 2dcl manje trosio goriva od novoga kada ga je kupio

A kolko je baja imo u sebi više dcl rakije pri tom mjerenju? :) :lol: :lol: :lol:
 
S

sapat

Guest
[quote="ROKI
A kolko je baja imo u sebi više dcl rakije pri tom mjerenju? :) :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ja kad pijem rakiju, moji strojevi ne troše ništa... :D
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nista covjek ne pije nista,nema puo zemlje tako da ima vremena za takve gluposti.On je laufao traktor uglavnom u drugoj a mislim da ni danas bas ne koristi trecu brzinu.Time je uljenio traktor.TX75 znas mozda o kome pricam
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvona kaže:
Nista covjek ne pije nista,nema puo zemlje tako da ima vremena za takve gluposti.On je laufao traktor uglavnom u drugoj a mislim da ni danas bas ne koristi trecu brzinu.Time je uljenio traktor.TX75 znas mozda o kome pricam

nebi baš znao o kome se radi ali??da nije možda iz sarevaca
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nije na glavnoj cesti. znas ga sigurno,jedan unuk mu je Robo,a drugi Damir -vozac
 
B

bojance

Guest
Ja sam tacno za godinu dana imao potrosnju na novom 539 od 2,4 litra po radnom satu. A na 558 sa novim motorom takodje 3,3 litra po Rh. Znaci godinu dana sam belezio koliko sam sipao i na kraju dosao do ove potrosnje.
Da li je puno ili ne neznam. Uglavnom to je univerzalni rad jednog poljoprivrednika iz Srbije. Od svega po malo.
 
R

Ratarko

Guest
Moj MF 7495 troši 1.8 litara goriva po satu kada stoji upaljen na ler gasu a svi ostali potrošači su isključeni . Kada se klima uređaj upali potrošnja ( a mora uvijek biti upaljen )bude 2.1 ili 2.2 litre po satu na ler gasu , ako onda skrećem volanom lijevo - desno potrošnja ide na 2.5 litara po satu . Kažem to sve na 800 okretaja motora . Istu takvu potrošnju ima i MF 8470 i NH TG 285 , u stavri moglo bi se dodati još max. 2 dcl po satu na ove moje vrijednosti .

Ovo na slici je potrošnja pri radu sa Tehnostroj prikolicom za gnoj , to sam jučer radio pa eto neka se i taj podatak nađe među vašima kada već imamo temu za to , trebati će jednog dana ...
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
NH TG 285 ima 285 ks??a kolik ima Massey???

Moj Massey 7495 ima 146 kW na 2.200 okretaja .
Ako me matematika dobro služi to je 198.56 KS .
 

Najnoviji postovi

Na vrh