• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potrosnja

Z

zrine892

Guest
Ratarko kaže:
zrine892 kaže:
NH TG 285 ima 285 ks??a kolik ima Massey???

Moj Massey 7495 ima 146 kW na 2.200 okretaja .
Ako me matematika dobro služi to je 198.56 KS .

ja mislim da 1kW je 1.35 ks??jel tako
 
R

Ratarko

Guest
Evo ga , ekran sa potrošnjom u detalje ...

Obrisan neispravan link.

1 - Broj prevaljenih metara u radu - ukupan broj pređenih metara ( sa okretanjem i vožnom u nazad i slično ...)
2 - Ukupna potrošnja goriva u radu - ukupan broj potrošenih litara ( sa radom u leru , pri okretanju traktora i sl . )
3 - Broj potrošenih sati u radu - ukupan broj sati rada ( sa radom na mjestu , na okretanju i slično )
4 - Obrađena površina a u nastavku je radna širina stroja ( podrivač ) od 2.4 metra
5 - Prosječna potrošnja litara na hektar
6 - Prosječna radna brzina u hektarima na sat
7 - Prosječna potrošnja litara na sat
8 - Trenutne potrošnje goriva na sat i hektar kao i trenutan učinak ha/h ( traktor je ugašen kada je slikano pa je zato nula )

A - Ime radnog stroja , odabire se iz memorije Datatronica III ili se upisuje ručno
B - Izmjena imena radnog stroja
C - Tipka za resetiranje bilo koje od vrijednosti koja se vidi na ekranu ili svih zajedno
D - Ručni brojač ( recimo okretaja na kraju njive ili rasutih prikolica sa gnojem ;-) )
E - Å irina radnog stroja ( upisuje se kada se otvori drugi ekran nakon pritiska na tu tipku )
F - Ikona od koje će traktor krenuti sa brojanjem ( znači kada se poluge hidraulika spuste traktor počinje sa brojanjem hektara , potrošnje ... ta ikona može biti različita , recimo kardan ili hidro priključnica , zavisi o tome nakon koje od tih operacija želimo da se počme voditi statistika )
G - Trenutni status kompjutera
 
S

sapat

Guest
Ratarko, stvarno svaka čast na trudu... skidam ti kapu... sad mi je sve više žao što takav komp nisam tražio u dodatnoj opremi
 
Z

zrine892

Guest
e to ratarko....to je to.to je ono sto me zanima....skidam gaće....hehehe.....:) ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
zrine892 kaže:
e to ratarko....to je to.to je ono sto me zanima....skidam gaće....hehehe.....:) ;)

Pazi samo na ti netko ne ubaci nešto ... recimo koprive :lol: :lol: :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, zbilja super stvar i ne čini mi se više tako komplicirana kao prije.


Tebi izračunava površinu (HA/h) prema širini radnog stroja, a recimo kad prođeš naprimjer rotodrljačom na uvratinama više puta po istom mjestu, onda će pokazat veću površinu nego što je njiva velika, to tebi ne čini veliku razliku jer imaš velike njive ali kad su male njive onda je dosta velika razlika?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko, zbilja super stvar i ne čini mi se više tako komplicirana kao prije.


Tebi izračunava površinu (HA/h) prema širini radnog stroja, a recimo kad prođeš naprimjer rotodrljačom na uvratinama više puta po istom mjestu, onda će pokazat veću površinu nego što je njiva velika, to tebi ne čini veliku razliku jer imaš velike njive ali kad su male njive onda je dosta velika razlika?

Aaa , i na to je netko mislio .
Ovdje sam ti zaokružio kako se to jednostavno riješi . Pritiskom na tipku <<6 se korigira radna širina stroja ili se potpuno isključuje ako se stavi na nulu . Tu opciju ima svaki hektometar ( kombajn , vadilica , sijačica ... ) .

Recimo ova parcela gdje sam radio je 15.9 ha a hektometar na Masseyu je izračunao 15.77 što je po meni jako dobar rezultat u kojega se može pouzdati .

Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
ZJ kaže:
zrine892 kaže:
e to ratarko....to je to.to je ono sto me zanima....skidam gaće....hehehe.....:) ;)

Pazi samo na ti netko ne ubaci nešto ... recimo koprive :lol: :lol: :lol:

lol...barem grom neče u koprive.....lol.hahaha
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Netko je dao link od ove stranice za test traktora
http://www.services.art.admin.ch/traktor/d/tt2006d.html

Pogledajte težinu od Deutz K120(zadnji) i piše da ima 5350 kg, a u prospektu je navedena težina od 4400 kg.

Možda ova Profiline oprema ima veze sa tim ili prednji hidraulik i kardan nisu uzeti u obzir kada se računala ova težina od 4400 kg .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ali to ne može iznosit 1000 kg, mislim da inače ide 330 kg uteg naprijed kad nema prednje hidraulike a kad je onda onda utega nema.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ali to ne može iznosit 1000 kg, mislim da inače ide 330 kg uteg naprijed kad nema prednje hidraulike a kad je onda onda utega nema.

Trebali bi pitati člana Simon1980 on ima Profiline Deutza , mislim da tu ide još puno elektronike i cicaboci ...dobro ne može elektronika dati toliku razliku u kilaži ali kažem možda tu ima nešto što mi ne vidimo , možda ima pojačan prednji trap ili neka tegove u prednjem dijelu baš zbog toga što ima prednji hidraulik , šasija pojačana ...?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Ratarko kaže:
mario kaže:
Netko je dao link od ove stranice za test traktora
http://www.services.art.admin.ch/traktor/d/tt2006d.html

Pogledajte težinu od Deutz K120(zadnji) i piše da ima 5350 kg, a u prospektu je navedena težina od 4400 kg.

Možda ova Profiline oprema ima veze sa tim ili prednji hidraulik i kardan nisu uzeti u obzir kada se računala ova težina od 4400 kg .

Link sam ja napisal, i masa prikazana tamo je izvagana kod njih. Uvijek bez utega, a ako ima prednju hidrauliku, onda je to i napisano (u mjerama i masi).
 
S

Simon1980

Guest
negdje sam čitao , da je masa u prospektima mišljene masa bez gum, rezervara, prednje hidravlike....i kod mog trona masa u prospektu i u prometnom je različita za oko 0.6t!
 
S

strongboy

Guest
vidim da na ovu temu niko nije pisao odavno vec:)pa ajde da je malo ozivim ;) ja sam novi kad je rec o vecim traktorom(jer sam do sad radio sa TV-420),pa merio sam potrosnju svog IMT-542.od kako sam ga kupio, do sad sam izorao oko 3 hektara.kod nas su male parcele...tako da najveca koju imam je 0.95 ha,a najmanja 0.2 ha.neka laksa , neka malo teza zemlja za oranje. e sad...najveca potrosnja sa IMT 542 mi je bila 16.8 litara po jednom hektaru orajuci 1 brzom pri 1600-1800 obrtaja u minuti,a najmanja,bas sam je pre neki dan izmjerio bila 12.8 litara po hektaru oruci u jednom pravcu 1-vom brzom, a u drugom pravcu 2-gom brzom(njiva je bila pod malim nagibom), pri istim obrtajima motora.
znaci potrosnja u oranju,kod mene je: 16.8l/ha,ili 4.38l/rh.
 
S

strongboy

Guest
abrkili kaže:
oranje u drugoj brzoj??? na kojoj dubini pluga?
plug je isao u zemlju do daske ;) .al drugom brzinom sam orao nizbrdicom.njiva ima blagi nagib,pa kad bi silazio orao sam drugom brzum,a kad sam isao nizbrdo,prvom brzom.a jos je i zemlja bila idealno vlazna i veoma lagana za oranje.trebao sam poslikati i snimiti to,al sam zurio da posejem njivu i da za ove godine zavrsim sa seidbom :) .
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
kod mene na carraru je 50litara na 10rh to mi je neki prosjek
 

Najnoviji postovi

Na vrh