• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poučne priče, aforizmi, poslovice, anegdote

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Našao sam jedan komentar, ali nedostaje uvodni dio, ne znam na koje se vozilo odnosi! :unsure: :cry:

.........vozilo!
Troši vlastito gorivo.
Podmazuje se automatski za vrijeme rada.
Radi sa jednom svjećicom - najčešće.
Može sa jednim ili dva klipa.
Ima prednju i zadnju vuču
Može dugo raditi na mjestu, a da se ne pregrije.
Ne dimi za vrijeme rada jer troši kvalitetno gorivo (nije ASPEN)
Radi sa oko 60 obrtaja/min, ali efikasnije je na 120 obrtaja
Udobno je za vrijeme korištenja jer ima dobre amortizere
Vozač može koristiti više položaja
Po noći i magli ne trebaju mu svijetla
Koristi jednu gumu, ali radi i bez nje
Može se koristiti više puta uzastopno bez obzira na vremenske prilike ili kategoriju vozača
Ne pregrijava se, niti kad ispusti vodu iako ima vodeno hlađenje
Zimi radi bez antifriza samo mijenja ulje svakih 25-30 dana, bez obzira na broj vozača ili radnih sati
Za korištenje nije potrebna vozačka dozvola, ali se traži praksa
.........
Jedino su troškovi održavanja malo veći 👊:mad:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Pa dokle tako: između ostalog čitam "ne trebaju mu svijetla". Ma ne trebaju mu svjetla.
Screenshot_20230113_144538_com.android.chrome.jpg
Žao mi je ali morao sam...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Pa dokle tako: između ostalog čitam "ne trebaju mu svijetla". Ma ne trebaju mu svjetla.
View attachment 56467
Žao mi je ali morao sam...
Takve stvari i meni smetaju, Č i Ć da ne govorim koliko ima nepravilnog pisanja istih, IJE, JE također.
Čitam komentare na raznim portalima, forumima, FCB i onda pišu cijeli rečenice sa velikim slovima, bez točke, bez zareza, pravopis općenito kod nekih ljudi je stvarno za zamisliti. Iskrena sućut, čitam neki dan i više nego pola njih je napisalo sa tvrdo Č. Ne znam što bi rekao.
 
  • Like
Reactions: ZJ

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A sve ovisi ,da li te je učiteljica šibom ili ne..mene nažalost nije..zapravo je ali je trebala još.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Važno je da čovjek izvuće pouku iz svega toga ako mu je netko ukazao na grešku, nitko nije nepogrešiv i svakome se može desiti, ali je žalosno da nekolicina ljudi osnovne stvari gramatike ne poznaje.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Po pitanju slova ć i č, ja sam tu kajkavac i valjda najteži, najzapušteniji... Moja isprika radi toga svima.
Ma i ja sam kolega @plus, nikome ne zamjeram i nisam upirao prstom u Vas niti u bilo koga drugoga, moj post je bio isključivo namijenjen pisanju i poznavanju Hrvatskog jezika.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Moje isprike isto tak za moje pisanje, ja sam završil male škole i zaškoloval se za niže rangirano zanimanje u kojem nije bil bitan pravopis pa tak ni č i ć.
Kaj se tih slova tiče, ja uvijek stisnem ono koje mi je bliže.
Kad pišem na mobu sa ovim svojim safaladama svašta napišem.
Tak da, oprostite ako možete
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Jaka smo mi Država, brojčano u rangu "predgrađa" mnogih svjetskih gradova. "Sila ekonomska ogromna."
Po pitanju ukidanja novca, Kune, ravnodušan sam, ionak je izbor toga imena bio bolesni produkt Tuđmana, koji je cijelo vrijeme htio izmiksati jedan opčeprihvatljivi koktel, gemišt od partizana i ustaša. Da nije nametnuo od strane ustaša okaljani naziv novog novca, možda bi iza njega pala i koja suza više na HR prostorima. Ne ne plače mi se radi toga nimalo.
A državnost je nepovratno nestala u vrijeme Domovinskog rata. Dok smo mi neki držali svoje glave i glave naših obitelji u torbama, drugi su pod blagoslovom prevozili torbe narodnog novca i pljačkali zatečeno. Oni kojima nisu utrapili torbe novaca utrapili su našu zatečenu industriju na akciju sve po 1 Kunu.
Na žalost, ja kao mali čovjek nemam previše za čime žaliti, najviše žalim za svojim prijateljima i susjedima koji su svoju mladost položili za nešto poput ove izjavne rečenice još jednog mojeg kolege: imamo državu kakvu nismo htjeli.
Sami smo si krivi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh