• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poučne priče, aforizmi, poslovice, anegdote

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
517
Ovo je odlično rečeno, samo bih ja obrnutim redoslijedom, jer prva kockica je moralno,iza toga ide domino efekt
Ljudsko = moralno
Moralno = ljudsko
gledam na ova dva izraza kao na jedan sinonim ....
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,523
Tito je bio najbolji vizionar!
Odmah poslije 2.S.r. dozvolio je da se u Yu uče strani jezici.
U Hrvatskoj se učio njemački, ruski i engleski.
Znao je da će se pola Hrvatske preseliti u Njemačku!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Violinist je svirao 45 minuta u njujorškoj podzemnoj željeznici. Nekoliko ljudi se zaustavilo, par je zapljeskalo, a violinist je skupio oko 30 dolara napojnica.

Nitko to nije znao, ali violinist je bio Joshua Bell, jedan od najboljih glazbenika na svijetu. U toj je podzemnoj željeznici Joshua odsvirao jedno od najsloženijih djela ikad napisanih s violinom vrijednom 3,5 milijuna dolara.

Dva dana prije nego što je svirao u metrou, Joshua Bell rasprodao je bostonsko kazalište, a sjedala su u prosjeku koštala oko 100 dolara.

Eksperiment je dokazao da izvanredno u običnom okruženju ne blista te da je tako često zanemareno i podcijenjeno.

Posvuda ima briljantno talentiranih ljudi koji ne dobivaju priznanje i nagradu koju zaslužuju. Ali jednom kada se naoružaju vrijednošću i samopouzdanjem i uklone se iz okoline koja im ne služi, napreduju i rastu.

Instinkt vam nešto govori. Poslušajte ga ako vam nije dovoljno reći gdje se nalazite!
Idi tamo gdje te cijene i poštuju.
Znajte svoju vrijednost.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,947
Čovjek kasno dolazi kući s posla, umoran i mrzovoljan, a na vratima ga čeka njegov 5-godišnji sin.

SIN: "Tata, mogu li te nešto pitati?"

OTAC: "Da, naravno, reci mi, što je?"

SIN: "Tata, koliko zarađuješ na sat?"

OTAC: "To se tebe ne tiče. Zašto me to pitaš?"

SIN: "Samo sam htio znati. Reci mi, molim te, koliko zarađuješ na sat? "

OTAC: "Ako baš moraš znati, zarađujem 50 dolara na sat."

"Oh," dječak je odgovorio, pognute glave... "Tata, molim te, možeš li mi posuditi 25 dolara?"

Otac je bio bijesan. "Ako je jedini razlog zbog kojeg tražiš da ti posudim 25 dolara taj da možeš kupiti neku igračku ili neku sličnu glupost, onda se okreni i idi u svoju sobu i razmisli zašto si tako sebičan. Ne radim svaki dan za takav dječji idiotizam!"

Dječak je tiho ušao u sobu i zatvorio vrata. Čovjek je sjeo i još se više naljutio na dječakovo pitanje. Kako se usuđuje postavljati takva pitanja samo da bi dobio novac? Nakon nekih sat vremena malo se smirio i pomislio: Možda mu je stvarno nešto trebalo za tih 25 dolara, stvarno ne traži novac često. Čovjek je otišao u svoju sobu i otvorio vrata.

"Spavaš li sine? " upitao je.

"Ne, tata, budan sam", odgovori dječak.

"Razmišljao sam, možda sam malo prije bio prestrog prema tebi. Imao sam težak dan i istresao sam se na tebi. Evo 25 dolara koje ste tražili."

Dječak se uspravi, smiješeći se. "Oh, hvala ti, tata! " povikao je. Zatim je posegnuo ispod jastuka i izvukao bunt zgužvanih novčanica.

Kad je vidio da dječak već ima novca, opet se počeo ljutiti. Dječak je polako izbrojao svoj novac i pogledao oca.

"Zašto si tražio više novca, ako ga već imaš? ", upita otac!

"Zato što nisam imao dovoljno, a sad imam", odgovori dječak. "Tata, sad imam 50 dolara. Mogu li kupiti sat tvog vremena? Molim te dođi kući sutra ranije. Želim večerati s tobom."
Otac je bio slomljen. Zagrlio je sina i molio ga za oprost.

Ovo je samo kratki podsjetnik za sve vas koji marljivo radite. Ne smijemo dopustiti da vrijeme prođe pored nas, a da ne provedemo neko vrijeme s ljudima koji nam puno znače, koji su nam bliski.
Ne zaboravite podijeliti tih 50 dolara s nekim koga volite.

Ako sutra umremo, lako će nas zamijeniti tvrtke za koje radimo. Ali obitelji i prijateljima koji ostanu nedostajat ćemo do kraja života.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja se nadam da svi koji su lajkali ovu priču danas budu to i napravili .

Inace nema smisla ni svrhe..uzalod potrošeno vrijeme ..
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,403
Čovjek kasno dolazi kući s posla, umoran i mrzovoljan, a na vratima ga čeka njegov 5-godišnji sin.

SIN: "Tata, mogu li te nešto pitati?"

OTAC: "Da, naravno, reci mi, što je?"

SIN: "Tata, koliko zarađuješ na sat?"

OTAC: "To se tebe ne tiče. Zašto me to pitaš?"

SIN: "Samo sam htio znati. Reci mi, molim te, koliko zarađuješ na sat? "

OTAC: "Ako baš moraš znati, zarađujem 50 dolara na sat."

"Oh," dječak je odgovorio, pognute glave... "Tata, molim te, možeš li mi posuditi 25 dolara?"

Otac je bio bijesan. "Ako je jedini razlog zbog kojeg tražiš da ti posudim 25 dolara taj da možeš kupiti neku igračku ili neku sličnu glupost, onda se okreni i idi u svoju sobu i razmisli zašto si tako sebičan. Ne radim svaki dan za takav dječji idiotizam!"

Dječak je tiho ušao u sobu i zatvorio vrata. Čovjek je sjeo i još se više naljutio na dječakovo pitanje. Kako se usuđuje postavljati takva pitanja samo da bi dobio novac? Nakon nekih sat vremena malo se smirio i pomislio: Možda mu je stvarno nešto trebalo za tih 25 dolara, stvarno ne traži novac često. Čovjek je otišao u svoju sobu i otvorio vrata.

"Spavaš li sine? " upitao je.

"Ne, tata, budan sam", odgovori dječak.

"Razmišljao sam, možda sam malo prije bio prestrog prema tebi. Imao sam težak dan i istresao sam se na tebi. Evo 25 dolara koje ste tražili."

Dječak se uspravi, smiješeći se. "Oh, hvala ti, tata! " povikao je. Zatim je posegnuo ispod jastuka i izvukao bunt zgužvanih novčanica.

Kad je vidio da dječak već ima novca, opet se počeo ljutiti. Dječak je polako izbrojao svoj novac i pogledao oca.

"Zašto si tražio više novca, ako ga već imaš? ", upita otac!

"Zato što nisam imao dovoljno, a sad imam", odgovori dječak. "Tata, sad imam 50 dolara. Mogu li kupiti sat tvog vremena? Molim te dođi kući sutra ranije. Želim večerati s tobom."
Otac je bio slomljen. Zagrlio je sina i molio ga za oprost.

Ovo je samo kratki podsjetnik za sve vas koji marljivo radite. Ne smijemo dopustiti da vrijeme prođe pored nas, a da ne provedemo neko vrijeme s ljudima koji nam puno znače, koji su nam bliski.
Ne zaboravite podijeliti tih 50 dolara s nekim koga volite.

Ako sutra umremo, lako će nas zamijeniti tvrtke za koje radimo. Ali obitelji i prijateljima koji ostanu nedostajat ćemo do kraja života.
100% tačno, ja kad sam nekad kad sam bio mlad čuo od starijih da se unučadi vole više nego djeca,,, glupo mi je izgledalo,,, nooo a sad sam u to siguran,,
Naime,,baš po ovoj priči sam trčao da ugrabim koje novce da bi njima omogućio bar onoga osnovnoga a zanemario sam druzenje i igru sa njima i ostalo...
Sada svaki dan osim vikenda sam povazdan u društvu dvojice unuka,,, jedan za 16 dana puni pet godina,, a mladji ima 22 mjeseca,, cijeli dan se druzimo,,, igramo,, malo se svadjamo,, kuća je puna igre, vriske,, i radosti,, kažem sebi,,, evo zbog čega se trebalo roditi i živjeti,,
Dok sa djecom za ovo nisam, pod navodne znake imo vremena????
P.S. danas sam po ko zna koji put bio KONjO,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh