• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poučne priče, aforizmi, poslovice, anegdote

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
@Viduka OPG odlična slika, vratili ste me u surovu prošlost.
Bio sam tamo s 35 na leđima zaštekao, nepokretan, za rad nesposoban, a dolazila jesen i zima. Kupili smo mi drva, trčke (panjeve), ja ih ne mogu kalati. I došli dečki z posla, cijela radiona i tehnolog sa sjekirama, jedno popodne. Sve su ih iskalali i kako ne zapamtiti takve trenutke i događaje.
Baš kao u pjesmi: "Imam maleni krug velikih ljudi". Oni su za mene zauvijek ostali največi prijatelji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Prošla su ta vremena...iako se sjećam takvih akcija.
Umjesto zajedništva - individualizam
Umjesto suradnje - natjecanje
Danas je teško dobiti nekog da ti pomore pojesti pečenku, a kamoli za delati
A čudna su vremena došla...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,523
Kod mene su bili tzv. "krvavi dani"
Ja pomažem tebi kod nečega (najčešće gradnje-lopatarenja), a onda ti kod mene!
Klopa i cuga na stolu u udri.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,947
Jednom davno, starac je širio glasine o svom mladom susjedu da je lopov, zbog čega je mladić uhićen. Nekoliko dana kasnije dokazano je da mladić nije kriv. Kada su ga pustili iz pritvora, mladić je zbog lažnih optužbi odlučio tužiti starca.

Nakon provedene rasprave, sudac se obratio tuženom rekavši mu: "Prije nego što izreknem presudu tražim od vas da učinite sljedeće: Napišite sve ono što ste rekli o tužitelju na papir, a zatim taj papir poderite na komadiće i na putu do kuće izbacite ih kroz prozor automobila. Sutra se vratite u sudnicu, da čujete svoju presudu."

Sutradan, prije izricanja presude sudac je rekao optuženom: "Prije nego što čujete presudu, izađite van i pokupite sve papiriće koje ste jučer bacili kroz prozor svog automobila i donesite ih u sudnicu."

Tuženi starac je s nelagodom odvratio: "Oprostite, ali ne mogu to učiniti. Vjetar ih je otpuhao, i ne bih ih mogao više pronaći."

U svom zaključku sudac je izrekao: "Vidite, na isti način, jednostavne riječi i komentari mogu uništiti ugled i čast druge osobe do te mjere da se više ne može popraviti. Trebali ste biti razumni upravitelj svog jezika, da ne biste bili rob svojih riječi. Ogovaranja su gora od lopova, jer kradu dostojanstvo, čast, ugled i vjerodostojnost druge osobe, što je nemoguće kasnije povratiti. Zato zapamtite ovo: Kad vam se noga oklizne lako je vratiti se u ravnotežu, ali sve što kažete se ne može povući jer je već izrečeno!"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dobro je opisal budućnost Hrvatske u eu...
...samo uskoro ni hruška ne bu naša...
 
  • Like
Reactions: H&S

Najnoviji postovi

Na vrh