• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako sve bude po planu, traktor je u subotu doma, i sve što će trebat na njemu napravit još su električne instalacije...

ali, naime, dogodila se jedna krajnje zanimljiva, i nadasve bi to jednostavna situacija bila da ju ja i moja malenkost nismo zakomplicirali...

izmjerio ja opseg od svih stakala sa kabine, izračunao da je to 11 metara, kupio, brat mi pomaže stavljat:

dsc03421wq.jpg


heh, gle čuda (ako vidite ovo trokutasto staklo)... potrošili svu gumu, a još imamo 5 stakala na koja treba postavit gumu...

nakon ponovnog mjerenja, nedostaje mi još samo 11 metara gume :madmana:

godine i :drinkers: čine svoje.... :roll:

:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Zna san kad ti pojdeš mirit nakon par.......:drinkers::drinkers:da če falit,,,,a lipo san ti reka miri dva put a riži jedanput,,,,,,,,:lol::lol:,,,,jao sad san skužija,,,,,ali eto još jednom si izmijeri ne krpaj,,,jer češ imat kritike za napravljen KRATAKposao


Pazi da ne uzmeš opet manje.......:shock::weedman::weedman::lol::lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma samo sam zaboravio zbrojit lijevu i desnu stranu :weedman:

kupio, postavio, danas poslije posla bih to trebao složit na kabinu...

:partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
fala ekipa, odma dobim dozu volje za isterat do do kraja kak se spada, jer sve kaj bi ja htjel napravit, odma me neko poklopi: a to je samo traktor, kaj sad i to moraš mjenjat, kaj ovo, kaj ono...
a kako bager veli, kad jednom izađe iz radionice . . .

samo strpljenja, mogu ja to, mogu ... :madmana:

a kad bude gotov, pa se šorom provozam u tregericama na kojima piše POLJOPRIVREDNI FORUM, one će bit u deliriju, a oni ljubomorni na makinu :lol:

Istina, samo je šteta kaj nisi kupil 539. Mislili bi da je novi, a ovak...
Uživaj u svojem radu. :p

Gdje si našel gumu i koliko košta po metru?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Istina, samo je šteta kaj nisi kupil 539. Mislili bi da je novi, a ovak...
Uživaj u svojem radu. :p

Gdje si našel gumu i koliko košta po metru?

ovak će se čudit di sam kupio novi 533 :lol:
kaj se to još proizvodi? :lol:

neće bit ko nov zato što nisam motor farbao , trup i felge...
za početak sam si zacrtao limariju riješit...

gume imaš u SE-KRA dučanima, i ima kod mene u Karlovcu u GOMA d.o.o.,
uglavnom, mislim da ih ima u svim dučanima sa traktorskim djelovima...

onu drugu gumu kao za automobile nemaju, samo ovu grže šta ide po staklu, pa se staklo stisne šerafima za okvir kabine...
 
B

BAGERISTA

Guest
ovak će se čudit di sam kupio novi 533 :lol:
kaj se to još proizvodi? :lol:

neće bit ko nov zato što nisam motor farbao , trup i felge...
za početak sam si zacrtao limariju riješit...

gume imaš u SE-KRA dučanima, i ima kod mene u Karlovcu u GOMA d.o.o.,
uglavnom, mislim da ih ima u svim dučanima sa traktorskim djelovima...

onu drugu gumu kao za automobile nemaju, samo ovu grže šta ide po staklu, pa se staklo stisne šerafima za okvir kabine...


Imaš naljepnice nove od 533........:mrgreen::mrgreen:ako ne da riješimo,,,,,,,,:shock::shock:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Pa dobro jel bu več taj Ferac jemput došel na oglede ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Imaš naljepnice nove od 533........:mrgreen::mrgreen:ako ne da riješimo,,,,,,,,:shock::shock:

ima, ima, čekaju u dučanu da farba dođe na haubu :lol:
IMT 533 De Luxe, hehe...

Pa dobro jel bu več taj Ferac jemput došel na oglede ;)

mislim da bu moj mehaničar u toplice išal kad ga zgotovi :lol:
znaš kaj smo ono raspravljali o prednjem mostu, e, osim spiganog rukavca za kotač il kak se to već zove, ona piksa od mosta je bila pojedena, ošo mi nekakav ležaj od desnog kotača...

na traktoru nije bilo nosača za kabinu, sa kabinom sam dobio izfleksane nosače (čitaj neuporabljive), pa je moral kemijat nove...

zamjenio mi je semering na kardanu kad je mjenjao ulje...

hvala Bogu pa motor nije morao niš dirat :lol:

eh da, stavio mi je dva retrovizora na kabinu, nije bilo za kupit nosača, pa je sa tamiča skinuo, a ja kupio retrovizore za kamiončić :D

kaj bu to bilo zanimljivo za vidit kad bude skroz gotov :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
A zna san ja da si ih naša,,,,,,,,,,,:lol::lol:,,,,samo gledam kad če slike od ljepotana,,,,,ne tebe:finga:,,,mioslim na traktor...............:rolleyess::rolleyess::lol::lol:,,,,sa retrovizorima,,,,,ajme cara,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:prayer::prayer::prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
To če bit pravo delo,,,,,več vidim,,,,da se sija ko jaje,,,,,,,,,,,:weedman::weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
ma ima da sve koke u selu snesu jaja od ljubomore :lol:

Samo da petehi ne počmu nest,,,,lako za koke...........:weedman::rolfer::rolfer::rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, ovako je to bilo prije 3 mjeseca:

dsc03242o.jpg


ovako to danas izgleda, još malo pa gotovo, ovaj tjedan ide električaru...

dsc03430bu.jpg


dsc03427yi.jpg


dsc03429t.jpg


kao što se vidi, imao sam čast jučer ugostiti posebnog gosta!!
Plemeniti je bacio oko na fergija, tiha patnja... :lol:
ipak je to kaubojski traktor... :lol:

ali naravno, odmah je našao par zamjerki, pa ćemo morat još dotjerat neke stvari... fala prijatelju!! :partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
pa već je i bilo vrijeme da se pokaže,dobro izgleda....
samo,imam jednu primjedbu,trebali ste ti i plemeniti navratiti do mene...:twisted:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
drage volje, a sljedeći put i hoćemo, jučer smo bili spriječeni...

ženski stožer naredio povlačenje,
pa smo morali natrag u bazu,
malo smo se predugo zadržali kod mehaničara . . .
 
G

GROF

Guest
pa već je i bilo vrijeme da se pokaže,dobro izgleda....
samo,imam jednu primjedbu,trebali ste ti i plemeniti navratiti do mene...:twisted:

.,ej!, ej!, prijatelju moj mtd001!, doćeš i TI na red, čim uvatim malkice vremena?
., našem zajedničkom prijatelju Josi! odgadjam vaj posjet već pol godine., vo je bilo usput pa smo se ženica i ja navratili, ono ko fol na kaficu., a ostali celi Božji! dan., a čaćeš?, jima čovik ča za jist i pit, pokazat, pa onda ostali!!!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
pa već je i bilo vrijeme da se pokaže,dobro izgleda....
samo,imam jednu primjedbu,trebali ste ti i plemeniti navratiti do mene...:twisted:

Da nisi bija u šetnji opet..............:mrgreen::mrgreen::lol::lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh