• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

G

GROF

Guest
., ej prijatelju moj Josa!

., evo sam našal ve slikice od našeg ugodnog druženja, posjet Svetištu!, crkvi Sv.Petra!, prisustvu obredu - svetoj misi!

makare2011112.jpg


makare2011113.jpg


makare2011114.jpg


makare2011115.jpg


makare2011116.jpg


., jednostavno lipota i divota stari majstora - gradjevinaca iz onog dalekoga vremena, vremena ko me uvik iznova oduševi SAMO ODSEBE na svoj način!.-
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
to mi je najljepša crkva u našem kraju, a orgulje su fenomenalne!!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
eto, došli lijepo vrijeme, radi se punom parom, nedavno sam imao i prvi eksces,
pao mrak, ja 5 km od kuće, u našem obiteljskom vinogadu, izašao ja vrata od kapije zatvorit, vraćam se prema traktoru i vidim da prednji desni far klima i pići u oči, ja to malo išao potegnut prema dolje i ostane mi far u ruci :madmana:
do doma je visio na žicama i pićio u pod... popravio odmah sljedeći dan, umetnuo sam još jednu ploćicu i stvar drži, far ne klima...

danas je pak susjed dovršio kuku što sam naručio, pa da vam pokažem kak to izgleda, sad jedva čekam testiranje sa prikolicom punom drva :shock:

dsc03474ch.jpg


dsc03472.jpg


dsc03473.jpg


dsc03467e.jpg


dsc03468h.jpg


dsc03470e.jpg


sused tvrdi da su sad bolcne i šerafi najslabija karika,,, živi bili pa vidili...

:partyman:
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav prijatelju Josa!

., slažem se u potpunosti sa tvojim susedom - majstorom., nekako mi se oni šarafi i boljcini, ča držidu vu kuku?, činidu jako slabi., čuvaj se ..., SRETNO TI!, Bog!, čitamo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidin ja kod tebe,,,počele slike,,,s traktora,,,pa ča reč,dali si napravija prednje svijetlo,,,ili još uvijek si zemlja-zrak,rasvijeta:mrgreen::mrgreen:

A i kuka,je odlično napravljena,,,je ti radija isti,,,ko i kabinu ili:scratch:scratch

Sad ima da cure vrište...;);)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bolcne navodno drže 10 tona, tako da mislim da se tu nema kaj dogodit... valjda...

rasvjeta je popravljena odma sljedeći dan!! :D ona mekana šajbica u lampi se je iskrivila, pa nije dobro držala, pa sam ju ja malo pojačao :roll:

kuku je radio drugi čovjek, moj sused, koji je zaradio penziju varenjem u Italiji...
tako da sam uvjeren da ce ovaj var držat, a kuka je napravljena iz komadićaka kaj je našao doma, sva sreča pa ima otpadaka mesnatih pločevina :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo i ja se borim.....sa relejima,,,,ali eto skoro pa gotovo:supz::supz:,samo ča se trenutno držim :partyman::partyman:,pa se posa obustavija.........:rolfer::rolfer::rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
fala prijatelju!!
ja sam u takvom poslu da ne stignem ni slikat, a kamo još i slike keljit... ajooo, ma prvom prilikom moram malo pokazat kaj ima novoga...

e, a ovu gumu samo moram nabavit, sad mi je skroz jasno kak ću je stavit, jer sam našao rupice di je to nekad bilo zanitano...
 
B

BAGERISTA

Guest
Samo ti nabaci koju,,,,,,,s tvoje strane..:rolfer::rolfer:,,,mislim sliku:lol::lol::lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Nisam ga poslikao kako treba, ali, crijeva za gorivo su nova, i limar mi je za probu napravio poklopac za zatvorit ovu rupu na kabini iznad haube, malo je slikano iz dalekog, al vidi se ovaj pocincani bijeli lim, paše sa krovom :lol:

dsc03493jc.jpg


dovezao sam nekih 4 metra sirovih drvi doma, iz 30km udaljene šume, cesta zavojita i brdovita, i stvarno ne vjerujem da je 533 slabiji od 539, jer ide ko blesav sa teretom u brdo.

dogodio mi se unfal, prednja lijeva guma mi se tokom transporta u sekundi ispustila, a ostalo mi još 20km do doma, naravno, ja vozio i dalje, i sad sam potrgao i vanjsku, danas po dve nove prednje gume moram ić . . .

toliko za sad...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
dogodio mi se unfal, prednja lijeva guma mi se tokom transporta u sekundi ispustila, a ostalo mi još 20km do doma, naravno, ja vozio i dalje, i sad sam potrgao i vanjsku, danas po dve nove prednje gume moram ić . . .

toliko za sad...

baš ko i meni....:lol:
ha,ha ,ha..koja slučajnost,trebalo je pred ženom opravdati nove gume,i baš pogodiš nasred ceste šiljasti kamen....:scratch
jesi mudrac,to ti je zato kaj si mene zaje....:lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
baš ko i meni....:lol:
ha,ha ,ha..koja slučajnost,trebalo je pred ženom opravdati nove gume,i baš pogodiš nasred ceste šiljasti kamen....:scratch
jesi mudrac,to ti je zato kaj si mene zaje....:lol:

:rolfer:
a sad muć tamo i ni riječi, to uvijek nekako dođe do njih :lol:

jesi me urekal, jesi, a? :partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobra makina,,,,,,josix.,,,,,,,,,,,,:partyman::partyman:,malo da središ gumu,,i opet ima da brije,,,,a i mogu ti reč da je ljepo ispao,,,,svaka čast,........,..,...:partyman::partyman:,da bog da bez greške dela,dok si sam poželiš..

A vidin MTD,,,naš,,,kolega,,,čeka je tren da ti se krvi napije.......:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Pozdrav kolega Josix, moram ti priznat traktor jako lijepo izgleda, radna svjetla na kabini mi se posebno svidjaju..
 
B

BAGERISTA

Guest
A pazi,,,još ima i duple gume na prikolici,,,,,,,,,,,ajme mrcine,ispred,,,a iza je strojčina..:rolfer::rolfer::finga:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
fala Meho, počašćen sam tvojim komentarom!
Ipak ti je to IMT 533 iz 70-tih, mora izgledat kak se spada :D
reflektorice su H3, i dosta se griju, ali svijetleeeee....

A pazi,,,još ima i duple gume na prikolici - to ti je zato da bolje drži u zavojima!! :rolfer:

Dobra makina,,,,,,josix.,,,,,,,,,,,,:partyman:,malo da središ gumu,,i opet ima da brije,,,,a i mogu ti reč da je ljepo ispao,,,,svaka čast,........,..,...:partyman:,da bog da bez greške dela,dok si sam poželiš..

A vidin MTD,,,naš,,,kolega,,,čeka je tren da ti se krvi napije.......:rolfer:

ha gle, i ti imaš zasluge kaj je tak dobro ispao, puno sam savjeta uvažio od tebe i ekipe, a i ono najbitnije, osim kaj dobro izgleda, odlično ide!! vuće mali ko lud, ne boji se brda...

dvije nove zračnice, i dvije nove vanjske gume 940 kn... vanjske su nekakve srpske...

bolje neka mtd pomogne da riješim i zadnje gume, pa ćemo:drinkers::drinkers::partyman::gitarist:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
fala Meho, počašćen sam tvojim komentarom!
Ipak ti je to IMT 533 iz 70-tih, mora izgledat kak se spada :D
reflektorice su H3, i dosta se griju, ali svijetleeeee....

A pazi,,,još ima i duple gume na prikolici - to ti je zato da bolje drži u zavojima!! :rolfer:



ha gle, i ti imaš zasluge kaj je tak dobro ispao, puno sam savjeta uvažio od tebe i ekipe, a i ono najbitnije, osim kaj dobro izgleda, odlično ide!! vuće mali ko lud, ne boji se brda...

dvije nove zračnice, i dvije nove vanjske gume 940 kn... vanjske su nekakve srpske...

bolje neka mtd pomogne da riješim i zadnje gume, pa ćemo:drinkers::drinkers::partyman::gitarist:

kaj da sjednem za volan i najašim na panj.....:lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
fala Meho, počašćen sam tvojim komentarom!
Ipak ti je to IMT 533 iz 70-tih, mora izgledat kak se spada :D
reflektorice su H3, i dosta se griju, ali svijetleeeee....

A pazi,,,još ima i duple gume na prikolici - to ti je zato da bolje drži u zavojima!! :rolfer:



ha gle, i ti imaš zasluge kaj je tak dobro ispao, puno sam savjeta uvažio od tebe i ekipe, a i ono najbitnije, osim kaj dobro izgleda, odlično ide!! vuće mali ko lud, ne boji se brda...

dvije nove zračnice, i dvije nove vanjske gume 940 kn... vanjske su nekakve srpske...

bolje neka mtd pomogne da riješim i zadnje gume, pa ćemo:drinkers::drinkers::partyman::gitarist:

Samo gas,,,,nemoj im,at straha,,,,evo i ja doša doma,pa delat dservis:supz::supz:
Pazi da ti prijatelj ne ode u šetnju s traktorom...........:mrgreen::mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
servis delaš na velikom ili malom?

mtd, uopće ne sumnjam da nećemo uspjet sredit stvar ... :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh