• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
nešto si ga rano počeo raskapat......:scratch....bit će da moraš biti malo lakše ruke na gasu...:lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
eeeeeeeem, krivooooo sused ;)
nisam imao novaca za sve sredit nakon kupnje, pa sam pričekao da nekaj kinte skupim...

i naravno, plan je bio da ga malo opteretim sa pretrpanom prikolicom, da vidim anamnezu...

tako sam i došao do dijagnoze kvačila, samo kaj nije bila lamela, već federi u korpi, a membrana je probušena od kad sam ga kupio, tako da su to sad sve sitnice porješavane na njemu...

za sljedeči kvar koji nastane bum ja bil kriv, jer sad smo ga cijelog sredili i sve funkcionira...

još samo zadnje gume nove....

:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
To znam jer si govorija o tome,,,i pomalo si ga sredija,,,i drago mi je neka jesi........:supz:
Da si pametno napravija ,,jesi,,opterečenje,,,pa da se vidi ča pita,,di ča pušta itd........
Jedino,,,sad nemoj ga tijerat,,,do kraja s okretajima,,,i trajat če ti jako dugo,,,nemoj ga nabijat u turažu,,di pita daj mu da pijeva,,,a di ne treba,,lagano,,da se raja okrečće i gleda,,,i ne zaboravi,,,to su odlični motori,,,i nemoj šparat na ulju...............
A da ga treba zalit,,,treba i to dobro.......................:partyman::partyman::partyman::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jedva čekam da ekipa dođe pa da zalivamo!! :D :drinkers::drinkers:
i neko masno pečenje nabacimo naravno :gitarist::vragek:

to mi je i ovaj majstor dao savjet, veli da kad treba da se niš ne bojim odvrnut do daske, pumpa je otvorena do 2100 okretaja, i veli da mu ti okretaji mogu naškodit jedino u transportu, ako ga stalno do daske vozim...

sad će stić nove gume, 12.-ice pa će i brže ić nego sad, a to kaj je slabiji, ima on i spore brzine ako nede u prvoj :D

joj kaj ga je lijepo za slušat kako radi na 400 okretaja u leru.... kabina oće opast od trešnje...
 
B

BAGERISTA

Guest
Klak,klak,klak,tak,tak,,,,,brojiš mu takte................:supz:to je nešto predivno za čut.......
Da zalit,,,,mene češ m orat stavit spat,,jer če bit totalno uništenje,,,,lom,,,izač če sotona iz mene,,,,i na kraju če bit S LAKOČOM KOJA ZAPAHNJUJE.................:mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
To care,,,,još da dovučemo i grofa,,,i ostale,,,pa da bude kolektivna pijanka...................:mrgreen::mrgreen:i onda naravno porcija od žen,,,ča sljedi........:finga::finga::blackeye
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jel ima netko ove reflektore?

dsc03449bk.jpg


H2 žarulje idu, i izgore mi svako malo...

lampa je jedna od ovih: WESSEM

http://shop.wesem.com/5/work_lamps?sess_id=2b7b041c3dd47213b86233802cbf5be6

mislim da ova LPR5, samo ima drugačije staklo

http://shop.wesem.com/en/5/6650/Halo...ular_LPR5_type

sad ne znam jel to kaj izgore ima veze sa njima, ili sa strujom od traktora, koja je novo postavljena....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
j .
Ovako na brzaka pada mi napamet vibracija ili premalo presjek žice u kombinaciji s labavim spojevima odnosno preopterečenja na kontakt bravi ...nekako sumnjam da si stavio relej?
 
G

GROF

Guest
., imam ja!.-

jel ima netko ove reflektore?
H2 žarulje idu, i izgore mi svako malo...
sad ne znam jel to kaj izgore ima veze sa njima, ili sa strujom od traktora, koja je novo postavljena....

., lip TI pozdrav prijatelju!

., žarulje TI izgaradu iz razloga ča nimaš releje za te i takove lampe!!!...
., metni releje i problem rješen!.- :p ...

., na tvome traktoriću struja je solidno složena., čitaj DOBAR električar!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
žica sa osigurača ide na prekidač koji je posebno ugrađen kod volana,
i od tuda do lampe.. relej je sklopka? mehanička?

a dali varira jačina struje pri niskim i visokim okretajima motora, pa da to kuri žarulje?

instalacija nije home made, nego je radio električar... ono kaj sam ja vidio, izolirao je sve spojeve sa nekakvom plastičnom navlakom koja se grije i steže oko onih muških i ženskih utikača za žice...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pozdrav plemeniti!!

vidim da se ti i puknuti slažete oko tih releja, pa bum onda krenul sa tim...

hvala vam na pomoći, javim se čim riješim problem... (uhvatim električara...)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozdrav plemeniti!!

vidim da se ti i puknuti slažete oko tih releja, pa bum onda krenul sa tim...

hvala vam na pomoći, javim se čim riješim problem... (uhvatim električara...)
Ako je extra prekidač ondak ne treba releja ..Koliko ti često pregori , H2 je poznati po kratkom vijeku rajanja..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dsc03446l.jpg


lijevo od volana, dvije zelene lampice i ispod svake je prekidač (povuci - pritisni)

lijevi prekidač prednji reflektori
desni prekidač stražnji reflektori
 
B

BAGERISTA

Guest
Kakva kontrolna tabla,,,ko u avionu,,,,kako se tu rivaš snač,,među tolikim prekidfačima................:lol::lol::lol:,,,pre....na,,,a tek satovi,,,,to je neka posebna naruđba..........:confused::confused::confused:,,,,,strojčina,,,,a kad upališ reflektore,,,rengen,,,a magnetska nakon par litir:lol::weedman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e, a neš vjerovat dok ne vidiš! pa i lampice svijetle!!!
još samo da nešto bubnem na desnu stranu umjesto onog valjda dinamometra ili ampermetra... kaj god to je...

a sad neki dan sam sa onim upaljačom (lijeva strana, lijevo od kontakt brave) starom pripalio cigaretu :D
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajme,,,kakav car,,,i paljenje cigareta,,,,ih,,niti nidan ravan,,,,,još da bude neki strtrace,,u vašem kraju,,,da ih sve spališ:partyman::partyman::partyman:

Je još par prekidača,,,,(rotirka,ventilator mali u kabini,kučno kino,hi-fi:lol::lol:)

Ali moj ima rotirku,,,,ček da nađem sliku,,,ako ne slikam.......
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ajme,,,kakav car,,,i paljenje cigareta,,,,ih,,niti nidan ravan,,,,,još da bude neki strtrace,,u vašem kraju,,,da ih sve spališ:partyman::partyman::partyman:

samo da zadnje gume dvanajstice kupim :D


(rotirka,-------------------hi-fi)

to slijedi u izboljšanjima broj 2 koji će se odvijat sad u zimskom periodu...

:partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
oho, čekaj, čekaj, bum i ja rotirku metnul!!
al u zimi, tako da i hi-fi stavim, pa da me se i vidi i čuje :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh