• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

B

BAGERISTA

Guest
12.4-28,,,zadnje:p:weedman:,,,,moje,,,,:partyman:

Visoke,niske,,,,i bas----ssssssssssss:finga::finga::lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Jesi vidija kako je slikan,,,,u pozadini,,,fiatčina....................:partyman::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e , frend mi pričal da gume 12.4-28, različit proizvođač, različita visina gume ?!?!
jel to moguće?

Ma Fiat je ko bombončić, al ne bi bio tako lijep i ogroman, niti došao do izražaja, da nema ovog manjeg kauboja :D
 
B

BAGERISTA

Guest
Da,,,,,a si he vidija,,,,,.
Ove,gume,,ča pišeš,,,nemore bit razlika,,,,broj je broj,,kao i na autu................,,,nije bitna marka..bar koliko san vidija..

Ovaj čeka namazan,,,,da zaore,,,sve na novo napravljeno..


Uploaded with ImageShack.us

Nosači na novo napravljeni,,,ovaj put,,,od 25mm
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kaj si već potrgao plug kad je moral na "izboljšanje"? :lol:
prejak traktor, a? :lol:
teška noga na gasu :rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Bio je obnovljen sav,,,,samo je problem kod onih nosača od plužnih tijela,,,oni su bili posavijani dosta i kozna koliko puta:shock:,pa smo im napravili pojačanja,,,međutim niš od tega jer su se na malim opterečanjima savijali,,,pa smo išli na izradu novih,,,i duplo debljih...:supz:

Znaš da željezarije nikad dosta..:mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kaj nisi ti rekal da ne konzumiraš alkohol?!?! :?: :scratch

:rolfer::rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sinoć sam se sjeto da me jedan veliki prijatel ne tako davno pitao:
-"E, a jel one lampice zbilje sve svijetle?!" - hehehe, pa evo fotka od sinoć:

dsc03852og.jpg


e a sad, ja ne znam je sam ja taki pehista, il se to i vama događa...
jučer ja skinem zadnji lijevi kotač, jer kočnicu ugaziš u pod, a on ni ne usporava...
skinem doboš i imam kaj vidit, sve pliva u ulju... WD 40, Ivasol, sintetički razrjeđivać sve to našprijo i polijo, i za 30 min sa minivošom isprao, čisto ko sunce, ferode izgledaju manje sklisko :madmana:, podmazah sa masti federe i navoje....

stavim kotač nazat, i počnem zatezat šerafe:

dsc03853z.jpg


dsc03854ct.jpg


ovaj kaj nije zašerafljen do kraja, **ban navoj... :madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vijak se može zamjeniti ..samo mislim da ima više vrsta .pa prvo skini ovog pa s njim vbrtiju.
No ako hočeš da više ne curi ulje preporučam ekipu iz snova s vrhovnim zapovjednikom kapetan muhamed mejom muhanicarem .
i nove pakne , (obloge ) obavezno .

P.S: ..prejak si ti za te vijke , to se steže 6-7 kila
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
znam da nisu skupi, i daju se lako zamjenit, al opet skidat kotač... :madmana:
semering promjenjen prije, hm, mjesec dana.... ako sad opet nađem ulje, mehaničara (ovog kaj je delal) čeka ponavljanje gradiva, a ako opet bude curilo, onda ga čeka macola :twisted:

6-7 kila?! ups, a ja stegnuo sa 113kg više, jel, ipak je to velki kotač, pa da ne otpadne :lol:

:madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Steži jednom rukom ...dobro ajd 10 kila ..znao sam da bi ionako pretjerao pa sam smanjio
 
B

BAGERISTA

Guest
Zamijeni maticu,odnosno,,,,vidu,,,i ferode,,,jer kad se jednom natope ulje,,,ili bilo čim masnim,,,,to uvuču u sebe.................

A da lampice,,,,,ajme,,,sve svitli:partyman::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zamjenil bum matice, a ferode ne stignem sljedećih 2 tjedna...
za sad blokira kotač, kaj će prestat kočit nakon kretkog vremena?

odnesao bih onda sve u Jasku pa nek čovik napravi kak se spada, ove kupovne ferode su za klinac
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
zamjenil bum matice, a ferode ne stignem sljedećih 2 tjedna...
za sad blokira kotač, kaj će prestat kočit nakon kretkog vremena?

odnesao bih onda sve u Jaku pa nek čovik napravi kak se spada, ove kupovne ferode su za klinac

Istina....................:partyman::partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,700
zamjenil bum matice, a ferode ne stignem sljedećih 2 tjedna...
za sad blokira kotač, kaj će prestat kočit nakon kretkog vremena?

odnesao bih onda sve u Jasku pa nek čovik napravi kak se spada, ove kupovne ferode su za klinac

pa bude s vremenom jer su se napile ulja i ono će povremeno izbijat iz njih i ona prašina od feroda kada kočiš se bude keljila i zagladila ferodu....
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Vijak se može zamjeniti ..samo mislim da ima više vrsta .pa prvo skini ovog pa s njim vbrtiju.
No ako hočeš da više ne curi ulje preporučam ekipu iz snova s vrhovnim zapovjednikom kapetan muhamed mejom muhanicarem .
i nove pakne , (obloge ) obavezno .

P.S: ..prejak si ti za te vijke , to se steže 6-7 kila
:axe:
znam da nisu skupi, i daju se lako zamjenit, al opet skidat kotač... :madmana:
semering promjenjen prije, hm, mjesec dana.... ako sad opet nađem ulje, mehaničara (ovog kaj je delal) čeka ponavljanje gradiva, a ako opet bude curilo, onda ga čeka macola :twisted:

6-7 kila?! ups, a ja stegnuo sa 113kg više, jel, ipak je to velki kotač, pa da ne otpadne :lol:

:madmana:
To se inače zna dogoditi i kad ih otpuštaš, ali bez jednoga (kaj jednoga, moreju i tri za redom faleti) nebu se ništ dogodilo.

Nisu skupi, a kaj se tiče zamjene gledaj da kupiš mrvicu krače pa bu ih lakše ugraditi (mada i na njima treba malo brusilica igrati) ;)
Samo neznam gde buš matice u boji zel :scratch

Obloge pakne uzmeš kvalitetnije i nema brige.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Nisu skupi, a kaj se tiče zamjene gledaj da kupiš mrvicu krače pa bu ih lakše ugraditi (mada i na njima treba malo brusilica igrati) ;)
Samo neznam gde buš matice u boji zel :scratch

Obloge pakne uzmeš kvalitetnije i nema brige.

Matice u boji? :scratch

Kvalitetnije pakne? :scratch ove zadnje su bile

dsc03455f.jpg


srednja žalost....
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidi se na starima,,,da ima narančaste boja na njima....:weedman::weedman:

A pakne,,,,,e to mi je stvarno pojilo živce i još mi ih jede.....:madmana::madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh