• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa bude s vremenom jer su se napile ulja i ono će povremeno izbijat iz njih i ona prašina od feroda kada kočiš se bude keljila i zagladila ferodu....

:mad:
cijeli traktor su fenomenalno smislili, samo da su te *ebene kočnice napravili ko npr. zetor dvajspetak... sunce im kalajsano...

Samo neznam gde buš matice u boji zel :scratch

Vidi se na starima,,,da ima narančaste boja na njima....

u zimi idu felge na farbanje, do tad trebam sve matica stavit :butthead:

Obloge pakne uzmeš kvalitetnije i nema brige.

ovi u dućanu me mogu uzduž i popreko, uvalit mi bilo koji kenjac od pakni, jer ne znam koje su dobre, a za samo jedne znam da su niš koristi... a prodavači daju da prodaju, glavno da je jeftino, a to kaj si voljan platit skuplje za bolje, ispadneš picajzla i čudak...

možda mi se posreći konačno...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kočnice ne smiju blokirati ...znači ako kotač proklizi na pritisak noge od 5 kila kočnice nevaljaju ...hitilo te bude u grabu ...treznoga
A ima nešto i u podešavanju ..da ti ilustriram moja mala ima 45 kila ...zakoči IMT na brijegu gdje ne možeš krenuti u 3 brzoj ..naravno odigne se s sjedala ...A pakne su isto masne i oprane kao tvoje .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kočnice ne smiju blokirati ...znači ako kotač proklizi na pritisak noge od 5 kila kočnice nevaljaju ...hitilo te bude u grabu ...treznoga
A ima nešto i u podešavanju ..da ti ilustriram moja mala ima 45 kila ...zakoči IMT na brijegu gdje ne možeš krenuti u 3 brzoj ..naravno odigne se s sjedala ...A pakne su isto masne i oprane kao tvoje .

jel te očišćene pakne ispuštaju onaj zvuk ko kad šeraf zacvrlji kad ga jako stegneš na felgi?

isprobao sam na cca 40° nagiba, oprana kočnica sama drži traktor
budem obratio pažnju kod kočenja kako se ponaša sa vremenom...

primjetio sam da kad se ustanem i stisnem kočnice, oni federi od poluga se rastegnu , a papuče su ugažene do poda, jel tu potrebno malo našpanat onu polugu od koćnice? jer ako se feder rastegne, bit će da se pakne dalje nemogu raširit...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To mora podesiti netko tko zna kaj radi ..ima več nekoliko puta obješnjeno na forumu .
Osnovno podešavanje se radi unutar doboša a ne na štangicama .
Ako se opruga tlači znači da preslabo koči ..osim ako nisi kočio samo tom masnom ..onda je OK .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
primljeno na znanje, našal sam u selu mehaničara koji je u rangu sa muhaničarom, pa ću ga zamolit da mi to podesi...

sa onom zvijezdom sam iz vana u dobošu našpanao, pa kad je počela kočnica hvatat, malo sam popustio, za sad i ta kaj je bila masna koći, samo kaj pedale odu do poda... ma najbolje da on to još pogleda, da još kadi teret ne slupam...

sad će se dragocjeni teret u bačvicama vozit :D

P.S. kočim sa obje kočnice, nikad sa jednom... praksa od kad vozim fergića, već jedno 15 godina...
ide vrijeme...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
primljeno na znanje, našal sam u selu mehaničara koji je u rangu sa muhaničarom, pa ću ga zamolit da mi to podesi...
tak jedno 130 kila ...25 jaja za doručak , tri pive uz kavu?

P.S. kočim sa obje kočnice, nikad sa jednom... praksa od kad vozim fergića, već jedno 15 godina...
ide vrijeme...
Jednom samo radi testa :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Jednom samo radi testa :rolfer:

da ovak testiram? :

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PoTNKsqs0Xs&feature=related[/YT]

tak jedno 130 kila ...25 jaja za doručak , tri pive uz kavu?

tu je on sa mnom u rangu :lol:
a ovaj moj mehaničar, nedavno otkriven, nemam adekvatne informacije kolko je koji stručnjak, al po slobodnoj procjeni, oboje znaju posao, a ne da idu isprobavat kako se kaj popravlja...

živjeli i zdravi bili taki me(u)haničari !!

:partyman:
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav prijatelju!

., evo samo da se doneba zafalim na gostoprimstvu i ovako javno!., kako lipo fala tebi., svakako i tvojoj nadasve vridnoj ženici.-
., Jedva čekam berbu kotebe., valja ću imat kakov slobodan termin da si dam gušta i u voj poljoprivrednoj grani.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
probaj subotu oslobodit, pa da i to doživiš, berbu grožđa, evo ja sam jučer obavljao pripreme, i onda se žena žali da suđe ne perem, pa gle kakve ja čaše perem :lol:

dsc03861ec.jpg


dsc03863wk.jpg


dsc03859pb.jpg


dsc03864n.jpg


greštalica također oprana, i danas bi trebali pobrat muškat i žutu plemenku...
ako je dobra godina, trebalo bi biti oko 400kg...

:partyman:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
probaj subotu oslobodit, pa da i to doživiš, berbu grožđa, evo ja sam jučer obavljao pripreme, i onda se žena žali da suđe ne perem, pa gle kakve ja čaše perem :lol:

greštalica također oprana, i danas bi trebali pobrat muškat i žutu plemenku...
ako je dobra godina, trebalo bi biti oko 400kg...

400kg grožđa, dodaš malo cukra i opa, evo 3000L vina, taman za godišnje potrebe :lol::lol::lol:

Vidim da je IMT i prikolica u pripravnosti, ništa bez njih8)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, ne znam kak vi to radite, al to tak nede kod nas :finga:
ovo danas je takozvana mala berba, beremo ove rane sorte koje kuhaju za sebe,
kasnije kad poberem Rajnski, Graševinu i Kraljevinu, oni kuhaju za sebe...

i onda se u 1. mjesecu dodaje 3 do 5% muškata u ovo vino od rizlinga, graševine, kraljevine....

sivi pinot je sam za sebe, a traminac je tek zasađen, pa ću vidit kaj ću sa njim...
isti vjerojatno sam za sebe makar ga bilo samo 50 litara :(
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Šala mala za cukar :D

A kad je glavna berba, u suboru ili kada refraktometar da zeleno svjetlo?:scratch
Vidim da voliš glumiti enologa, kemijaš sa omjerima vina
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
aj kaj ti je, to je obavezna za*ebancija sa cukrom :lol:
pratim na refraktometar i istovremeno pratim prognozu,
jar sam se par puta zeznul, čekat ću, neću rano brat, pa padne kiša i sve s*ebe... onda je bolje pobrat prije kiše, jer sad je slador tu negdje između 16 i 19%, graševina je sad oko 15-16, i ona se u pravilu bere u 10tom mjesecu, obićno prvi ili drugi tjedan... rajnski super puni on je oko 19, a plemenka rijetko kad pređe 16 , 17, takav je ovaj naš kraj...

a kaj se tiće enologije, imam 28 godina i ovo je peta godina da sam gazda u podrumu, i posjedujem brončanu medalju i 5 srebrnih medalja za vino Mješavina bijelih sorata... (vino u kojem je grožđe zajedno smješano: rajnski, graševina, kraljevina, i dodatak muškata)

zašto se mučit cijelu godinu u vinogradu, i onda ne napravit najbolje kaj možeš u podrumu?!? svake godine si sve pametniji enolog :lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Čestitam na medaljama :prayer:

Vidi se da uživaš u tome što radiš, moj naklon. I mene u zadnje vrijeme takve stvari sve više zanimaju, očito me prošla mladost-ludost, sad sam stariji i pametniji:lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
aj kaj ti je, to je obavezna za*ebancija sa cukrom :lol:
pratim na refraktometar i istovremeno pratim prognozu,
jar sam se par puta zeznul, čekat ću, neću rano brat, pa padne kiša i sve s*ebe... onda je bolje pobrat prije kiše, jer sad je slador tu negdje između 16 i 19%, graševina je sad oko 15-16, i ona se u pravilu bere u 10tom mjesecu, obićno prvi ili drugi tjedan... rajnski super puni on je oko 19, a plemenka rijetko kad pređe 16 , 17, takav je ovaj naš kraj...

a kaj se tiće enologije, imam 28 godina i ovo je peta godina da sam gazda u podrumu, i posjedujem brončanu medalju i 5 srebrnih medalja za vino Mješavina bijelih sorata... (vino u kojem je grožđe zajedno smješano: rajnski, graševina, kraljevina, i dodatak muškata)

zašto se mučit cijelu godinu u vinogradu, i onda ne napravit najbolje kaj možeš u podrumu?!? svake godine si sve pametniji enolog :lol:

Potpisujem,,,,,,,,,,neka i zlato dobiješ,,,meni če bit drago,,,:supz::supz:
To ti od srca želim,,,,a vijerujem i da očeš,,,,mada moram malo zavirit u tvoj podrum(konobu),,da malo znanja ukradem........;););)
Evo,,,ja prezadovoljan,,,s ovim danas...........8)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
slike su u makini od žene, pa ću popodne pokeljit...

uglavnom, ja isto zadovoljan, ove godine mi nije propao muškat ko lani...
320l masulja, i iz toga smo istisnuli cca 250 litara... slador je 80 Oe, 17% jel...
za jedan posto ga trebam došečerit :)

evo do 6 u jutro se je prešalo, ja sam otišao na zadnjem prešnjaku u 5h spat, brat je ispratio do kraja... ipak on radi popodne...

sad je pod ledom na taloženju, pa ga na večer odtačem sa taloga i stavljam na fermentaciju...

ajooojjj, dupla kava molim!!! može i direkt intravenozno :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh