• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

B

bosniahos

Guest
.

Kod mene međaš nakuplja cilu godinicu korov i travu blizo moje kljeti a unutra svega do zmija i štakora.Pošto nismo baš na ti ja mu porućim da to odveze ili spali a on odporući da će tim gnjojem hranit koze a meni svako malo u podrumu nekoliko glodavaca na orasu završi u giljotini,Neću ni pomišljati što će biti kad poćnu predzimske seobe u podrum i kljet.Svaka mu ćast.
 
B

BAGERISTA

Guest
Josa...............

Vidin da nam kolege,,nema,,muči se i dela sigurno,,,ko mrav,,,nadam se da če bit jako puno grojza,,,i da če bitzadovoljan berbom,,,,pa i da če nakraju slik bit..........:p:p:partyman::partyman:

Čekamo rezultate,,,,,da vidimo kade smo,,,i kakov je na kraju rezultat,,,od mošta.......:blackeye
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Vidin da nam kolege,,nema,,muči se i dela sigurno,,,ko mrav,,,nadam se da če bit jako puno grojza,,,i da če bitzadovoljan berbom,,,,pa i da če nakraju slik bit..........:p:p:partyman::partyman:

Čekamo rezultate,,,,,da vidimo kade smo,,,i kakov je na kraju rezultat,,,od mošta.......:blackeye

samo da saberem slike, i složim laptop, jer je ovih 3 dana bio u podrumu bez interneta.... :lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Kod mene međaš nakuplja cilu godinicu korov i travu blizo moje kljeti a unutra svega do zmija i štakora.Pošto nismo baš na ti ja mu porućim da to odveze ili spali a on odporući da će tim gnjojem hranit koze a meni svako malo u podrumu nekoliko glodavaca na orasu završi u giljotini,Neću ni pomišljati što će biti kad poćnu predzimske seobe u podrum i kljet.Svaka mu ćast.

pazi samo da kad vrtiš odojka ili janjca, ne znam kaj preferiraš,
dakle kad vrtiš ražanj na otvorenom, paaaazziii dobro da kakav plamićak ne odleti, slučajno, nekako na tu kupinu, i dogodi se slučajni požar....

ajoj, strašno, izgorjela šikara... vlasnika naravno ponudi sa ražnjom u znak saučešća za izgubljenim "gnjojom"...

:partyman: :lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sakupio ja par slika sa mobitela...

dakle krenulo se oko 9h u jutro, vrlo lagano i opušteno... brao se gospon direktor, plemeniti divljak ili kako ga zovu u našem kraju Đikanac...

Priprema za berbu:
imag0524c.jpg


imag0523k.jpg


imag0522q.jpg


sama berba nije slikana, jer su svi brali, pa ni imal ki slikat, a ženica ni htjela ni čut da sa keljavim rukama čačka po HTC-u... strašno...

imag0519.jpg


imag0536.jpg


imag0538w.jpg


cca 400kg direktora u prvoj rundi odvezeno u podrum na obradu

dsc03887i.jpg


dsc03888xt.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
berba Drugi dio: graševina, rajnski rizling i svi ostali rizlinzi, traminac i kraljevina

opet nema slik od beračov, evo, samo sam ja uhvatio brentača nakon što je berba završila, nije nariktavano, sam se je legal :lol:

dsc03890b.jpg

velko brdo, 100m i 17 redova, nije lako...

evo rezultata:

imag0567k.jpg


imag0573jy.jpg


imag0575e.jpg


imag0582.jpg


imag0585ny.jpg


imag0587j.jpg


oko 950l otoke... :partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moral bum fotografa unajmit za nagodinu, GROF, jesi čul? ionak nesmiš po ovom brdu skakat!! :D

:partyman:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vesela družina, vidim...:partyman:
Al vidim da si gonič robova....:finga:
Ova prikolica, jel to "home made" ili....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma šteta kaj nas nije nitko poslikal u akciji, ja sa zametnul mobitel negdje, a i moral sam kod odabiranja nadgledat da ne bi netko krivu sortu pobrao, velka šteta kaj nisu sami berači snimljeni...

ma kaki gonič robova, oni to vole spontano sami od sebe... gemišt im je snaga, i onaj češki sokić :lol:

jeste, prikolica je home made, podvozje je od zastave 650 ad iz 80-tih, a sanduk je od TAM-a, unutarnje dimenzije širina 204cm, dužina 296cm, visina stranica 40cm

odlična mi je jer mi po širini stanu 4 bačvice, i drže jedna drugu, nema lufta...
malo je nezgrapna za manevrirat, i u vinograd ju moram na rikverc vozit... al sve se može kad se hoće :D
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Mogao si mene zvati da slikam, nebi ni skužio da sam tu, jedino bi se približio kod gableca i točenja gemišta :roll::lol:

Gemišt = gorivo, češki sokić = nitro:finga:

Kažeš da je prikolica malo nezgrapna, trebat češ staviti gabaritna svjetla zbog širine;)

I da di je kaubojski šešir? Vidim da su ih drugi imali,a ti ništa:mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kao prvo, moraš doć na probu, da vidim jel točiš dobar gemišt,
kao drugo, gorivo si vrhunski klasificirao,
a kao treće osto mi šešir doma u onoj strci u jutro kad su se svi uskokodakali...

a još sam morao i nafte natočit na benzinskoj, huh, baš smotan dan...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ak ne bu dobar prst bil, ak se njima ne svidi omjer, mogal bi bez njega i ostat :lol:

dsc03524n.jpg


ostal mi jednom gemišt na stepenicama, i jedan od ovih dva terminatora je sve popil!!
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ostal mi jednom gemišt na stepenicama, i jedan od ovih dva terminatora je sve popil!!

Podjelili su ga pogledaj kako su oba dva nabacili kes od uha do uha :partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma sotone jedne kriminalne :lol:
imali smo prije Aljašku malamuticu, ni blizu alkoholu,
ovi dva koda su britanci!! ovaj manji čak i žestoko dere, mama zamota skočni zglob sa gazom i natoči ga sa rakijom, jel, oblog napravi, a ovaj mali dođe i počne gazu lizat, mama izmiće nogu, ovaj za nogom...
englez ludi :lol:

:partyman:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Bar si siguran da lopovi neće u podrum jer zalihu iz podruma psi nedaju(kaj bi onda oni pili) :lol::lol::lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Čini mi se ovako sa like,,,da je ovaj manji pod utijecajem alkohola...................:mrgreen::mrgreen:
A možda se i skriva i u drugome problem,,,,,,,,starog kronera.....:rolfer::lol::lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Čini mi se ovako sa like,,,da je ovaj manji pod utijecajem alkohola...................:mrgreen::mrgreen:
A možda se i skriva i u drugome problem,,,,,,,,starog kronera.....:rolfer::lol::lol:

Pa se Josix čudi što vino brzo nestane:rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa zato sam i prešao na INOX bačve, jer sam mislio da su one drvene pojedene od crva pa puštaju...
katastrofa :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajme,,,,,da pojedene,,,,glodavac na dvije noge bio prisutan..............:mrgreen::mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh