• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
iskrojio sam gumu tak da je ima malo više nego kaj je po točnoj mjeri, i sad dok je traktor na mjestu sama stoji, danas ju samo stisnem sa lajsnama, i nema više da mi kotač baci vode u kabinu kad pri punoj brzini ulječem u zavoj :lol:

šalu na stranu, pošto je zadnji kraj otvoren, kad je svježije vani puše ko sotona po nogama kroz te otvore! :?

@staffmen - utezi su uglavnom prva liga, i ako je puž dobar, dva ni ne osjetiš, a traktor već sa dva ne poskakuje kak je bager rekal...

ali ako se stave utezi, treba smirenije vozit, nikako klackat traktor pa da zukneš s prvim krajem iz zraka na tlo, i malo pripazit na veće jametine, sporije prelazit preko njih i naravno, obavezno češće podmazivat prednji kraj!

sad mi je žal kaj nisam bil prisutan kad mi je majstor mjenjal piksu od mosta, zamolil bi ga da mi mazalicu ugradi :mad:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
dobro ti je ovo kaj sa gumama zatvaraš da ti nije propuh u kabini, i prek ljeta dobro dođe kad se uznojiš da te ne propuše. Istu stvar moram i na svom Universalu napravit, plus kaj još moram negdje napravit ona dva stakla sa lijeve i desne strane ispod šoferšajbe.

Neki dan sam podmazivao ferka i nemogu se čudom načudit kak nema mazalice na prednjem mostu, mislo sam da je nešto kemijano a kad ono to je kod njih normalno :supris:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ljeto će, a Josa dihta kabinu:oops:....jel to neki znak, ko onda kad su indijanci spremali drva za zimu:scratch
Nego, ova kuka, to je ušica zavarena za ploču, jel?...ima kakvi vertikalni slobodni pomak?

hehe, pa vidiš ti ove prognoze, sad je pol godine zimsko doba, pa pol godine ljetno, vrućina se lakše izdura od hladnoče :lol:

kuka je sa bolcnom zakačena na 10mm pločevinu.
pločevina je za sad izdurala jedno izvlečenje, ursus 360 i vinč krpan, vojni, veliki neki, 400 kila ima, jako strmo i sve je cijelo za sad...

vuko par drva sa prednjim krajem, nikakvih problema...
a ako na kuki 5.3T znaći da može izdržat 5 tona, mislim da se ne bi trebalo niš dogodit, a za svaki slučaj, u kutijici je onaj "U" sa šerafom, ako ovo pukne...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čuj ja mislil da znaš možda nekaj kaj mi ne znamo....:lol:

Za kuku pitam zato jer vidim da ima pomak lijevo-desno, kaj mi se sviđa...al ne vidim jel ima gore-dolje....mislim, ako ga našpanaš pod tim nekim kutom, dal nema straha od pucanja ili barem svijanja....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
bilo bi idealno kad bi bila gibljiva u svim pravcima, ali mislim da je i ovak to dosta jako, ipak nemože u rikverc povuć istu silu kao kad se zakači nešto za zadnji kraj i vuče prema naprijed
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
malo sam proširil rupu, jer bolcn ni mogal proć, sad ima lufta, i gore dolje ima nekih cca 10 stupnjeva hoda...

i samom mi je ta ušica sumnjiva, bude vrijeme pokazalo jel čvrsto il nije...

@mane - ne znam za novije IMT-e 539, ali ovi stariji kolko sam vidio nemaju nikakve mazalice...

nemreju se ni inžinjerci svega sjetit, a zna se da je teorija jedno, a praksa drugo :lol:

bilo bi idealno kad bi bila gibljiva u svim pravcima, ali mislim da je i ovak to dosta jako, ipak nemože u rikverc povuć istu silu kao kad se zakači nešto za zadnji kraj i vuče prema naprijed

i sam sam si tako smislil, a pri šlepi iz šume, mislim da također nemre doć do prevelikih sila, mekan teren, izašo bi mali i sam, ali mu prednja vuća fali.... :)
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
ne znam za novije IMT-e 539, ali ovi stariji kolko sam vidio nemaju nikakve mazalice...:)
baš sam i sam jučer podmazivao piksu na tastovom velikom medonji,srećom,on ima mazalicu...:mrgreen:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
mislim da ću ja sebi sam napravit mazalicu, nareznice imam barem sam ih imao, mazalicu kupim probušim jednu rupu i to je to
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
baš sam i sam jučer podmazivao piksu na tastovom velikom medonji,srećom,on ima mazalicu...:mrgreen:

tak i ja na Univerzalu imam more mazalica, jednostavno čovijek zaboravi gdje koja stoji:rolleyess:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
veliki medo ima i veliki most i koju tonu više, stvarno ne bi imalo smisla da nema mazalicu...
mada bi po difoltu sve te zglobne mehanizme trebalo podmazivat, ne kužim kak su u IMT-u "zametnuli" mazalicu na tom mjestu...

ja špricam sa WD-om svako tolko po piksi, i višak masti od podmazivanja zglobova naguram kolko mogu oko pikse, možda kaj nakaplje nakon puno zibanja :lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mislim da ću ja sebi sam napravit mazalicu, nareznice imam barem sam ih imao, mazalicu kupim probušim jednu rupu i to je to

ja bum ju napravil pri sljedečoj izmjeni pikse :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
kupi si tekuću mast u spreju za podmazivanje, WD-u je osnovna namjena odmašćivanje a no podmazivanje, mada može i za to privremeno poslužit
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
malo sam proširil rupu, jer bolcn ni mogal proć, sad ima lufta, i gore dolje ima nekih cca 10 stupnjeva hoda...
A sada lijepo reci ljudima da si majstoru "sve po spisku" jer je probušio malu rupu :mrgreen:
nemreju se ni inžinjerci svega sjetit, a zna se da je teorija jedno, a praksa drugo :lol:
Čuj možda inženjer za podmazivanje nije došao na posao tog dana kada se projektirao prednji most, kako se kaže u vojsci nazočan - izočan :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a jesi luuud :rolfer:

a kaj češ, ni majstor imal večega... :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma već ste mi pričali i prije o tekučoj masti u spreju, al nikako da je kupim!
budem prvom prilikom, kad se sjetim :madmana:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
a kaj se ti tome čudiš, ja ju svim živima savjetujem za podmazivanje a osobno ju kupujem već dvije godine. Kad god dođem u trgovinu koja bi to mogla imat uvijek zaboravim pitat:roll:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
aaaaaaa lalalalalalala, hehe, nema više zime ni propuha, ni vode mokre :lol:

dsc04559h.jpg


dsc04560e.jpg


dsc04561u.jpg


:partyman: :partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Jako dobro napravljeno,,,,,,,,,a vidim da si i ljepo zapra odgori,,,,,,..
Sviđa mi se jer je ispalo odlično,,,,svaka čast..nema propuha ni ničega,,ni mokrih hlača,,,,,,,,,,vidit češ koja milina je s ovim,.....kad je zaprto..

Vidim neki se bune za rupe,,,,,,,,,,,,ja bušim manje ali kvalitetne......:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
I moren ti reč da je odlično,,,,za podmazivanje prednjeg kraja,nema škripljenja,,,od kad sam ugradija mazalicu..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zadovoljan sam, dosta je dobro ispalo, evo, bio na probnoj vožnji danas, išao u limenu glazbu na probu sa fergijem jer ni jednog auta nije bilo doma, svi nekamo zbrijali, uf teško mi palo :lol:

dsc04562xy.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh