• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravljene traktorske kabine

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Evo ovako je to izgledalo od početka, kasnije će biti još slika kad stavimo blatobrane i stakla.

vaz5.jpg


v7sv.jpg


7c10.jpg


wxurn.jpg


9zfs.jpg


g89r.jpg



Ako imaš problem sa pravilnom postavom slika javi se na pp
MUHA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jako lijepo si ju napravio svaka cast.
Nije mi jedino jasno zašto nisi ju napravio dužu i siru posto sve otpočetka radiš?
Te kabine su jako bučne i tjesne a ulazak u njih katastrofa.
Bolje samo krov s cijevima složit nego ovu malu saunu.
Ne mislim nista lose nego samo tak razmišljam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Lepo bu to, ali tu još treba materijala za vrata, stakla, lima za blatobrane i krov, izolacija krova, motorič brisača, farbe.........posla.....
Jel ima računice to sve raditi kad se to zbroji?
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Išli smo da sve bude isto kao na originalnoj kabini, Orašje znači mjere su identične u mm. Inače ta "dugmetara" kabina mi se estetski čini najbolje riješenje, funkcionalno nemam pojma kakva je, vjerovatno je tako kako kažete, tijesna. Ali išli smo tako da bude kao originalna jer su ovdje te kabine na cijeni i ko zna, ako me ne izadje previše skupa, napravimo još koju :)

Što se tiče cijevi i one su potpuno iste kao i na originalu, 40x40x1,5; 40x30x2; 40x20x1,5.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko god je projektirao ovu kabinu ne zaslužuje naziv projekanta .

vaš velečasni
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Lepo bu to, ali tu još treba materijala za vrata, stakla, lima za blatobrane i krov, izolacija krova, motorič brisača, farbe.........posla.....
Jel ima računice to sve raditi kad se to zbroji?

Ima računa jer me neće izaći preko 500KM (2000kn), nova je preko 1000KM. Rad ne plaćam jer radimo sve sami buraz i ja, uglavnom buraz :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
2000 kuna :icon_scratch::icon_scratch:
Kaj buš metal NPK tri 15-ice stakla?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa da, kaj fali kabini , lagana, pregledna .. ne kužim kaj ne valja( mislim na orig.)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
fali joj komotan ulazak unutra ..jebi ga nekad sam preko zadnje šajbe ulazio i tad mi nije smetalo , danas nije tak .
Kad ulaziš unutra moraš obavezno stati na pedalu kočnice ili kvačila ovisno s koje strane ulazš .
Vrata višlja od naslona za nogu ..ajde probaj si objasniti koji je tome razlog ?
puše na sve strane , po nogama , po leđima , a na tim djelovima tjela najviše osječamo hladnoču a najviše ih treba čuvati od zime ..itd.

Ako držiš šaku na volanu zglobovi zapinju o staklo , ako treba otvarati haubu dio kabine treba skinuti ..ako treba često niti to više ne vračaš jer su ti matice ispale i ne možeš ih pronači , kaj nisu tu mogle biti neke kopče? .
Kad to ne vratiš puše ti i po prstima , još jedan dio tjela koji treba štititi .


Mogao bi nabrajati do sutra ali to nije potrebno , jer nitko od limene kabine ne očekuje toplu tihu i komotnu ..ali sigurno je moglo bolje ..pitanje po kojoj cijeni .


vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Meni je čist OK , odrezal sam prag i idem nutra ko dečec , iako to več jako dugo nisam.Kabina nemre (moja) biti grijana jer je pripasana na traktor kojem ne pripada, al me spasila od kiše puno puta, i prošla ne teh. pregledu. U šumi mi ne stvara velike probleme ko neke " trosobne" ,tak da sam sasvim zadovoljan ovim tipom " vozačke kučice" kak se to stručno veli :)
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
2000 kuna :icon_scratch::icon_scratch:
Kaj buš metal NPK tri 15-ice stakla?

Izvini, nisam baš razumio pitanje. Ako si mislio koja stakla stavljam, to su Termoglas Šamac, komplet sva sa kederima oko 1000kn. Cijevi 320kn,limovi za blatobrane debljina 2mm 200kn,lim za krov jos nisam kupio ali i on nije preko 100kn, jer moze biti 1mm. Da budem iskren neznam koja je cijena brava za vrata i brisača. Lakiramo sami.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ako ti nije jako daleko imaš u srbiji kedere po 13 kn metar šarafe 3kn .komad
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ta firma ima i u bosni negdje kod bjeljine šalju i poštom zove se JUSEL imaš na netu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,227
Kak ti ta kabina ne valja,ima ju moj susjed na oba traktora,lik ima 100 kila i ulazi ko podmazan,ja isto,i još se oboje vozimo unutra.
A kaj se buke tiče,to je ništa,sjedni ti u 540 pa bušen onda mogel reč kaj je bučno.
Tri dana ti svira u glavi.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
........
g89r.jpg
prag na kabinama za mali IMT nikako da svarim, s koje god strane ideš nezgodno. Zašto prag nije u nivou podesta za noge?
Zašto barem vi niste pokušali "izboljšat" neke sitnice prilikom izrade....znam da je daleko teže radit nešto iznova nego čisto kopirat.
 
Na vrh