• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravljene traktorske kabine

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak ti ta kabina ne valja,ima ju moj susjed na oba traktora,lik ima 100 kila i ulazi ko podmazan,ja isto,i još se oboje vozimo unutra.
Tino Puknuti ti ima više od 2 metra i više od 120kg tak da njemu je kabina mala ja imam puno manje kila i centimetara ali puno više godina od Puknutog meni je ta (nazovi) kabina nespretna .:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A svakom slučaju da se dam u izradu kabine, sigurno nebi bila kopija originala, jer imao bi priliku popravit sve ono kaj su oni zeznuli i napravit ju na potpuno drugačiji način. Je da je posla duplo više, ali se višestruko isplati!
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo najprostijeg resenja da se izbegne onaj,,stepenik,,na ulasku u kabinu

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,194
Sve pohvale za izradu kabine, istina je da je kabina na 539 u originalu dosta lose osmisljena i napravljena, tu prvenstveno mislim na njezinu zatvorenost i to bas kod sebe pokusavam nekako rijesiti..
Ali muci me sto nigdje ne mogu naci onu crnu gumu, debljine 1-2 mm, nezam sad tocno, koja bi mi uvelike pomogla pri zatvaranju tamo iza gdje su ruke hiraulike i napred kod spona volana..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Gumiimpex je skup .....
Možda bolje da potražiš kod nekoga ko se bavi transporterima pa da kupiš od njih otpada u toj debljini.
Ili kakva stara cerada pa da ju namotaš otraga, uostalom, tak i je u orginalu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,194
Evo na ovoj slici se vidi kak sam stavil ovaj deblji najlon, al to je samo za prvu ruku, ali napravil bi ovak kak sam skiciral na slici, jel ne vidim kroz ovaj najlon van, a i guma je fleksibilnija pa se nebi otvarala previse dok bi ruke hidraulike ulazile u kabinu, ako me razumijete kaj hocu reci..


Inace ovaj najlon je i gore i dolje zasarafljen za kabinu, jedino sam ga dolje moral prorezati zbog ruku hidraulika..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pitaj u gumiimpeks, to ide na kile guma, ja sam kupoval za neke dihtunge za sijačicu, onu najobičniju od 1 mm, bez platna, 120x50 cm me koštala 20 kn, mislim da bila teška 1 kg..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Neznam kak bu dugo ta bez platna trajala, malo nek se zamasti i ona se bu razmočila, a o suncu kaj bu napravilo od nje da ni ne pričam.

Odmah se sjetim zaštita na krajnicima koje sam ugradil prije 3 mjeseca i traktor je stajal vani pod nadstrešnicom :icon_twisted:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ok, tu za kabinu bi trebala guma s 2 platna, i debljina bar 4 mm, a ta je nekaj skuplja, mislim da je oko 30 kn kila..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,194
Budem probal pitati u taj Gumiimpeks.. Mislim da bude sasvim dovoljna guma 1 mm debljine bez platna, jer takva je napred u originalu kod volana i traje vec 14 godina..
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Imali neko dimenzije kabine od IMT 540-542 sa busenim staklima od one sto ima donji dio vrata sirok?
Mislim da je proizvodita u Orasju.
Hvala unaprijed.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
kakav je to imt na toj tvojoj slici s prvim pogonom?
Ako dobro vidim ima i hidro volan?

To neki domaći proizvod ili?

u sloveniji postoji firma koja radi nadogradnje imt-a. Mislim da je dogradnja prednjeg pogona i prednjeg hidraulika bila oko 3000e.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Ajde podijeli link, bas me zanima kaj sve slažu ak imaju kakvu web stranicu.

Slika prednjeg hidraulika? imas i to? :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh