• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji blatobrani za traktore

B

Bobo

Guest
Blatobrani za prednje kotace na traktoru

Dakle, kako naslov kaze...

Koliko su tobri, a koliko nisu?
Koliko uopce kostaju?
Da li mi preporucujete da stavljam blatobrane naprijed ili ne i zasto?
I kad kupujem blatobrane, da li uz njih dolazi ikakav "univerzalni" nosac ili moram sam nesto izmisljat?

Eto puno pitanja o maloj (i nevaznoj) stvari...
 
R

Ratarko

Guest
Zašto nisu dobri ?
Meni su dobri , ne smataju ničemu , makar ja nisam utvrdio drugačije.
Ovo za montažu pojma nemam , gdje si uopče vidio univerzalne blatobrane za prodati , u kojoj trgovini ?
 
B

Bobo

Guest
Rekli mi ljudi da ima po sajmovima raznim, kao sto je Gudovac i ovi lokalni sajmovi sto budu mjesecno...

Blatobrani raznih sirina od tvrde, ali elasticne crne plastike, ali se moraju nosaci praviti za njih...

Pitam koliko je to dobra stvar, a koliko je losa, posto sam dobio nekih neocekivanih novaca pa pitam za gluposti...

mislim da ce me to uskoro pustit, posto mi je smetalo na traktoru bez kabine kad uletim u neku jarugu na poljskom putu, ja se cijeli pospricam. Sad kad imam kabinu, mislim da mi ni nece smetati sto nema blatobrana, ali opet za svaki slucaj pitam...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo pa dobri su ti plastični blatobrani , imam i na Fordu i na Hurliju. Oba blatobrana imaju iznutra željezne flahove koji ih učvrste , pogotovo na Fordu jel oni stvarno imaju kvadraturu veliku pa da se ne savijaju imaju kao željezni kostur iznutra.
Jedini problem koji možeš imati sa prednjim blatobranima je taj ako ih nisko postaviš onda češ ih otkinuti kada ulaziš u brazdu , isto tako ako previše vire prema van zapinjati če ti u brazdu koju si več poorao . Bratič je na Same Explorer 90 jako brzo polomio svoje jer su bili relativno nisko namontirani ( gledano sa zadnje strane ) pa kad oreš ili kada ti kotač upadne u neku rupu traktor se osloni blatobranom na zemlju i malo po malo defekt .
 
B

Bobo

Guest
E, vidis, ja sam ih i mislio niza postaviti, ali ovo s brazdom me razuvjerilo malo... Koja je onda svrha blatobrana, kad mi zasere pol kabine blatom, nek zasere cijelu jer svakako trebam prati traktor...
 
R

Ratarko

Guest
Ah vidi , veliki traktori imaju široke gume koje napune puno blata u ripnama pa i kamenja a kako novi traktorii idu 50 km/h pa i više po zakonu u evropi je obavezno imati blatobrane. Novi Fendt 936 koji ide bez problema 60 km/h je imao dosta problema sa blatobranima , morali su ih povečati i pojačati baš iz toga razloga jer ga nisu pustili na cestu sa blatobranima od manjeg modela Fendt 930.
 
B

Bobo

Guest
Zanimljivo, ali na koji nacin da ja pokupim blata i kamenja u gume kad sam neki dan tanjurao i gume se samo ocistile, a ne zaprljale...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo pa nismo mi Å vabe da kupimo blato po njivama :wink: mi idemo u njivu kada je suho a ne kada treba 600 KS za provuči jedan rasipač :wink:

Blato nakupiš na poljskim potovima a ne u njivi , nemoj da ti pričam o tome jel me je sramota koliko sam ja jednom blata izvukao na cestu u svom selu , htio sam u zemlju propasti kad sam se okrenio iza sebe i vidio komade od 50 kg kako otpadaju sa RX-a , užas ...
 
B

Bobo

Guest
Da, bas... Nismo svabe koji idu po blatu u njivi...

Ali cuj, ne znam, sve mi nekako ovo o blatobranima vec postalo sumnjivo...
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Konstruiranje novih zakretnih nosača blatobrana na FIAT AGRI 160-90

Ovu temu sam otvorio na upit člana MATIJA CASE..pa evo slika kako to izgleda u mojoj izvedbi..


26072010021.jpg


13112010102.jpg


pb084297.jpg


pb084298.jpg


pb084300.jpg


pb084301.jpg


pb084302.jpg


pb084303.jpg


pb084304.jpg


pb084305.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
e Ivice ovo je napravljeno vrhunski, morat ču i ja nešto takvo složiti , užasno me nervira blato što bacaju prednji kotači...i kako se ponaša jel dobro funkcionira?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
e Ivice ovo je napravljeno vrhunski, morat ču i ja nešto takvo složiti , užasno me nervira blato što bacaju prednji kotači...i kako se ponaša jel dobro funkcionira?

Za sad odlično..a već je gore preko godinu dana tak da...
Jedino ćemo još vidjet dok stavim nove gume pa dok se "tolerance" smanje...dal sam sve dobro sprojektiral.. :)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a kako ste ovu cijev unutar blatobrana savinuli što ide duž cijelog blatobrana ?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
a kako ste ovu cijev unutar blatobrana savinuli što ide duž cijelog blatobrana ?

To su mi savinuli na preši koja inače i limove savija.. Samo sam im dao radijus po kojem moraju savinut i dužinu..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Mali osvrt...meni je zanimljivo da dobra većina ljudi uopće ne primjećuje zapravo prave i bitne možebitne probleme i pojave prilikom nekih procesa proizvodnje ili sl..nego uvijek neke nebitne površinske stvari..(u što sam se uvjerio kroz desetak svojih postova a i kroz čitanje mnogih drugih)..
:partyman:

**** Velika iznimka: štovani član ZJ !!!!!!!!!!!!! :supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,388
Mali osvrt...meni je zanimljivo da dobra većina ljudi uopće ne primjećuje zapravo prave i bitne možebitne probleme i pojave prilikom nekih procesa proizvodnje ili sl..nego uvijek neke nebitne površinske stvari..(u što sam se uvjerio kroz desetak svojih postova a i kroz čitanje mnogih drugih)..
:partyman:

**** Velika iznimka: štovani član ZJ !!!!!!!!!!!!! :supz:

A kaj sam pak kriv???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,388
Dobro onda, jer nisam dobro shvatil tvoj komentar :)

Jedno mi sa slika nije jasno: kaj ti zapravo ograničava hod blatobrana, odnosno zakreće ih kad kotači skrenu preko nekoga kuta?
Ovo naslanjanje na ramu ili?
Obično blatobrani imaju graničnik koji se naslanja na prednji most.
 
Na vrh