• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Sta mislite o ovom tipu krokodilskih vila?? i po vama koja im je realna vrednost? u pitanju je sirina 2m,a na slici su od 2.4m.


 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Za stajnjak prvenstveno,a mozda i izuzimanje islaze ali dobro to mu nije neka najbitnija namena.
Radio sam sa jd ovim ali on je skroz drugaciji i kosta bas dosta nov,tako da nemam iskustvo sa ovako necim.
evo slike jd-a.:

 
Posljednje uređivanje:

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Za stajnjak su krokodil vile skoro nepotrebne i preskupe.

A za izuzimanje silaža se koristi pelikan kašika. U principu isto, samo da je
osnova kibla, ne vile.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa ja mislim da nisu,jer se puno brze odradjuje posao,u biti dosta da ugrabis 1/3 vise nego obicno ti si vec na konju..a svakako bi moro kupiti neke vile za utovarivac.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Pošto kod omotača tražiš rješenja, koje ne koštaju puno, samo informacija:
krokodil vile u usporedbi sa 'golim' vilama iste širine koštajo od 550 do 750 € više, zavisi od modela.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Razvodnik je namijenjen za predji utovarivac na traktoru, trenutno komande su na bloku razvodnika i odvojene su, nepristupacen, mislio sam ovaj razvodnik staviti, jer je na jednoj rucki mogu raditi dvije operacije, pitanje je htio sam presijeci vod koji napaja ovaj traktorski razvodnik i na njega u seriju spojiti ovaj sto sam kupio, tako da povrat sa ovog razvodnika spojim na ulaz traktorskog razvodnika, moze li povrat ovog prvog razvodnika izdrzati tlak koji bi se stvarao radom zadnijh traktorskih poluga. Ili da ideme sa preklopnim ventilom pa u zavisnosti od potrebe preklopim da napajam jedan ili drugi razvodnik, a iz svakog ima odvojeni povrat. Ovo mi nije bas varijanta jer jer nemogu raditi sa polugama kad je ukljuceno za rad kasikom ili obrnuto.

Ovo je razvodnik kojeg cu staviti, i nemoze ici u seriju, malo sam ga testirao zrakom izbija brtve na klipu razvodnika, pa cu ga spojiti paralelno pomocu ovog ventila koji prebacuje na ovaj ili traktorski razvodnik. Ventil cu staviti na dosupno mejstu tako da ga mogu prebaciti, ali traktor obavezno mora biti ugasen jer ima prijelazni polozaj u kojem ne pusta ulje od pumpe prema razvodniku i opet bi ga morao staviti poslije sigurnosnog od pumpe.



Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://img196.imageshack.us/img196/9209/img0417gye.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Puno mi je instalaciju prekrajati da idem na sistem paralelnig kopcanja sa preklopnikom, pa sam razmilsjao o varijanti da ovaj dodotani razvodnika napajam sa ovog traktorskog razvodnika preko njegovog izlaza za dvordnu komadu, dakle razvodnik ima tri izlaza jedan za kipu i je dna komanda za dvosmjerni rad sa dva izlaza, e tu sam milsio na jedna izlaz spojiti na pajanje razvodnka a u drugi povrat sve to preko brzih spojki, zanima me hoce li to grijati ulje da li je protok dovoljan da napaja razvodnik preko izl;aza ovog traktorskog razvodnika, to bi radili na taj nacin da komandu traktorskog razvodnika prebacim u radni polozaj, time bi uspostavio cirkulaciju ulja korz ovaj drug razvodnik. valjda ste me razumjeli sta hocu da kazem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Imaš razvodnik za prednji utovarivač, koliko sam skužil. Ovaj drugi bu sigurno radil, no razvodnik za prednji utovarivač bude i dalje imal prioritet.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
preko traktorskog razvodnika bi pustao ulje u ovaj razvodnik za prednji utovativac, tako sto bi ga spojio na izvode traktorskog razvodnika i ukljucivao preklapanjem komande razvodnika, akoji bi bio prioritet nije mi bitno, bitno je da ne grije ulje iako sa prednjim utovarivacem radim sa max pola gas traktora, jer ulje stuji kroz traktorski razvodnik na tlacni izlaz izlazi i ide u razvodnik utovarivaca i onda povratom iz razvodnika utovaraivaca ide u drugi smjer izlaza na razvodniku traktora. jedni problem bi mozad mogao biti u protoku posto su nekoj vrsti serije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nebi bil prvi koji je to tak napravil.
Ne vidim problema u tome, osim u malo većem grijanju ulja. Ak ti je utovarivač stvar za povremeni posel, onda je to nebitno.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vidim da is me razumio potpuno, malo je kmplikovano za objasniti bez sheme, ma nece raditi preko 1200 okr u min motora, i samo dok utovarivac radi, kako ti se cini razvodnik. To mi je tako lakse uraditi sto iskljucuje mogucnost da se desi havarija, manje prepravke instalacije, brzim spojkama bih spojio na izlaze, a tlacne vodove razvodnika utovarivaca bih fiksno spojio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A kak buš dopeljal komande toga razvodnika u kabinu ak isti bude fiksno vezan s utovarivačem?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
I ovaj razvodnik na koji trenutno radi je vec u kabini, tako da cu samo prebaciti crijeva sa njega na ovaj, a utovarivac kad otkacam otpojim brze spojke, dio crijeva ostaje u kabibi a dio na utovarivacu.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pisao sam o ovim krokodilskim vilama,i evo saznao da ipak nije cena 700e nego 2400e za 2.4m i teske su oko 900kg predvidjene za teleskopski utovarivac.




dok su meni nudili za 700 e preko telefona takve samo od 2m a kad smo otisli su bile zapravo ovakve(slika ispod ovog texta) samo sa preklopom,gore stavljena dva klipa i na jednoj cevi 5 bodlji dosta lose odradjeno,a i vidi se da su vile jako tanke i da ih moz sam napravit,pa smo odustali i nismo trgovali.
evo par slika:




vece slike koga interesuje moze tu da pogleda:
http://www.adut-utrina.com/sr/adapt...flypage=adut.tpl&product_id=20&category_id=14
 

Najnoviji postovi

Na vrh