• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da,ublaživač za podizne cilindre..

Vidio sam to kod šogora na njegovom Trac liftu 220,pa mi je čudno da to i ti nemaš. Trebali bi to imat svi utovarivači. Dali se pozna razlika sa njime i bez njega (ublaživača).
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa to je nadoplata kod utovarivača,a sad neko se odluči za to neko ne..Mi se nismo odma u startu odlučili ali sad samo kasnije stavili..Razlika se osjeti,malo je manja razlika kad nema korpe gore,nego je samo prazan utovarivač,al opet ljepše se vozit s njim po grabama nego da ga nema..
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Pa to je nadoplata kod utovarivača,a sad neko se odluči za to neko ne..Mi se nismo odma u startu odlučili ali sad samo kasnije stavili..Razlika se osjeti,malo je manja razlika kad nema korpe gore,nego je samo prazan utovarivač,al opet ljepše se vozit s njim po grabama nego da ga nema..

to je nest slicno ko plivajuci polozaj na kombirkama ili je to bas to
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je nest slicno ko plivajuci polozaj na kombirkama ili je to bas to
Plivajuči položaj je kad žlica prati konfiguraciju terena .
A ovo je za ublažavanje udarca ... sasvim suprotno ..kompenzaciju porasta tlaka udarom u rupu lošeg poljskog puta
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Plivajuči položaj je kad žlica prati konfiguraciju terena .
A ovo je za ublažavanje udarca ... sasvim suprotno ..kompenzaciju porasta tlaka udarom u rupu lošeg poljskog puta

Eto,kratko i jasno..:prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Buduči da sam je imao..........:D

Jedno je plivajuči položaj kod konbinirki,,,za vožnju,,koji s kod svakog modela zove drukčije,,a jedno za ravnanje ili pračenje terena kod planiranja s prednjom korpom....tako da se ovdje ne priča o istom,,,jer na traktoru toga nema

Kod moje je bilo,,,za vožnju,,(pritiskom na dugme),,,i kod prelaska preko rupe,,,ili slično,,,je jednostavno prednja ruka amortizirala...s time da si ima mogučnost,,,iskopčat punpu,,,da ne nabija pritisak,,na večim obrtajima motora,,(najviše kod vožnje).
Kod uključivanja drugog dugmeta,,i guranjem poluge premna napred,,(za spuštanje prednje grane),,,imala je još jedan položaj,nači kad biš je gurnuo do kraja (malo jače(preskočila je zub i tamo ostala),,sama se livelirala,,,i onda je radilo funkciju pračenja terena..

Čak je imala i opciju da možeš preko kočnice palit prednju vuču tako kad si krca s prednjom korpom materijal,,,kod ulaska u kup,,,stisneš malo pedalu,,i pali se 4x4,,,kad biš iša u nazad i i okrenuja prema kamionu,,ili bilo čem pustiš edalu,,i automatski se gasi(šparaš dobro prednje gume(dokazano)pogotovo na asfaltu...

Da ne pričam o plajenju i gašenju punpe,,na komandi od grane,,koja je bila dobra kad si krca s vilicama,,ili mora nešto precizno,,,pobrat,,di si ima mogučnost usporit zadnju ili prednju granu,,i radit u sporom ritmu,,,ali jako preciznom(ovaj šta je kupija,,,ni pola ne koristi)


Da skratim full oprema,,u cestama u puli,,je bila samo jedna s tom opremom,,,mada su ih imali oko 6kom..nešto novije nešto starije..
Tako da meni se čini da je kolega strojnikpitao u vezi vožnje,,,i na to sam mu odgovorio......a ja sam je ima dosta,,i jako puno sam ih proba,,i nemajusve opciju plivanja korpe,,u vožnji,,,niti za po terenu..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
BAGER ti si imao Fermeca jel on predhodnik JCBa ili Terexa i zašto si ga prodao, nije bilo posla ili
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Imaju i traktorski utovarivači plivajući položaj za pratit teren.

To zavisi od tipa joysticka.
 
B

BAGERISTA

Guest
BAGER ti si imao Fermeca jel on predhodnik JCBa ili Terexa i zašto si ga prodao, nije bilo posla ili

Imao sam FERMEC-a,,,ona je zadnja poslje TEREXA,,,,JCB,,,nema veze s njom,,...
Išli su,MF,FERMEC,TEREX..

Očuvana sa svom opremom,,,i to jedino čekić je poša odvojeno.....

Proda sam ga jer se tad moglo prodat za dobre pare,,,stroj,mada je još toga bilo u điru,,,(nije kredit,,,več zdravlje),a posla ima,,,,i sad ga je,,,,,ali naplate nema.....:mad::mad:ja nisam htio radit đabe,,,,,nema naplate nema posla i gotovo......(i meni danas,,,,reka platiš ulje nosiš,,,,ne platiš,,,nema ulja,,,):(
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
prednj utovarivac u sluzbi cescenja snijega i cuvanja ledja, iz iskustv mogu reci da na minus 18(toliko je bilo jutros) SOF DRIVE ne funkcjonira , tek nakon 2-3sata rada primijetio sam da je proradio
 

Prilozi

  • Slika0294.jpg
    Slika0294.jpg
    20.1 KB · Pregleda: 229
  • Slika0295.jpg
    Slika0295.jpg
    21 KB · Pregleda: 215
  • Slika0296.jpg
    Slika0296.jpg
    24.2 KB · Pregleda: 195
  • Slika0297.jpg
    Slika0297.jpg
    16.3 KB · Pregleda: 209
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Moguče da je ulje previše gusto pa "soft drive" ne radi,ili je smrznuo koji drugi element pa kad se ulje zgrije proradi...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo kupio ja utovarivač pred 2-3 tjedna, jao kakva je farba bilaa , sad je onak kak treba biti, kupio i razvodnik, nešto namontirao , stavio pojačanja, drugi tjedan bi morao biti gotov u cijelosti , jedino korpu još napravit onda mi preostaje..

DSC00545.jpg

DSC00544.jpg

DSC00541.jpg

DSC00540.jpg

DSC00539.jpg

DSC00536.jpg

DSC00535.jpg

DSC00534.jpg

DSC00531.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Sretno krcanje,,,tovarenje i sve ča se more delat,,,neka te služi bez greške,,...................:partyman::partyman:

Naš šta ču ti reč...............:shock::shock:,,svaka čast,,,e to se zove delo,,,,nači lipo uza si utovarivač,,dopelja ga doma,,,,rasturija sve počistija pofarba,,,i sad kad složiš gore,,,milina,,,a ne daj evo očemo kasnije pa ostane,,,..:p:p:p
Zato ti kapu skidam,,,jer ovako jednom složen,,,i neka radi bez greške......

Jedino,,,nešto ču reč,(pitat),,,,dali je bilo možda razvodnika s jednom ručkom,,,a da ima mogučnost otvori-zatvori,,,,,spusti-pdigni,,,,lakše bi ti bilo kod tovarenja,,i bilo kojeg posla..mada i ovaj če delat,,bez greške..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sve pohvale, posao odradjen za 10 :supz:
A @Bager, razvodnik sa jednom rucicom, a 4 komande je vjerovatno znatno skuplji :scratch
I ja sebi moram pribaviti jedan takav razvodnik da namontiram na Europarda sa desne strane da mi bude lakse raditi sa viljuskarom
 

Najnoviji postovi

Na vrh