• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za utovar stajskog gnoja ispod moraju isto bili vile,nije baš dobra puna korpa,moguče je tovarit i s punom korpom ali je otežano malo..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ove od strojometala su stvarno dobre ali sto kaze marko s njima je teze tovariti,meni se svidja kombinacija plitka korpa sa klinovima + krokodil,no mozda na moje postojece napravim samo krokodil pa ce sluzit opet dok ne dodju bolji dani.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
cemu sluzi onaj ventil na prvoj slici, i sta si dobio postavljanjem ove poluge za otvaranje korpe u odnosu da si direkt cilindar zakacio na korpi (vjerovatno za sa manjim hodom cilindra nesto veci hod korpe).
Uh kakva sam razvodnik imao za tebe, sve komande na jednoj rucici, pogledaj u ovoj temi postovi prije (br. 1011).
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Dobra zavrsna obrada sve pofarbano,nova crijeva,razvodnik na dohvat ruke,.,.sve,samo da sam ga ja radio napravio bi kacanje blize kabini tj sredini traktora jer ovako ces previse da teretis prednji trap
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pa ventil mu sluzi kad recimo digne neki teret i ako hoce da ga nosi dalje ili cak da ugasi traktor, onda zatvori ventil da ne trpi razvodnik,.jer i kod mene ima taj ventil i ja ga koristim za ovo navedeno
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nema sanse da zato sluzi, jer je ili na tlacnom ili povratnom vodu, a tu protok uvijek mora biti, inace havarija, prije da je za stavljanje u funkciju traktorskog razvodnika posto obadva rade na istu pumpu.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Moguce jer nisam obraco paznju,kod mene je taj ventil na crijevu sto daje dotok ulja na glavne cilindre pa sam onda mahinalno predpostavio da je i ovde tako
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
crijevo što dolazi na ventil spojeno je T koljenom na crijevo sto služi za kipanje prikolice i drugih priključaka, pa kad zatvorim ventil radi mi kao i što je radilo prije spajanja utovarivača . da bi išao bliže sredine traktora trebale bi biti gornje ruke duže a ja sam radio po tvorničkom pa nisam htio vršiti korekcije, a što se tiče trećeg celindra tu dolazi još jedan dio koji je u trokut pa se kači na dva mjesta na korpi pa je čvršće i nema motanja
 
Posljednje uređivanje:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Dobro izgleda mada mi se ćini da je nosač na traktoru nekako slab u odnosu na ruke.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
crijevo što dolazi na ventil spojeno je T koljenom na crijevo sto služi za kipanje prikolice i drugih priključaka, pa kad zatvorim ventil radi mi kao i što je radilo prije spajanja utovarivača . da bi išao bliže sredine traktora trebale bi biti gornje ruke duže a ja sam radio po tvorničkom pa nisam htio vršiti korekcije

Nije mi jasno, to je tlacni vod, kad okrenes ventil ulje ide prema razvodniku za kipanje, jer mu blokiras prolaz prema ovom razvodniku utovarivaca i to je ok, ali kad je ventil u drugom polozaju onda ulje ide i prema obadva razvodnika ovisno gdje je manji otpor, ]tako da nijedna komada nebiu radila ili ako das obje da radi ona gdje je manji tlak. Jeddina varijanta kako bi to moglo raditi je dada zatvras protok prema razvodnikuutovaraivaca, a ovamo slobodan i udrugoj varijanit otvoris prema razvodniku a ovamo bi razvodnik kipe bio u radnom polozaju a neprovratni ventil brze spojke ce zatvoriti krug kretanja ulja tako ces imati tlak na razvodniku utovarac. Dakle komanda kipe u radnom polzaju.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
tako je utičnica kipe bore biti slobodna da bi spojka služila kao ventil da neda ulju van a kad uštekam onda zatvorim ventil na utovarivaču
 
B

BAGERISTA

Guest
Banijac 82

Ti nije malo daleko taj razvodnik,,,,,za rad s utovarivačem,,,odnosno,,,,moraš se svaki put nagnut prema naprijed,,kad očeš da uhvatiš jednu od poluga...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
samo malo, da ja više nazad onda bi zatvorio vrata a i ovako je malo teško ući u kabinu ko ima koju kilu više.
 
B

BAGERISTA

Guest
samo malo, da ja više nazad onda bi zatvorio vrata a i ovako je malo teško ući u kabinu ko ima koju kilu više.

To mi je jasno,,jer mi rođak ima torpeda,,,,pa sam vidija i sam kako je ulazit..unutra.:(
da je iša sa strane negdje na blatobran,,,ili slično tome,,:?:Isto bi smeta,,,,malo je teško ocijenit mijesto,,,kad ne radim s njim,,,,,,,,,,i sam sam na fiatu premiješta više nazad,,,,,,a najdraže bi mi bilo da je moga poj na blatobran malo ispod ljeve ruke,,,mada je neizvedivo,,,jer je problem sa sajlama..preko kojih su komande,..

Jesi ga završija do kraja,,ili fali još korpa............
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Korpa je i u izradi sa korpom troškovi će biti oko 6500 kuna sa PDV ali u toj cijeni nije razvodnik i dva cilindra to sam imao i naravno moj rad. Crijeva su me došla malo veće novce ima 20 metara crijeva + čahure redukcije.mislim da to nije puno jer novi je prije dvije godine bio 14 000 kuna bez pdv u sloveniji i razvodnik nije u cijeni i bez pritiska prema dolje.sad je možda i malo skuplji.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nebi bil prvi koji je to tak napravil.
Ne vidim problema u tome, osim u malo većem grijanju ulja. Ak ti je utovarivač stvar za povremeni posel, onda je to nebitno.

Danas spojio razvodnik, napojio ga preko jedne komande od traktorskog razvodnika koji je vec na njemu,a povrat nazadu u traktorski razvodnik. Pojavio se jedan problem, posto su za dizanje utovarivac jednosmjerni cilindri, utovarivac se dakle spusta svojom tezinom natrag, dolje, posto kroz razvodnik struji ulje preko komande, a povrat je znaci pod odredjenim tlakom (protok ulja preko traktorskog razvodnika) ne dozvolajva mi da se utovarivac spusti, tek na ler gasu kad pump salje manje ulja spusta cm po cm, jedino rjesenje mi je sad da povrat sa ovog razvodnika utovarivaca spojim direkt u rezervoar, da izbjegnem tlak na povaratu i time omogucim da ulje iz cilindara se vrati kroz razvodnik isto tako u rezervoar, da napomenem razvodnik ima dvije komnade, jedna je jednosmjerna a druga dvosmjeran, od vilicara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh