• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobar posao urađen:)

Fali ti još jedan hidraulični utikač s desne strane na postolju utovarivača..

I nekak mi preslabo izgleda kaj je utovarivač povezan samo dolje sa 4šrafa??,nebi možda bilo bolje da se poveže i na prednji kraj traktora malo?

Ovaj flah kaj ide od postolje do ispod kabine nema baš neku funckiju,malo kvari izgled..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
hvala dečki na pohvalama...8)

a razvodnik da ima onaj joystick je znatno skuplji, a bude i ovaj dobar...:rolleyess:

e Marko ne fali utikač , jer sa tih jednoradnih cilindara ide direktno u razvodnik jedno crijevo, jer cilindri budu gore kad se otkapči utovarivač...:rolleyess:

da majstore još se bude povezalo sa prednjim krajem...a čuj ima i flah neku funkciju.. :weedman:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Razvodnik je namijenjen za predji utovarivac na traktoru, platio sam ga 20 EURA, namontirao, super radi jedna komanda je dvosmjerna a druga jednosmjerna , bas kako mi i treba zbog jednoradnih cilinadra koji dizu i spustaju utovarivac.

Uploaded with ImageShack.us



]
 
Posljednje uređivanje:

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
MATIJA CASE očeš radit onaj trokut što drži utovarivač kada je otkopčan.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
DSC00598.jpg

DSC00597-1.jpg

DSC00595-1.jpg

DSC00593-1.jpg

DSC00592-2.jpg

DSC00591-1.jpg

DSC00590-2.jpg

tu ide povrat ulja u getribu iz razvodnika...

DSC00585-1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fino, jako fino :)

Kakvi su ti ovo bijeli podmeti na spojevima nosača??? Jel to zbog kabine, smetala je malo za nosače?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da zbog kabine su ti podmeti..smetalo je malo da....al se riješilo pa je sad dobro...:p
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sve je dorađeno dobro, ali me zanima kolko ti diže u visinu. nekako mi to sve jako nisko dođe.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
a čuj budem vidio kak visoko bude dizal...a nadam se da bude dosta visoko...kad je i na prijašnjem traktoru dizal dost visoko...dok ga osposobim do kraja onda ide proba...:D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
upravo to budeš vidio. ja sam na svog mf-a krenuo stavljat utovarivać i kad sam završio nosaće vidio da to sve nisko došlo, pa sam zakapćio i dignuo u zrak, a ono digne 2.50m a to mi je nedovoljno za slaganje bala, pa sam ga skinuo i prodao čovjekukaj je stavljao na 539.
ja sam još moral ravnat stupove radi kabine a inaće su bili nagnuti unazad, i automatski mi je došo niže. a ako sam na utovarivaću navarioušice bliže traktoru sve s epigalo i lomit htjelo pod korpom silaže, a gdi da još balu stavim.
trebao bih sve prerađivat pa je otišo. sad ću složit konzole i koristit utovarivać od 3080 tak da neću imat problema nikakvih :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
aha , moj bi onda moral malo više dič jer je visokški sam traktor na prvom kraju...meni je dosta 2.60 da digne kad mi je prikolica 2.40 ...više netreba...:x

a ako nebude digao toliko imam još jednu rupu pa stavim na tu te bi moral dignut više...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Potrudili ste se, no imam nekoliko primjedbi:
- Utovarivač je prenisko. Neznam za kaj ga budete rabili, no mala mu bude visina dizanja i sila trganja. Bolcni su trebali biti negdje u visini donjeg ruba stakla.
- Onaj razupor prema prednjoj koljevki je trebal biti šarafljen negdje naprijed kod onog odbojnika - prednje kuke, ili je trebala biti šina uzduž od zvona do koljevke. Ovak bude klimal ove šarafe na motoru.
- Ne vidim razupore do zadnjih truba. Postoje li?
- Hidrauličke spojke su trebale biti horizontalno, radi vode i smeća koje budeb curilo u njih.
- Povrat ulja iz razvodnika trebal bi biti na dnu getribe, u ulje. Ovak se jako pjeni ulje i kavitacija uništava pumpu hidraulike.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Potrudili ste se, no imam nekoliko primjedbi:
- Utovarivač je prenisko. Neznam za kaj ga budete rabili, no mala mu bude visina dizanja i sila trganja. Bolcni su trebali biti negdje u visini donjeg ruba stakla.
- Onaj razupor prema prednjoj koljevki je trebal biti šarafljen negdje naprijed kod onog odbojnika - prednje kuke, ili je trebala biti šina uzduž od zvona do koljevke. Ovak bude klimal ove šarafe na motoru.
- Ne vidim razupore do zadnjih truba. Postoje li?
- Hidrauličke spojke su trebale biti horizontalno, radi vode i smeća koje budeb curilo u njih.
- Povrat ulja iz razvodnika trebal bi biti na dnu getribe, u ulje. Ovak se jako pjeni ulje i kavitacija uništava pumpu hidraulike.

možda je malo prenisko al bude dobro...za šta nam bude treba dobro je...on nebude trgal ništa..i nebude nosio korpu u koju ide 500 i više kg, nego korpa bude nekih 300 kg ...
upora gdje je šerafljen je predviđena da bude tu..jer na svim se skorom tu šerafi ..i na dino-vem je tak zašerafljeno..
do zadnjih truba nema upora jer nisu potrebne šta bude on radil...
na hidraulične spojke kad budu odspojene idu čepovi da ništa ne curi u njih...
e sad povrat svi su mi majstori rekli da je tu dobor , da su tak ugrađivali i da ugrađuju tako , jer na getribi nema mijesta gdje stavit povrat...e sad ja to neznam najbolje jer nisam maher...budu slike kad ga pustimo u rad kako diže visoko i kak se ponaša traktor a i utovarivač...;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ček, jel ja to nevidim dobro ili si stavio čep na razvodnik na onu ručku gdje su ti kvačeni jednoradni cilindri?

To ti tako nemože ako je komanda dvoradna.
Kad spuštaš utovarivač onda ti nabija sve na taj čep, kroz njega nemože pa ide preko prekotlačnog ventila, vjervatno čuješ da i motor mjenja zvuk ako je gas mal, a i pumpa zuji, crijevo se napinje..

I poslušaj ZJ-a što se tiče povrata u ulje. Jednom sam imao problem s tim, puknuti pogodio iz prve o čemu se radilo.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ček, jel ja to nevidim dobro ili si stavio čep na razvodnik na onu ručku gdje su ti kvačeni jednoradni cilindri?

To ti tako nemože ako je komanda dvoradna.
Kad spuštaš utovarivač onda ti nabija sve na taj čep, kroz njega nemože pa ide preko prekotlačnog ventila, vjervatno čuješ da i motor mjenja zvuk ako je gas mal, a i pumpa zuji, crijevo se napinje..
...
Tak je. Ne vidim da ovaj razvodnik ima šaraf za prebacivanje na 1R izlaz. To treba spojiti T komadom također na povrat.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Potrudili ste s
- Ne vidim razupore do zadnjih truba. Postoje li?
Dali negdje postoji neki izračun koliku silu uopče trpe te upore do zadnjih truba??
Dali su one stvarno potrebne ili samo stavljene radi reda??

Nešto sam razmišljao oko toga,i čini mi se da je to sve više kao marketinški trik,jer ne postoji neki posebni "povez" neko svaki proizvođač radi drukčije,sad je pitanje koliko je on uopče koristan?
 

Najnoviji postovi

Na vrh