• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
dsc03064ft.jpg


dsc03065c.jpg


dsc03066w.jpg


dsc03067t.jpg


dsc03068t.jpg


dsc03069s.jpg


dsc03070d.jpg
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Opa miško to se traži ,ako se ne varam ovo je torpedo 45 kao i moj. dali je to kopija ili iz glave utovarivać?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pohvale za varove:supz:

Samo nekak mi se preslabo ćini nosač na traktoru,samo je na jedom mjestu pričvršen,neče bit tamo negdje oko kabine još zašrafan?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
odlično izgleda ovo je slično slovenskom KMG ja sam pravio isto pa znam samo će biti malo dodataka traktor je slab da je malo veći bilo bi dobro
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,,,,,,,,,,ovo je stvarno lipo odrađeno.............:prayer::prayer:,
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Izrada i kreativni dio na nivou,odlicno samo sta ce se desiti,slucaj kao kod mene i ja sam pravio kasiku(korpu) za moj utovarivac koja je identicnog oblika i desice se slucaj da kad hoces da zatvoris kasiku odma na zemlji nece moci jer je kopcanje lose podeseno nece cilindri moci da je dovoljneo zatvore
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
napravio jučer korpu...i danas isprobano i super je...sutra ju pošpricam i to je to...
:)
DSC00641-1.jpg

DSC00644-1.jpg

DSC00643.jpg

DSC00642-1.jpg
DSC00640-1.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Korpa dobra,ali ovo pojačanje u sredini mi se nikako ne dopada..

Na tu širinu korpe je moralo ič samo malo pojačanje po sredini korpe,jako plitko a ne tako van izbočeno,to če ti jako smetat kad češ gurat zemlju jer če stvarat dodatni otpor..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Kopčanje ti ne valja, brzo ćeš polomiti kuke, u to možeš biti 100% siguran. Ako ništa drugo, pojačaj trokutima s gornje strane
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nesumnjivo su utovarivači dobra stvar...no tak raz..klimaju prednji kraj da je to čudo.
Gledah jednog Agroplusa sa 4500h: spucane prednje felge, lufta na svim sponama, pitanje u kakvom su stanju lageri na kotačima i oni na kojima se zakreću...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nesumnjivo su utovarivači dobra stvar...no tak raz..klimaju prednji kraj da je to čudo.
Gledah jednog Agroplusa sa 4500h: spucane prednje felge, lufta na svim sponama, pitanje u kakvom su stanju lageri na kotačima i oni na kojima se zakreću...

Istina,ali to su jednostavno stvari koje treba bit svaki svjestan kad stavlja utovarivač..Za felge je večinom kriv nemar,ako se odpuste šrafi pa se ne stegne i onda spuca,mada najbolje rješenje bi bile pune felge..

A spoone i lageri svakak odu,negdje prije negdje poslije..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zavisi o kojem traktoru se radi, kako su jedno prema drugome dimenzionirani, i imaju li ljudi naviku da skidaju utovarivac kad im ne treba, npr kad oru, a ne da skacu po njivi sa njim.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Istina,ali to su jednostavno stvari koje treba bit svaki svjestan kad stavlja utovarivač..Za felge je večinom kriv nemar,ako se odpuste šrafi pa se ne stegne i onda spuca,mada najbolje rješenje bi bile pune felge..

A spone i lageri svakak odu,negdje prije negdje poslije..
Marko, ovaj traktor koji sam videl je u osnovi isti ko tvoj. Još nisam videl niti jednoga s utovarivačem, a da mi nisu bila tumplana srca (tam gdje su šarafi), jer jednostavno je raspored šarafa krivi za takvu namjenu. Bolje je na onim mostovima kojima je reduktor izvana (Tip Carraro) i imaju veliku rupu.
Naročito pazi da nemaš raširen prednji kraj, kaj se obično čini radi povećanja anšlaga.

PS, istina, PU bi trebalo skidati čim netreba. Ali to nitko ne dela...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Korpa dobra,ali ovo pojačanje u sredini mi se nikako ne dopada..

Na tu širinu korpe je moralo ič samo malo pojačanje po sredini korpe,jako plitko a ne tako van izbočeno,to če ti jako smetat kad češ gurat zemlju jer če stvarat dodatni otpor..

neče nikaj smetat več isprobano...ne brini...bolje da je složeno kak spada a ne da si mislim da budem zavinul spodnji dio korpe....;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
daaa...kad budeš radio korpu veču? ..danas sam uspio nekak nač vremena i pošpricao sam ovu svoju...8)
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično ispalo,,,,,i dosta je velika,,,,,,,sam češ ocijenit,,kad bude puna...kako se ponaša,,,..
Jedino,,,,si treba još jedan nož montirat ispod,,na početak korpe,,,da on stružew,,,po podu,,mada se da to odradit i sad,,,i bolje ti je,,jer nečeš derat korpu,,,na prednjom špicu......

Ostalo za sve pohvale...:prayer::prayer::prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh