• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
korpa kad je puna ima 300 kg

super zadovoljan radom utovarivača...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OnPsBtV8vN8&feature=youtu.be[/YT]
mogu prikolicu napunit bez problema
DSC00688.jpg

DSC00686.jpg

DSC00682.jpg


kad je otkopčan, ove letve su privremeno riješenje budem složio željezne ...

DSC00689.jpg

DSC00690.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
lijepo si to smislio, jedino si malo fulao zavranje korpe. tj dok spustiš na pod pa imaš samo kratki hod skroz zavrone korpe.
tak je i meni na mf-u. i dok zagrabim nemogu ju bolje zatvoriti pa dok tovarim zemlju zna po pol korpe iskipat.
ti imaš dosta kratke cilindre, pa možda je to razlog, pa ti nebi dovoljno otavarlo.
ja sam svoju slagao brzinski pošto nam je trebala drugi dan, a bila je prije ne nekom icb-u pa je trebalo dosta tog primjeravat, pa smo to mi na brzak pošvasovali.
idući tjedan ćemo krenut u prepravljanje korpe na brzo kopćanje i pravilne nagibe kak moraju biti, jer imam problema i kod kipanja, tj otvori mi ju previše jer nisam na dobrom mjestu osmislio kopćanje, a i dosta je nespretno na klinove to kopćanje barem kod mene gdi korpa ima 150kg:toimonster::oops:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dobro je to za mene kak je...mogu punu kukuruza natovarit što je i bitno..a zemlju baš i neču previše tovarit... evo slika kak to na traktoru izgleda...



DSC00694.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sviđa mi se,samo malo prakse,i ici ce to puno brže ;) .

Moj prjedlog je da si napraviš još naprjed zaštitu... :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Sviđa mi se kako dela,,,,,,,,,,,a i ovo riješenje za cilindre je odlični ,,kad se otkopča.....:prayer::prayer:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Gdje i kako naci majstora koji radi , ili prepravlja nosace za prednje utovarivace? i da li se daju nosaci pripasat sa svakog traktora na svaki?
a vidim da dosta ljudi kaze da je bitno da masine traktora trebaju imat isti broj klipova! to je samo radi duljine nosaca, jel da? da li bi se dalo pripasat sa traktora koji ima 6 klipova na traktor koji ima 4 klipa? a traktori nisu ni istog proizvodjaca! a na mjestu nam se cinilo da nije nemoguće to pripasat, malo odrezat, malo nadovarit, izbusit, i to je to, al normalno, to treba kvalitetno napravit! da li bi prosjecan majstor za to uzeo brutalno mnogo para?
 
Posljednje uređivanje:

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Za takav posao trebaš dva puta razmisliti dali ti se isplati. Iz iskustva znam da utovarivač koji se ne montira na identičan traktor onome sa kojega je skinut, 99% da ne paše. Mi takvih poslova jako puno napravimo kroz godinu, ali uvijek moramo točno definirati sa kupcem što sve želi i moramo ga u potpunosti upoznati sa cijenom radova i što sa time dobiva. Za početak je bitno koliko traktor ima cilindara jer ti to u grubo određuje dužinu kolijevke traktora. Nakon toga razmak rupa, pa širina kolijevke u nekoliko točaka, pa visina od poda, pa dimenzija prednjih kotača, pa razmak između prednjih kotača i kabine, pa nagib mosta, pa zaokretanje kotača, pa blatobrani, pa smještaj spremnika goriva i zračne instalacije, auspuh, težište, hidraulički dio...
Navedeno se odnosi na ozbiljan pristup problemu, nakon čega možeš dobiti atest, ako je potrebno, i da imaš nosač sukladan sigurnosnim normama. Mnogi ljudi to improviziraju sami i kao takvo im funkcionira, ali ako to radi netko kome plaćaš onda je i najmanji novac prevelik ako nije dobro.
Treba imati na umu to da je utovarivač sa nosačima i radnim tijelom težak cca. 1000 kg ( naša druga linija ) plus masa koju podižeš.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma znam da mi to bas nije isplativo, al sam utovarivac je savrsen, kako i za naš traktor doma(ni prevelik ni premal, 4 dvoradna cilindra,ekstra lagano se skida), tako i za poslove za koje nam treba. Da, nepase, dosta treba preradjivati, ali nije to nista sto se nebi dalo napravit, barem tako mislim. a mislim da netreba nikakav atest,za to stvarno neznam! a to je jedini kojeg smo nasli a da ima one nosace prema zadnjim osovinama(jel istina da traktor moze puknit popola ako to nema?)treba ovako: one ploče koje idu na sredinu traktora izbusit, jer naravno nepasu rupe, ili cak staviti druge jer je kod mene na traktoru veći razmak izmedju tih rupa, pa na starim nema dovoljno mjesta, zatim produljit nosac za jedno 50 cm jer kod mene se nosac stavlja ispred prednje osovine, a na tom traktoru je iza te osovine. i onda prilagodit one nosace koje idu ispod kabine, do zadnjih osovina. okvirno govorimo o kojoj cifri?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
dobro je to za mene kak je...mogu punu kukuruza natovarit što je i bitno..a zemlju baš i neču previše tovarit...

Glavno da ti možeš pajceka objesit na utovarivač... dok su koline ;)

A ostalo je ionak šminka.... heheheheheehheh ;)
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Kad imas utovarivac na ne tak prevelikom traktoru, koliko su neophodni oni nosaci koji idu od sredine traktora prema zadnjim osovinama? ima li od vas neko ko to nema? i kak ide? cuo sam ak dizes malo tezi teret da traktor oce puknit popola kod mjenjaca! kupio sam utovarivac i sve mi u originalu odgovara, samo to treba preradjivati! a sa istog traktora!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Matija vrlo domišljato,samo zašto si neostaviš korpu prikopčanu na utovarivaču kad ga skidaš?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zbog odpajanja crijeva, kad ostane korpa gore crijeva su pod pritiskom i nemogu se odpojit

A jel si probal ugasit traktor i rasteretit razvodnik prije otkopčavanja crijeva i onda sve odspojit???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Čudno skidanje,al funkcionalno..:scratch

Zar utovarivač nema neki svoj sistem skidanja s traktora?

Za crijeva ti je ŠANANA rekao,kad postaviš utovarivač na mjesto,ugasi traktor,smrdaj ručice od utovarivača,ili ako imaš yoystick i crijeva bi morala bit odpuštena..
 
B

BAGERISTA

Guest
zbog odpajanja crijeva, kad ostane korpa gore crijeva su pod pritiskom i nemogu se odpojit

Svaka čast na utovarivaču............
mada kad god misliš otkopčat,,,samo ugasi i rastereti hidrauliku,,,nači promrdaš komande,,,i svaka cijev se rastereti,,,,,,,(tako sam del,ja na bageru,,,i na ovome,,,,isto ako ne rasteretim,,,imam problem,,kod skidanja,,,,,,,,,,jer bude pod pritiskom,,,,,,,,,,),,,a vijeruj mi da je bolja i za samu hidrauliku..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Svaka čast na utovarivaču............
mada kad god misliš otkopčat,,,samo ugasi i rastereti hidrauliku,,,nači promrdaš komande,,,i svaka cijev se rastereti,,,,,,,(tako sam del,ja na bageru,,,i na ovome,,,,isto ako ne rasteretim,,,imam problem,,kod skidanja,,,,,,,,,,jer bude pod pritiskom,,,,,,,,,,),,,a vijeruj mi da je bolja i za samu hidrauliku..
Fućkaš hidrauliku...važnije je da je bolje za tvoje zdravlje.
Ulje pod tlakom može lako prodrijeti kroz kožu i tkivo, a to je (osim mehaničkih ozljeda - "porezotina") smrtno opasno, radi sastava ulja.
Dakle, NIKAD raditi bez debelih kožnih rukavica, čak i kad nema tlaka.

A o opasnostima pri pucanju crijeva bolje je i ne govoriti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh