• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

B

BAGERISTA

Guest
Istina..........
Ali ode se govorilo o pritisku u cijevima,......a pored toga,,,kad pukne cijev,,,ne da je opasno,,,,nego,,,,stvarno pili sve šta nađe,,,,,,,,,,,,,,to sam nažalost proba s bagerom,,,,i vijeruj mi da ostavi ljepi trag..pogotovo od čekića,,,,koja nabija jakoooooo veliki pritisak...mislim da je fermec vrtila blizu 200bara,,,,ako se ne varam,,,,a možda i preko,,,imam negdje zapisano..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Razmel sam.
No govorim o tome da je teško otpojiti spojnicu pod tlakom. I tu je opasnost koje čovjek nije ni svjestan.
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa more doj da neko ostane i bez oka,,,,,,,,i to jako lako,,,,,,,,,,,zato kažem da je potrebno prvo raseretit crijeva,,,prije otkopčavanja......
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Fućkaš hidrauliku...važnije je da je bolje za tvoje zdravlje.
Ulje pod tlakom može lako prodrijeti kroz kožu i tkivo, a to je (osim mehaničkih ozljeda - "porezotina") smrtno opasno, radi sastava ulja.
Dakle, NIKAD raditi bez debelih kožnih rukavica, čak i kad nema tlaka.

A o opasnostima pri pucanju crijeva bolje je i ne govoriti.

Bio sam prisutan kad je puklo crijevo od kipe na kamionu tj. od prikolice koja je bila prikopčana za kamion. Na kamionu je bilo oko pola gasa kad je puklo crijevo prije nije moglo puknit jer je samo napinjalo da protera ulje no na kraju je puklo i samo je špricalo ulje kroz jednu rupu oko 1cm duguljastu. Bilo nas je oko 4 ljudi oko prikolice kad se to desili i nije bilo ništa strašno osim šta ih je malo pošpricalo ulje,ja sam se uspio maknit na vrijeme.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Čudno skidanje,al funkcionalno..:scratch

Zar utovarivač nema neki svoj sistem skidanja s traktora?

Za crijeva ti je ŠANANA rekao,kad postaviš utovarivač na mjesto,ugasi traktor,smrdaj ručice od utovarivača,ili ako imaš yoystick i crijeva bi morala bit odpuštena..

nema pa je ovo najbolje do sada kak sam ga sve skidao

napravim ja to prije i onda su crijeva odpustena, ali cilinderi od korpe moraju biti ovako kako su sada na slici da crijeva nebudu pod pritiskom a kada je korpa gore onda su negdje na pola pa je uvjek jedno crijevo po pritiskom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Bio sam prisutan kad je puklo crijevo od kipe na kamionu tj. od prikolice koja je bila prikopčana za kamion. Na kamionu je bilo oko pola gasa kad je puklo crijevo prije nije moglo puknit jer je samo napinjalo da protera ulje no na kraju je puklo i samo je špricalo ulje kroz jednu rupu oko 1cm duguljastu. Bilo nas je oko 4 ljudi oko prikolice kad se to desili i nije bilo ništa strašno osim šta ih je malo pošpricalo ulje,ja sam se uspio maknit na vrijeme.
Velika rupa, pa nije bil veliki tlak. No, imali ste više sreće nego pameti.
Vidjeh jedno upozorenje sa slikama kaj se moglo dogoditi. Vjeruj, znam kaj govorim.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Da li svi Stollovi utovarivaci imaju jednak razmak izmedju onih glavnih greda,mislim na onaj prostor gdje dodje hauba traktora kad se zakopci? jer kupio sam utovarivac, al jos nij namontiran, pa mi se cini da mi auspuh nebude stao, a na drugom takvom traktoru sam vidio isti utovarivac,i tamo je stao, naknap ali je stao pa si mislim mozd je siri utovarivac? kuzite sta pitam?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uzmi metar pa izmjeri razmak izeđu greda na utovarivaču i izmjeri širinu haube sa auspuhom pa vidi ako stane ili ne. Lako ti je za auspuh,lako njega negdje smotaš napraviš neka koljeda da ti nesmeta oko utovarivača. To ti je najmanji problem.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
cini mi se da mi fali neka 2-3cm!ma znam za rezanje al ovo koljeno kaj je sad na njemu je izljev i jednom kad to rezes, to vise nije to, uvijek ce il pusit na varu, il ce otpadat
 
B

BAGERISTA

Guest
Na varu neče puštat,,,,,ali pored more,,,,samo ako se dobro zavari,,,i kvalitetno,,,,,,nema zime..
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ono, kao kupio sam utovarivac sa istog traktora, isti konji, samo druga serija, isti br klipova, pasu rupe al je za 6 cm dulji, i sad ti rezi zeljezne ploce(lijevu i desnu) od tog prednjeg nosaca debele j...na 4 cm, siroke 16cm. jos auspuh,i onda jos one grede kaj idu na zadnje osovine! maltene isti traktori a moram preradjivat kao da sam kupio sa john deerea na malog ferkija
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema,,,,ruke na muke,,,i u delo,,,,,,,,,,,neče se samo napravit vijeruj mi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
ono, kao kupio sam utovarivac sa istog traktora, isti konji, samo druga serija, isti br klipova, pasu rupe al je za 6 cm dulji, i sad ti rezi zeljezne ploce(lijevu i desnu) od tog prednjeg nosaca debele j...na 4 cm, siroke 16cm. jos auspuh,i onda jos one grede kaj idu na zadnje osovine! maltene isti traktori a moram preradjivat kao da sam kupio sa john deerea na malog ferkija
Daj skiciraj kaj ti ne štima. Neke stvari se daju riješiti pločama i šarafima, bez rezanja...za ostalo tu je Mastercard (švas aparat):mrgreen:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
ono, kao kupio sam utovarivac sa istog traktora, isti konji, samo druga serija, isti br klipova, pasu rupe al je za 6 cm dulji, i sad ti rezi zeljezne ploce(lijevu i desnu) od tog prednjeg nosaca debele j...na 4 cm, siroke 16cm. jos auspuh,i onda jos one grede kaj idu na zadnje osovine! maltene isti traktori a moram preradjivat kao da sam kupio sa john deerea na malog ferkija

Dobro došao u klub:supz:! Ja sam cijeli prošli tjedan potrošio na to, misliš samo dvije-tri rupe ne pašu, a kad ono isto tako. Izrađeni kompletni novi prednji nosači, umetnuti podlošci na zvonu (uže za 45mm), skračivani nosači od kabine, preuređivane spone prema iza, grana auspuha, preuređivane cijevi od hidraulike i nosač filtera hidraulike i još štošta. Jedino što je pasalo to su rupe na zvonu. Isto tako maltene isti traktor po veličini, druga serija i malo noviji, motor 4 klipa iste duljine. Ali napravilo se, švasaparat, flexa, radijalna bušilica, glodalica, tokarski stroj... i udri... i eto ga sve savršeno paše i funkcionira:weedman::drinkers::drinkers:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
BAGERISTA:
Nece samo, vjeruj, stajo je tri tjedna netaknut, rekli smo gotovo! nema vise odgađanja

ZJ
Ma neznam ti ja to skicirat(a imam tehničku skolu). Hvala na ponudjenoj pomoći al cmo se valjd snac! ako bude problema javim ti se u inbox

DRASKO:
Eto, bas sve kaj si nabrojio imam i ja prepravljat! o kojem traktoru govoris?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Kupili sa Fiata 70-90, sad ga montiramo na fiata 70-66,oba su iz 88.god
???
I da ne pašu???
Ja sam bil uvjeren da su to identični traktori (samo 90-tka bi trebala imati mjenjače sa strane). Motori su isti, a da je getriba (izvana) toliko različita?

Stvarno peh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh