• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Ma ne pasu! slicni su , da, 90-tka ima mjenjace sa strane, motori jesu isti, samo očito je da je 90-tka i dulja, a sam nosac je malo iskrivljen da pase uz 90-tku, e al to kak je bio iskrivljen nepase za mog, pa je tu bilo dosta prerade,cak i zagrijavanje i to. onda oni nosaci prema zadnjim osovinama su i dulji naravno, i jos kod mene ima pun klinac nekih lajtunga, pa smo ih morali preraditi da dodju niže, ispod tih lajtunga! a bez njih se bojim stavljat da mi se fićo neprepolovi! a 90-tka ima auspuh onak iz haube, a ja sa strane, pa smo i njeg morali maknit!
sve ostalo pase!!! hahha! a sta je opće ostalo!?
 
B

BAGERISTA

Guest
Koliko dođe,,,,,,,,,ovaj,,,prednji utovarivač,,??,,,,,,,,,,,i dali se izrada poboljšala,,,,,,od onih prvih koji su bili,,,,,jako loše odrađeni,,,,,,,,mada sam i sam vidio šta je od utovarivača došlo nakon godine dana.,,,,,..kod prijatelja,,,,,,,,,,neču ga imenovat,,,,ali jakooooooo nezadovoljan.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Napredak se vidi s obzirom na moj utovarivač:partyman:

Od svega mi je najbolje rješen povez za zadnji kraj koji je sada pričvršen sa 3šrafa na prednjem kraju..
 
B

BAGERISTA

Guest
Šta je povezan,,,,sa zadnjim diferencijalom,,,,to je sigurno bolje,,,,,nego prije,,,........
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Koliko dođe,,,,,,,,,ovaj,,,prednji utovarivač,,??,,,,,,,,,,,i dali se izrada poboljšala,,,,,,od onih prvih koji su bili,,,,,jako loše odrađeni,,,,,,,,mada sam i sam vidio šta je od utovarivača došlo nakon godine dana.,,,,,..kod prijatelja,,,,,,,,,,neču ga imenovat,,,,ali jakooooooo nezadovoljan.

Što se tiče cijene, sve Vam mogu poslati privatno.
Po pitanju kvalitete se je uvijek puno radilo, a zadnjih nekoliko godina se još više napora ulaže u nju i u zadovoljstvo kupca. Nedostatak se uvijek i svakome može pronaći, ali zajedničkim naporom se on mora otkloniti i otklonit će se. Svaka kritika našem stroju je nama samo poriv da budemo još kvalitetniji, samo je šteta što ta kritika puno puta ne dolazi od kupca već od nekoga sa strane. A i tu je puno puta pitanje održavanja stroja, gdje kada dođemo na servis vidimo da su svornjaci hrđavi, a mazalice zaštopane, gdje utovarivač nikada nije bio opran nakon utovara stajnjaka, gdje vijci nikada nisu bili dotegnuti... Mogu Vam reći da su naši prvi utovarivači. stari cca. 15 god. još uvijek u radu, a da njihovi vlasnici kada opet kupuju utovarivač većinom opet kupuju naš.
Naš je cilj da svaki naš stroj mora biti u radu, jer jedino na taj način vrijedi kupcu a nama pravi dragocijenu reklamu, isto tako želja nam je da bivši, sadašnji i budući kupac na svakom našem idućem proizvodu vidi napredak, a većina naših proizvoda se prodaje isključivo po preporuci, što nam čini posebno zadovoljstvo.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Napredak se vidi s obzirom na moj utovarivač:partyman:

Od svega mi je najbolje rješen povez za zadnji kraj koji je sada pričvršen sa 3šrafa na prednjem kraju..

Markec, drago mi je da ti se sviđa, a povez je tak riješen zbog toga jer taj traktor nema baš mogučnosti vezanja ispod kabine kak npr. Vaš, te je nosač fiksan od prednjeg do zadnjeg kraja.
 
B

BAGERISTA

Guest
Što se tiče cijene, sve Vam mogu poslati privatno.
Po pitanju kvalitete se je uvijek puno radilo, a zadnjih nekoliko godina se još više napora ulaže u nju i u zadovoljstvo kupca. Nedostatak se uvijek i svakome može pronaći, ali zajedničkim naporom se on mora otkloniti i otklonit će se. Svaka kritika našem stroju je nama samo poriv da budemo još kvalitetniji, samo je šteta što ta kritika puno puta ne dolazi od kupca već od nekoga sa strane. A i tu je puno puta pitanje održavanja stroja, gdje kada dođemo na servis vidimo da su svornjaci hrđavi, a mazalice zaštopane, gdje utovarivač nikada nije bio opran nakon utovara stajnjaka, gdje vijci nikada nisu bili dotegnuti... Mogu Vam reći da su naši prvi utovarivači. stari cca. 15 god. još uvijek u radu, a da njihovi vlasnici kada opet kupuju utovarivač većinom opet kupuju naš.
Naš je cilj da svaki naš stroj mora biti u radu, jer jedino na taj način vrijedi kupcu a nama pravi dragocijenu reklamu, isto tako želja nam je da bivši, sadašnji i budući kupac na svakom našem idućem proizvodu vidi napredak, a većina naših proizvoda se prodaje isključivo po preporuci, što nam čini posebno zadovoljstvo.



Kod ovog čovijeka je pranje bilo redvno,,,jer se dobro poznamo,,,,,,,a sad u detalje neču,,,jer mi nije da guram nos,,,nego sam pita da vidim dali su se neke stvari pomijenile,,,mada se napredak vidi,,,,,,ali eto,,jedno je na slikama,,,a jedno u stvarnosti,,...,..
Nekažem da ne valja niš,,,,,ali eto neznam šta je s rukama,,,dali su pojačavane,,,i dali su riješene uši kod kopčanja,,,,,,,koje su po meni bile dosta slabe,,,,,,,možda griješim,,,,,,,,,,,,,,,,,a sa svim podmazivanjem,,,,potrošilo se ono ča se nebi trebalo po meni potrošit...mada ne spavam s njim:mrgreen:da moren za svaku riječ garantirat,,,,ali vidim masno je ,,,,,,,,,a lufta da se smrzneš..
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Inače su strojevi te vrste poprilično podložni habanju i lokerima, što vjerujem jako dobro znaš, sudeći po nicku. Ja sam u prijašnjem postu pokušao prikazati sliku razvoja kroz prošlo i buduće vrijeme. U svakome slučaju te pozivam kod nas ili da nas posjetiš na sajmu, pa da malo vidiš utovarivače novije dobi, posebno ove najnovije linije, pa da stekneš potpunu sliku napredka, a usput i lako popijemo koji gemišt. :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Inače su strojevi te vrste poprilično podložni habanju i lokerima, što vjerujem jako dobro znaš, sudeći po nicku. Ja sam u prijašnjem postu pokušao prikazati sliku razvoja kroz prošlo i buduće vrijeme. U svakome slučaju te pozivam kod nas ili da nas posjetiš na sajmu, pa da malo vidiš utovarivače novije dobi, posebno ove najnovije linije, pa da stekneš potpunu sliku napredka, a usput i lako popijemo koji gemišt. :)

Svakako hvala na pozivu,,,i naravno da bin stija vidit i s vaše strane,,,a ne sumnjam u napredak,,,,kako ste pisali,,,i na slici ča se vidi napretka ima,,,,,,,,,,,,ali slika je jedno,,,,,,,,a uživo drugo,,,pa stoga se nadam da čemo se negdje srest,,,i stisnut ruku,,,,,,,,,ako i ne ugovaramo robu,,,,,,,,popit moremo,,,i na moj račun...:drinkers::drinkers:
Ali svakako bin volija vidit,,,i ocijenit sam,,,jer ovdje je jako malo utovarivača,,,,,,šta ja znam,,,a opet ljepo je čut i vidit da je kvaliteta išla gore,,,,,,,,pa tako i sam vidit nedostatke koji su otklonjeni,,,po vašem pisanju..
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Evo jos koja slikica od susjedova utovarivača koji je zavrsen u potpunosti i sad slijedi lakiranje... :)

dsc03160a.jpg


dsc03161f.jpg


dsc03162ny.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Uredan torpedo.........:prayer:
Jel palo bojanje,,,,:shock::shock:,,,a ibačva vidim iza ,,,je napunjena vodom ili je izbetonirana.....
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
a bilo bi dobro kada bi se prepravio prihvat na korpi da se korpa moze vise zatvoriti..siguran sam da se otvara i vise nego dovoljno
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovo se zove,,,,,,,,,,,,,,,pedantnost,,,,,ali u svemu,,.
Sviđa mi se delo,,kako je načinjeno,,,od početka do kraja,,,,jer je sve složeno,,,,uredno,,od držača cijevi,,,,,,do križeva za grananje cijevi i podmazivanja na svim mijestima i svega,,,ostalog,,,,....:supz::supz::supz:još jedno svaka čast...


A boja,,,,,,,,,,,,,,,izglega odlično.....malo svijetlija plava,,,,,,,,,,,ali nema veze bolje nego da rđavi.......
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Svaka mu čast na tolikom trudu,dali je to on napravio kao industrijski utovarivač da mu je stalno korpa u ravnini kad podiže i spušta ili ju mora ravnat na komandama
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ravna se sama..vidis da ima paralelogram spojen na cilindre od korpe

Vidim da ima ali mi je bilu sumnjivo jer je to ručni rad pa neznam dali to je napravio radi fore ili to stvarno radi. Jer cilindar na osnovu toga mora propuštat ulje natrag u traktor ili ulje mora iči u cilindar,ovisno dali se diže ili spušta utovarivač. I dali to mogu biti obični cilindri ili neki posebni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim da ima ali mi je bilu sumnjivo jer je to ručni rad pa neznam dali to je napravio radi fore ili to stvarno radi. Jer cilindar na osnovu toga mora propuštat ulje natrag u traktor ili ulje mora iči u cilindar,ovisno dali se diže ili spušta utovarivač. I dali to mogu biti obični cilindri ili neki posebni.

Dino varaš se i to jako, pogledaj pozorno cjeli paralelogram od početka do spoja cilindra na korpu, kad po pogledaš budeš uvidio da se cilindri na paralelogramu ne uvlače ništa unutra ili da izlaze van prilikom dizanja! Zašto? Zato jer su oni spojeni u svojoj cijelosti na paralelogram koji je pomičan dio i on kopira visinu utovarivača, što hoću reči time, oču reču da se gornji cilindri u cijelosti pomiču, odnosno pomiče ih paralelogram...ima i stručnih osoba koje to budu bolje objasnile. ;)

Malo si me iznenadio s ovime da bi si to čovjek napravio radi fore....hehe
Na isti princip ima recimo strojometal i to je napravljeno da funkcionira.
Što se tiće cilindara, nema veze kakvi su, ništ oni ne propuštaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh