• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemam utovarivač pa baš u to nisam bio upučen,hvala ti Šanana na objašnjenju,sad sam shvatio na kojem principu to radi.
Znači to si može svatko napravit na svoj utovarivač.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam utovarivač pa baš u to nisam bio upučen,hvala ti Šanana na objašnjenju,sad sam shvatio na kojem principu to radi.
Znači to si može svatko napravit na svoj utovarivač.

Ma nema problema, da mi nebudeš u zabludi :)
Nemam ni ja utovarivač, ali ga znam napamet več :D

U principu da, mogao bi si svako to napravit...naravno ko zna kako
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Dino varaš se i to jako, pogledaj pozorno cjeli paralelogram od početka do spoja cilindra na korpu, kad po pogledaš budeš uvidio da se cilindri na paralelogramu ne uvlače ništa unutra ili da izlaze van prilikom dizanja! Zašto? Zato jer su oni spojeni u svojoj cijelosti na paralelogram koji je pomičan dio i on kopira visinu utovarivača, što hoću reči time, oču reču da se gornji cilindri u cijelosti pomiču, odnosno pomiče ih paralelogram...ima i stručnih osoba koje to budu bolje objasnile. ;)

Malo si me iznenadio s ovime da bi si to čovjek napravio radi fore....hehe
Na isti princip ima recimo strojometal i to je napravljeno da funkcionira.
Što se tiće cilindara, nema veze kakvi su, ništ oni ne propuštaju.

Ovo baš i nije točno..

Kad se korpa do kraja otvori,i kad se počne dizat, cilindri od korpe u jednoj točci moraju propuštat ulje kroz razvodnik zbog tog sistema paralelograma..

Takav sistem je na našem Strojometalu,neznam kak je na ostalima..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uredu je to kad je dokraja zatvorena ili otvorena, na koleginom Trac-liftu se čak čuje i malo zujanje u razvodniku kad se diže ili spušta utovarivač a korpa je otvorena skroz ili zatvorena, znači dođe mu malo opterečenje...nego, ja sam mislio na neki srednji položaj korpe da bi se tak ponašao paralelogram.
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično,,,,,,,,,složeno.....i vidin ni pojačanja ne fale..pravljeno za okrugle bale..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Dobro zamišljeno:partyman:

Mada zar nebi i jedan šiljak bio dovoljan??

Nekad davno sam radio s jednim strojem koji se kopča iza na poluge,bio je sličan onom naletnom utovarivaču,i na kraju je imao samo jedan šiljak i sa tim sam tovario bale..
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma to je odlično! moj komsija stim vozi zelene bale sa polja, i onda ih kod kuće omota i onda ih slaže sa onim sto se kopcaju odozada! jer te nemoze zakopcit napred! sad i mi trazimo takva dva siljka, al to ko god ima niko nece posebno prodat! i dosta su skupi! mislim da su oni od 80 cm oko 400kn
 
B

BAGERISTA

Guest
Skupi,,,,su,,,ali su kvalitetni....
ja sam moje kupova preko Italija,,,,,i moren reč da su testirani,,,,s balama,,,,a pogotovo kad ga je mali natega na zid..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mislim da oko 250 kn kosta jedan mi smo prošle god tako nesto slozili i jaki su metnili na njih cjevi i paletu dizali
 
B

BAGERISTA

Guest
Meni je čovik reka ako ga slomiš,,,,,,,ja donosim dva odmah,,,,,,,a i dobro se znamo..
Kod mene se pokazali predobro...bez primjedbe..,,čak sam i dvi bale proba,,,svaki zub svoja,,bala..samo izbijegavam to....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja uzeo kod jakopića prošle godine, mislim da je jedan bio 170kn. Vidit ćemo kakve su kvalitete :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da oko 250 kn kosta jedan mi smo prošle god tako nesto slozili i jaki su metnili na njih cjevi i paletu dizali

Koje ti debljine ova pločevina, može koja slika ako nije problem :)
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ja uzeo kod jakopića prošle godine, mislim da je jedan bio 170kn. Vidit ćemo kakve su kvalitete :)

Ja sam prošle godine kupio štangu od 3m 45mm debljine i doma sam napravio dvije igle (potokario šiljak i sjedište), tako da nosim po dvije bale. Isto tako napravio sam nosač za stražnji hidraulik isto sa dvije igle za po dvije bale, tako da odjednom nosim doma 4 bale :gitarist:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo umjesto drvenih letvi složil željezne...treba mi 5 min da ga sam raskapčim...:weedman:
DSC00991-1.jpg

DSC00992-1.jpg

DSC00993-1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh