• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
taj traktor je inače težak, jer mnogi viču da je 8540 i 9540 pomalo trom, a da se kod 105 ne osijeti to toliko, ma normalno da radi sa paletom gnojiva bez problema, ipak je to Zetor, a ne neki tamo MF.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Kad ste već kod toga, samo da kažem; ni Belarus 820 ne treba uteg za nositi paletu gnojiva, ide bez problema i sa težom paletom. Dosta toga ovisi o utovarivaču i o tome kako je pozicioniran na traktor, a zatim je tu još raspored težine po osovinama praznog traktora, nagib terena i još ponešto... Sa pravim utovarivačem mnogo više traktora bi nosilo palete bez protuutega...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kad ste već kod toga, samo da kažem; ni Belarus 820 ne treba uteg za nositi paletu gnojiva, ide bez problema i sa težom paletom. Dosta toga ovisi o utovarivaču i o tome kako je pozicioniran na traktor, a zatim je tu još raspored težine po osovinama praznog traktora, nagib terena i još ponešto... Sa pravim utovarivačem mnogo više traktora bi nosilo palete bez protuutega...

Mudro zboriš :supz::supz:
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
mario je na svog lambija stavil utovarivac, mislim da je mailleux.. valjda ce staviti koju sliku
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
mario je na svog lambija stavil utovarivac, mislim da je mailleux.. valjda ce staviti koju sliku

Da, htio sam stavit slike kad bude u radu, ali preduhitrili ste me :blackeye
Kupili smo
MX T10
Visina dizanja 4m
Max podizna moč 2200kg
Hidraulični paralelogram
Od opreme ima: euro kopcanje, amortizer vibracija, faster spojku za hidrauliku

Rabljen je, godiste 2011., kupljen u sloveniji.
Prikljucke nisam kupio s njime, polako cu pribavit i njih.
Započetak smo dali napraviti nosac za špice, jer mi to treba najprije.

Evo par slika:

19896294.jpg

19896295

19896297.jpg


Špricanje nosača za spice
19896298.jpg

19896299.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Cestitke na prinovi :partyman:
Ekstra stroj :prayer:
Ako nije tajna, koliko je kostao?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A nosači na traktor???

Jel si ga našel s original nosačima za lambo ili si naknadno uzimal nosače??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hvala.

Šanana

Bio je s nosačima za istu seriju traktora samo s 4 cilindra, tako da sam dao majstoru da mi produlji pločevine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala.

Šanana

Bio je s nosačima za istu seriju traktora samo s 4 cilindra, tako da sam dao majstoru da mi produlji pločevine.

A onda je to super dok se nađu nosači i kompletna hidraulika s utovarivačem i da sve odgovara, uz eventualne male prepravke ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sviđa mi se kaj ima 6 cilindara i diže na solidnu visinu, 5 redova bala, kolega može samo na 4 reda.
Jel nije mogel još malo bliže k traktoru ili je tak tvornički??

I da pitam, gde je nestal Zetor s prednjim utovarivačem??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Sviđa mi se kaj ima 6 cilindara i diže na solidnu visinu, 5 redova bala, kolega može samo na 4 reda.
Jel nije mogel još malo bliže k traktoru ili je tak tvornički??

I da pitam, gde je nestal Zetor s prednjim utovarivačem??

Mogli smo ga stavit skroz do kabine, ali na takve traktore od 6 cilindara nigdje nisam vidio da je skroz na kabini, trebas racunat da mi je traktor duzi 30cm od 4 cilindrasa.
Nebi bilo lose da je skroz na kabini, ali onda gubis na drugim stvarima, recimo kad tovaris nesto korpom na prikolicu visoku onda imas malo mjesta od traktora do prikolice.
Ovako ispada kao da imam 4 cil traktor i da je skroz na kabini :D

Zetor doma, prodam ti , utovarivac prodan.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam slagao na 4 isto, ali nije mi utovarivač bio na max visini...
Mora bit ovako napred, ima to svoje prednosti, više nego mane:)
Mario svaka čast na stroju, imao sam ponudu za takav stroj, ali mi trgovci nisu bili baš zainteresirani za prodaju pa odustali :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam slagao na 4 isto, ali nije mi utovarivač bio na max visini...
Mora bit ovako napred, ima to svoje prednosti, više nego mane:)
Mario svaka čast na stroju, imao sam ponudu za takav stroj, ali mi trgovci nisu bili baš zainteresirani za prodaju pa odustali :)

I tvoj bi isto moro dici 5 bala visoko jer dize 10cm više od mog.
Hvala, utovarivac je stvarno super, netreba mi ni minuta da ga otkopcam.

Kako ide SIGMA?
 

Najnoviji postovi

Na vrh