• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
To kupuješ nov ili polovan AGT?
Polovan

Pa koliko ja znam ne treba ništa motor skidat samo na rukavce se hvata, rupe su tamo sa navojem blatobrani stoje na njima.
Lee je da to je univerzalni nosač ali ga većina koristi za ralicu ja nebi nikako povezivo motor sa utovarivačem, stavit samo na rukavce i to je to dovoljno je čvrsto i bolje da je malo i fleksibilno nego da puca nešto, ona prima ima tako napravljeno i treba znat da je to više igračka nego da ces nesto ozbiljno sa time napravit ima na yt par videa rada tih utovarivača.

Anunaki a treba vidit dali se tako nešto niti isplati ako ne mislis koristit mislim da ce doc barem 10tkn ta pjesma.
Vjv i više, a čuješ imam potrebe za njim, svjestan sam da to nije ništa moćno, ali sigurno da je bolje od dvije ruke i da se mogu obavit mnogi poslovi sa njim koje inače ručno radim, jasno mi je da bi bilo bolje nešto jače ali to vuče mnoge druge stvari, ponajprije novci počevši od traktora pa utovarivača, a nekako mislim da je za ovaj moj sekundarni posao ipak dovoljno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
U principu na ova dva šarafa na trubi, koji drže blatobrane.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,887
Aaaaa, je l ti šerafi mogu držati samo utovarivač?
Bez oslonca u dvije točke sa svake strane, utovarivač je samo "gle i ja ga imam"!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Za motor ga nemreš učvrstiti jer on ionak visi na korpi koja je prišarafljena. Ne sjećam se detalja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Tražim prednji utovarivač za svoj MF 590,znači odgovara sa večine starijih MF traktora 4cilindra,ili IMT 560-577,uvjet je da ima napred na korpi celindre i nosače za traktor ..Ne tražim nekaaj skupo,bolje ako tko zna kakvog da stoji pod orehom ili u šupi negde..:)
 

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Jedno pitanje za poznavatelje prednjih utovarivača, imam na traktoru konzolu za stoll utovarivač i euro spojku (ili kak se već zove) za hidrauliku. Sad imam u ponudi utovarivač koji odgovara na moju konzolu ali nema euro spojku nego svako crijevo posebno. E sad mene zanima da li ja mogu jednostavno skinuti tu euro spojku i na crijeva montirati brze hidro priključnice i u njih pokopčati crijeva utovarivača ili ta spojka ima neku posebnu funkciju pa to nebi tako funkcioniralo?
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Mislim da možeš,ja sam imao sličnu situaciju brza spojka propustila.
I jednostavno sam skinuo i na nju ušrafio ženske utičnice, na crijeva od utovarivača muške i radi.


4 komada imas jel tako ?
 

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
Da, 4 komada i sad bi ja na ta crijeva umjesto te spojke našarafio ženske utičnice i pokopčo crijeva od utovarivača
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nemoj samo zaboraviti da ta "grupna brza spojka" ima i ulogu ventila, tak da možeš pod tlakom odspojiti/spojiti vodove.
Ovak sa spojkama treba ugasiti motor i rasteretiti vodove, pa se može dogoditi da se pomakne konzola za kvačenje ili neki vod ostane pod tlakom pa se ne da poslije zakapčiti...odnosno trebalo bi iza (nekih) utikača na utovarivaču dodati slavine za zatvaranje
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
To mi je pojelo živce dok nisam naučio.. Opet ovisi da od mjesta gdje se otkačava nekad ostane jedan lajtung pod pritiskom.
 
  • Like
Reactions: ZJ

deutz fahrer

Član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
57
A da li se ta spojka može negdje kupiti pa ju ugraditi na utovarivač, tj pospajat cijeva utovarivača na spojku
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Može. Faster je jedna od marki...ali pogledaj kakva je na tvojem traktoru da bi pasala
Izbij mu cijenu za ~4...5t kn, koliko negdje košta.
 

Ivan06

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
10
Pozdrav. Imam pitanje u vezi prednjeg utovarivača. Znači kad utovarivač dižem u zrak ide sporo također i kad spuštam dolje, i na velikome gasu diže sporo. Kad sam spojio na izvod kipe ide nešto brže ali ne onako kako treba. Traktor ima svoju samostalnu pumpu. U čeme može biti problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh