• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
....
 

Prilozi

  • MF 4708_3.jpg
    MF 4708_3.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 13
  • MF 5464 Dyna 4, 2008+_2.jpg
    MF 5464 Dyna 4, 2008+_2.jpg
    35 KB · Pregleda: 15
  • New Holland TN 70 A_2.jpg
    New Holland TN 70 A_2.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 14

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
...
 

Prilozi

  • New Holland TS 100.jpg
    New Holland TS 100.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 14
  • New Holland TS 115_1.jpg
    New Holland TS 115_1.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 15
  • Same Dorado 60 Classic_2.jpg
    Same Dorado 60 Classic_2.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 15

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
...
 

Prilozi

  • Same Explorer 100 MD LS_3.jpg
    Same Explorer 100 MD LS_3.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 11
  • Solis 90_1.jpg
    Solis 90_1.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 11
  • Steyr 667 A_2.jpg
    Steyr 667 A_2.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 11

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Nadam se da sam Vam dao malo materijala za pogledati. Ima toga još puno, pa Vam svakako stojim na raspolaganju za bilo kakva pitanja. Lijep pozdrav, Goran
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Dobar dan, upravo sam u procesu nabavke malog traktora za maslinik/voćnjak, radi se o AGTu 830, zglobna verzija...22Kw. Za nas u Dalmaciji to je veliki traktor, prvenstvena namjena će biti oranje sa tkz. pačjim nogama na terenu koji je meliorizirani dalmatinski krš i povremeno malčiranje. Također želim kupiti prednji utovarivač za neke sitne poslove prilikom radova u maslinicima, planiranju terena, ukrcaju rasutog materijala i slično. Njegova podizna moć je 300kg, što je za moje potrebe dovoljno, e sad varijante su brojne, originalni utovarivač za AGT se montira samo u Sloveniji i nije jeftin, ok nije nijedan jeftin, ali mi je komplicirano dostavljat traktor u Sloveniju i skupo. Gledao sam razne domaće proizvođače i osim cijene najveći mi je problem njihova robusnost, naime konkretno Strojometalov najmanji model ima podiznu moć od 800kg i po meni je nepotrebno montirati to na moj traktorčić i izgleda smiješno usput, zatim još treba dodati hrpu utega da to funkcionira.
Meni bi trebao utovarivač sličan onome koji montira Labinprogres ili Kubota na svoje male modele traktora, ako netko zna da li možda njihovi utovarivači mogu odgovarati ovom modelu. Pošto sam potpuno nov u ovom svijetu traktora treba mi svaka pomoć i savjet, koje modele tražiti, marke i tko bi mi to mogao montirati (poželjno u Dalmaciji) ako recimo nabavim na sekundarnom tržištu, možda i rabljeni, za kraj bitno je naglasit da traktor nema nikakvu pripremu za utovarivač, eto toliko i hvala.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Probaj nać ovakav od prime on bi ti trebo odgovarat bez većih prilagodbi osim hidraulike to ćeš morat nekoga nać
IMG-20220131-WA0005.jpg
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Ovaj iz oglasa je prodan, čudna je priča...navodno će nekada u budućnosti napraviti još jedan i gotovo, valjda više nemaju materijala i pretpostavljam da se gasi taj pogon, netko je gore već pisao o toj situaciji sa Primom, vjv im istječe taj zakonski rok, te se neće više bavit poljo mehanizacijom...Na kraju ću vjv ići na Rico AN 10 P koji je predviđen za ovaj traktor, pokušat ću pronaći rabljeni u Sloveniji gdje bi ih trebalo biti sa obzirom da je njihov proizvod, iako su ti mali jako rijetki. A usput sam poslao upit na Agros.si i čekam ponudu za novi.

Rico an 10 p.jpg

U slučaju da nađem polovni, koliko je komplicirano izvest montažu, traktor nema nikakvu pripremu za utovarivač, ne mislim za mene već za nekoga ko se kuži u hidrauliku, mehaniku i tešku mehanizaciju i bavi recimo popravkom bagera i sličnih stvari...

Na ovaj traktor želim montirat navedeni utovarivač...
agt-830-slika-1.jpg agt-830-slika-2.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Je al moj TV ima još i nosač ispod mašine, a ne samo na trubama, a ovdje to ne vidim pa se malo :unsure:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To je nosac za ralicu, ja nebi povezivo motor i zvono na utovarivač jer je onda prvo na udaru, sad se na fejsu prodava neki sličan priminom al je glavna greda povijena
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa da to je klasični nosač za ralicu, razlika je samo da imaš ti dodatke ali taj dio na traktoru je kod svih isti i ja nebi na njega fiksiro utovarivac
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Nije to samo za ralicu, to je univerzalni nosač.
A kako bi postavio nosač utovarivača?
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Ako sam ja dobro shvatio za AGT 830 sa slike potrebno je napravit pripremu za postavljanje utovarivača, meni je rečeno u Agromehanici Bjelovar da to mogu jedino napravit u Kranju, da oni to ne rade u HR...pretpostavljam da moraju skinut motor i izbušit rupe, te postavit nekakve nosače da bih mogao montirat utovarivač na ovaj model, ali mi je rečeno da jest moguće ali i da treba stavit uteg pozadi, doduše malo komplicirano zvuči i vjv skupo zbog cijele akcije...e sad kako je ovo moj prvi traktor te sam apsolutni laik uzmite sa dozom rezerve.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa koliko ja znam ne treba ništa motor skidat samo na rukavce se hvata, rupe su tamo sa navojem blatobrani stoje na njima.
Lee je da to je univerzalni nosač ali ga većina koristi za ralicu ja nebi nikako povezivo motor sa utovarivačem, stavit samo na rukavce i to je to dovoljno je čvrsto i bolje da je malo i fleksibilno nego da puca nešto, ona prima ima tako napravljeno i treba znat da je to više igračka nego da ces nesto ozbiljno sa time napravit ima na yt par videa rada tih utovarivača.

Anunaki a treba vidit dali se tako nešto niti isplati ako ne mislis koristit mislim da ce doc barem 10tkn ta pjesma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh