• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
To je od našeg DVD-a.
U svrhu restauracije je i doveženo u radionu.
To ćemo sad nakon restauracije upreći prvi put za 110 godina DVD-a, a poslje toga za Florijana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Kuba, kaj budete tovarili z njom?
Obično se na sredini ugrađuje jedno rebro, koje ju bitno pojača.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Sad imam neku vrpu pjeska koju moram raširit kad se odmrzne.
Nakon toga ću ju koristit jednom ili nijednom do nagodinu.
Koliko meni treba služit će svrsi.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Sve mi izgleda da zbog ugla kojeg si napravi na sistemu kacanja kore-kasike neces imati dobro zatvaranje kad je napunis, pogledaj malo kako je to na oginalnim,kacanje prati krivinu kasike..da li si me shvatio,ako ne samo ce ti se kazati u radu
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Namjerno sam napravio tako.
Moram tako jer nemam paralelogram, kad bih pratio ugao kašike ne bih ju mogao dovoljno otvoriti kad je utovarivač dignut.
Mislim da mi zatvaranje neće biti problem, naletni ju nije mogao nagnuti ni malo pa nikad nije bilo problema.
Kopčanje sam napravio identično kako mi je na korpi za gnoj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve 5, samo da si malo varove i šljaku obrusio, izgledala bi fabrički :)
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Proširivanje nam je uzelo dosta vremena i izrada kopčanja, htio sam ja to obrusiti, ali kako je mene gripa uhvatila stari nije mogo izdržat pa ju je ofarbo takvu.

Ne pati me to ni najmanje, najbitnije mi je da smo potrefili kut i da ću ju moći istrest i da mi kopčanje štima kako treba.
Koliko ću ju koristiti odlična je.
 

Miskomoj

Novi član
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
9
Pozz,na traktoru imam vec nosace za stoll utovarivac,e sad jel se moze prikopcat bilo koji utovarivac stoll ili mora bit odredjeni model jer ne znam koji je prije bio na njemu??

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

2cfw2o6.jpg
[/IMG]

2utji3m.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
Pozdrav.
ima li nekto iskustva s Gramipovim HU 3C utovarivačem?
http://www.gramip.hr/hu3c.html
Prednosti i mane naspram običnog utovarivača me zanimaju.
Koristio bi se prvenstveno za utovar grana i biomase na prikolicu i rijeđe utovar zemlje, komposta i slično. znači nebi bio u funkciji svaki dan.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li netko ima za prodati korpu za prednji traktorski utovarivač, u pitanju je utovarivač mailleux?
Može i od nekog drugog utovarivača ili bobcata, lako se prihvat preuredi.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Gledao sam to već, nisam u sustavu PDV-a, ali i to bi se dalo riješiti.
Ja ju trebam godišnje možda dva-tri dana, pa mi je to malo puno, da je neka polovna ono već za "otpis", pa da ju malo sredim i to bi mi bilo ok za trenutne moje potrebe.
Što se tiče širine trebala bi biti oko 2 m, jer je traktor širine 210 cm.
 

Matija193

Novi član
Tu od
4 Ruj 2018
Poruka
3
Pozdrav, imam Same explorer 65, i naknadno smo kupili prednji utovarivac, pa me zanima, koje je najbolje rjesenje za spajanje razvodnika od utovarivaca za upravljanje, od kuda dovest ulje u razvodnik?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Najjednostavnije ti je utovarivač spojiti na postojeće izvode jer već imaš bar dvije ručice odnosno 4 izvoda. Ak pak hoćeš zasebni razvodnik, onda neposredno prije postojećeg razvodnika.
 
Na vrh