• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Da, zasad ima samo krokodilku :) Upravo tako, milina, stavljali smo konzole, ma samo pići, svaki šaraf paše i sve ide na svoje mjesto, još nam samo hidrauliku majstor mora doći složiti :)
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ovo je nama ispalo ne planirano, nismo mislili uzimati utovarivač, ali vidjeli na oglasu da je original za takav traktor, a nije nam se ćinilo previše novaca, otišli pogledati i odmah skinuli s traktora i čovjek nam dovezao kamionom :)
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Nije opće puno novaca za takav utovarivač sa svom opremom i konzolama mogao bi reći jako jeftino.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Cestitam.
Pratim oglase, a ovog nisam vidio. I meni bi sjeo na saraf. Rijetko naleti bas za njega. Ima jedan za tm-a samo je duplo skuplji.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ma to je čovjek jedan dan objavio, mi smo drugi dan bili tamo i trgovali, nije bilo u planu, ali kad smo vidjeli cijenu i kvalitetu, nije se imalo što razmišljati.
Hvala na čestitkama :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Uh Uh,ove cijevi paralelograma kaj su varene i povijane obavezno zamijeniti...
Stavit oba dvije cjevi nove,jednake dužine i malo jača stijenka na cjevi nek bude..

Quicke je zakon utovarivač..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Odlično napravljeno :). Samo skinite prednje tegove jer kad je utovarivač gore samo bezveze opterećuju prednji most.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
A za sad ih nećemo skidati, jer utovarivač će samo ponekad biti gore, a utezi trebaju za ostale poslove, a cijevi ćemo riješiti. :eek::
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Hm, čini mi se da je taj utovarivač za neku veću kategorij traktora il nije ?

Nekako mi se čini da je kad je u skroz spuštenoj poziciji dosta daleko napred pred kotačima? Čini mi se da bi bio primereniji onom claasu u pozadini :)

Ne sumnjam da to dobro supre funkcionira. supre stvar :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Mislim da je utovarivac ok za taj traktor. Ne može više nazad od auspuha.. isto tako izgleda i na Zetor proximi.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Baš je za taj traktor, piše na njemu da je za Case i NH 80, 90 i 100, a ovaj je 100 :)
Bio bi mali za Claasa, uzak je :)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Samo komentiram ( i zavidim ti :) )

Ima ta udaljenost i svojih prednosti, bolja je preglednost kod nekih poslova :)
 

igorkc91

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
9
Imam ovakvu situaciju.
kupujem traktor jer mi je prošao projekt ruralnog razvoja. Moj otac je naveo da cemo kupiti traktor sa prednjim utovarivacem. Sad dolazim do problema. Puno je teže naci dobar traktor s utovarivacem. Zanima me zna li tko može li se na svaki traktor namontirati svaki utovarivač ili svaki traktor ima određenu seriju koja ide gore i ako je tako gdje se to može pročitati :)
Evo tipa sad baš gledamo Mccormick MC 90 bez utovarivača i zanima me koji bi gore išao ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj ti je savjet poslat upite na adrese prizvođače utovaivača s naznakom traktora kojeg si vjerojatno odabrao ...znaju forumaši ali oni znaju najbolje ..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ako je moguce kupi model renomiranog proizvođača radije nego da netko od ovih naših nazovi majstora ga radi jer rijetki rade kako treba.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Utovarivaci su ti u globalu jednaki,univerzalni. Ima razlike u velicini za vece i manje traktore ali tu je to negdje. Tebe zanimaju konzole utovarivaca, dakle prihvat za utovarivac koji se montira na traktor. One se razlikuju i rade se prema svakom modelu traktora posebno.
Ako je rijec o polovnom utovarivacu, teze ce biti nac konzole koje odgovaraju na neki traktor koji nije bas previse zastupljen kod nas. A svatko tko zna sta prodaje, bude ti rekao za koji traktor su konzole koje idu uz utovarivac.
Ako je rijec o novom utovarivacu, onda ti sve ovo nije toliko bitno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh